Monē fani dodas uz Savoju

1901. gada janvārī, kad franču gleznotājs Klods Monē ieradās Londonā un apmetās viesnīcas Savoja 618 numurā, lai kārtējo reizi, raugoties pa tā logu ar vieglām līnijām iemūžinātu pasteļkrāsās miglā apņemto Vaterlo tiltu, viņš droši vien nevarēja iedomāties, kādu jezgu šis fakts nākotnē radīs.

Šonedēļ Anglijas galvaspilsētas viesnīcā Savoja tikai uz dažām dienām apskatei izlikts tieši šis Kloda Monē Vaterlo tilta sērijas darbs, kas izraisījis pamatīgu ažiotāžu. Hoteļa saimnieki gleznu uz dažām dienām noīrējuši no tā patreizējā īpašnieka, kas jau vairākus gadus to izlicis pārdošanai. Pirkt gribētāju neesot maz, tomēr maz kurš ir spējīgs par to samaksāt to summu, ko cer saņemt pārdevējs. 2007. gadā ļoti līdzīgs Kloda Monē gleznotais Vaterlo tilts (darbs datēts ar 1904. gadu) tika izsolīts par17 940 000 angļu mārciņām. Viesnīca Savoja savulaik bijusi iecienīta mākslinieku aprindās, bez Monē tur mēdzis iegriezties arī ekscentriskais Pikaso. Piedzīvojusi 200 miljonu mārciņu lielu rekonstrukciju mūsdienās tā ir visnotaļ dārga apmešanās vieta – luksus apartamenti ar skatu uz Temzu tajā maksā gandrīz 900 mārciņu diennaktī.

Izklaide

Muzikāli un cilvēcīgi atšķirīgi, bet stāstā vienoti – četri radošo industriju pārstāvji Abra, Sniegs, Upelnieks un Bārda piedāvā dziesmu “Garā”. “Stāstot personīgās pieredzes un pārdomas par nonākšanu dzīves grūtībās, dziesmā izskan aicinājums nevis grimt dziļāk problēmās, bet raudzīties uz augšu – meklēt izeju un risinājumu,” tā šī negaidītā četrotne piesaka šo dziesmu.