Starptautiskās iniciatīvas ‘Panākumu skola’ ietvaros jauniešiem Jūrmalā bija iespēja tikties ar panākumus jau guvušām un sabiedrībā atpazīstamām personībām. Tās dalījās savā pieredzē par to, kas ir panākumu atslēga. Aptuveni 100 jaunieši, kuri bija ieradušies uz jau sesto #PanākumuSkola pasākumu, atzina, ka ieguvuši gan iedvesmu, gan noderīgu informāciju turpmākām izglītības un karjeras izvēlēm.
“Katram cilvēkam šajā pasaulē ir sava vieta,” uzskata TV un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare.
“Ja uzkāp uz skatuves publikas priekšā un svīsti, tad skatuve nav tev, taču kaut kas tev noteikti padodas! Tāpēc ej uz savu mērķi un sasniedz to, ko ļoti gribas. Ar piebildi - gribas tev nevis taviem vecākiem. Turklāt atceries, ka katru dienu mums katram sevi ir jāpierāda no jauna.” Baiba uzsver - vajag sapņot pašus trakākos sapņus! Un līdz ko doma “ir palaista” kosmosā, tā var piepildīties. “Nekad nevajag domāt, ka esi niecība. Nevajag arī ieslīgt otrā galējībā - būt pārāk pašpārliecinātam. Ir vienkārši jāzina “sava cena” un jākoncentrējas uz to, kā sevi realizēt,” prioritātes uzskaita Baiba.
Prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede uzskata, ka svarīgākā prasme, lai gūtu panākumus, ir komunikācija. Viņš ikdienā strādā ar cilvēkiem, kuriem ir bailes no uzstāšanās, bailes no izgāšanās, nepārliecinātība, stress. “Kāpēc tas viss rodas? Jo mums ir bail no atraidījuma. Taču, ja tas tiek saņemts, atraidījums ir jāuztver kā pieredze vai vērtīga atgriezeniskā saite,” uzskata Oskars.
Komunikācijas prasmi vērtīgāko panākumu gūšanas prasmju skalā papildina pārdošanas prasme. “Nevienam neinteresē, ko tieši tu dari. Vienīgais, kas interesē klientu vai tavu sarunas partneri, ir - kā tu viņam vari būt noderīgs. Līdz ar to es iesaku uz sevi raudzīties kā uz instrumentu, kas var palīdzēt kādam viņu mērķu sasniegšanā,” veselīgu attieksmi jebkurā situācijā iesaka saglabāt Oskars.
Viens no reklāmas nozares pionieriem Latvijā Ēriks Stendzenieks jauniešiem iesaka izbaudīt panākumus, taču apzināties, ka tie nav mūžigi: “Vienā brīdī sabiedrība var nebūt gatava maksāt par taviem pakalpojumiem. Un ja pēc kritiena nonāc sākumpunktā, tad uzskati, ka tev vēl ir paveicies. Uzvarētājam būt ir viegli, bet, ņem vērā - kad vairs neesi iesācējs, sabiedrība no tevis jau kaut ko sagaida. Un arī tavs uzņēmums. Līdz ar to sliktāk tu nevari, bet labāk pagaidām vēl nemāki,” dzīvi virsotnē raksturo Ēriks.
Uzņēmēja Anna Andersone, kura ir izveidojusi zīmolu ‘Be-with’, un iepriekš arī citus uzņēmumus, kas guvuši starptautiskus panākumus, jauniešiem iesaka nekad neaizmirst par cilvēkiem, ar ko esi kopā: “It visā ir cilvēki - gan tie, ar kuriem kopā kaut ko būvē un ar kuriem kopā kaut kas izdodas, gan arī tie, kuri pēc tam nopērk tavu produktu vai pakalpojumu.” Tāpēc Anna iesaka vienmēr paļauties tikai uz tiem cilvēkiem, kuri ir gatavi mesties ar abām rokām iekšā izaicinājumos, nevis paļauties uz solījumiem “pastrādāt pusslodzē”.