Latviešu māksliniece Anete Melece par ilustrācijām Mairas Dobeles grāmatai "Nepareizas dzīves skola", ko 2008.gadā laida klajā izdevniecība "Liels un mazs", ieguvusi Tallinas ilustrāciju triennāles Goda diplomu, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.
No 3.novembra līdz 30.novembrim Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā notiek 3.Starptautiskā ilustrāciju triennāle "Bilžu spēks". Tajā piedalās 65 mākslinieki, un atbilstoši izstādes nolikumam apmēram trešo daļu no tiem veido Igaunijas pārstāvji. No pārējām Baltijas jūras reģiona valstīm - Lietuvas, Latvijas, Polijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, Norvēģijas un Krievijas - no katras ir pieci autori.
Katru reizi, tātad šogad jau trešo reizi, tika piešķirta triennāles galvenā balva - skulptūra "Mūza" un 1000 eiro (700 lati), kā arī desmit Goda diplomi. Īpašas atzinības saņēma arī vairāki Igaunijas institūciju izvirzīti ilustrāciju autori. Kopumā šīs skates mākslinieciskais līmenis, tāpat kā abas iepriekšējās reizes, ir ļoti augsts. Pārstāvēti ļoti atšķirīgi mākslinieki, dažādas tehnikas un, šķiet, visas iespējamās tēmas, informēja Tretjakova.
Šī ilustrāciju triennāle ir īpaša un oriģināla ar to, ka grāmata un teksts netiek vērtēti, galvenais ir radošas, interesantas, oriģinālas ilustrācijas.
Katru reizi ilustrācijas vērtē jauna žūrija, kurā parasti darbojas seši speciālisti - mākslinieki un mākslas zinātnieki. Šogad žūrijas darbā piedalījās grāmatu ilustrāciju māksliniece no Dānijas Liliana Bregere, Juta Kivimē no Igaunijas Mākslas muzeja, grafiskā dizaina mākslinieks Roms Orants no Lietuvas, akvarelists un ilustrators no Somijas Hannu Taina un mākslas zinātniece Austra Avotiņa no Latvijas.
Latvijas ilustratorus šogad triennālē pārstāv Ilze Dambe, Anita Paegle, Juris Petraškevičs, Reinis Pētersons un Anete Melece.
Augstāko žūrijas novērtējumu no Latvijas ilustratoriem saņēma Anete Melece. Šveicē dzīvojošā latviešu māksliniece saņēma vienu no desmit Goda diplomiem. Māksliniece lieto jauktu tehniku - aplikāciju, zīmējumu. Asprātīgajās ilustrācijās izjūtams mūsdienu pusaudžu ikdienas dzīves konteksts, ilustrācijās viņa attēlo ne tikai sižeta notikumus, bet pārvērš tēlos arī varones sajūtas un domas.