Ķīnietes dominē bagātāko sieviešu sarakstos

Vairāk nekā puse bagātāko sieviešu pasaulē ir ķīnietes, kam par pamatu varētu būt lielā mērā dzimuma diskriminācijas izbeigšanās Ķīnā, ziņo Hurun Report.

Pasaules trīs bagātākās sievietes ir ķīnietes, tāpat kā arī vienpadsmit no top 20 bagātākajām daiļā dzimuma pārstāvēm uz zemes, liecina Hurun izveidotas sieviešu miljardieru saraksts.

53 gadus vecā Žanga Jina (Zhang Yin), kas ir papīra pārstrādes uzņēmuma Nine Dragons Paper Ķīnas vadītāja, tiek uzskatīta par bagātāko sievieti uz Zemes, kas pašas spēkiem nopelnījusi 5.6 miljardus ASV dolāru (2.8 miljardus latu). Otrajā vietā ierindojas 46 gadus vecā Vū Jajuna (Wu Yajun) no Longfor Property, kuras īpašumā ir 4.1 miljardu ASV dolāru (2.07 miljardu latu). Savukārt trešajā vietas ieguvējai, 69 gadus vecai Čenai Lihuai (Chen Lihua) no Honkongas konglomerāta Fuhua International, bagātības apmērs sasniedz 4 miljardu ASV dolāru (2.02 miljardu latu).

Aiz Ķīnas pārstāvēm ierindojas spāniete Rozālija Mera (Rosalia Mera), kurai pieder modes nams Zara, ar īpašumu 3.5 miljardu ASV dolāru (1.8 miljardu latu) vērtībā.

Saskaņā ar Darba un dzīves politikas centra pētījumu Ņujorkā, Ķīnas sievietes novērtētas arī kā vienas no ambiciozākajām uz pasaules. 76% no Ķīnas sievietēm tiecas iegūt augstākos amatus un prestižākos darbus. ASV šo sieviešu procents sasniedz 52.

Strādājošās mātes Ķīnā «ir spējīgas mērķēt uz augstiem amatiem lielākoties Ķīnas attīstītās bērnu aprūpes struktūras dēļ, kas atšķiras no ASV un Eiropā pieņemtās,» norādīts pētījumā.

Tomēr salīdzinot dzimumus Ķīnā, sievietes joprojām atpaliek no labi pārtikušo vīriešu skaita, tā kā tikai 11% no bagātākajiem cilvēkiem Ķīnā ir sievietes. Salīdzinot ar bagātāko vīriešu top 50 vidējiem ieņēmumiem, Ķīnas top 50 bagātāko sieviešu vidējie ieņēmumi sasniedz tikai trešdaļu no tiem, ziņo Financial Times.

Svarīgākais