Pamatīgu plānošanu un darbu var prasīt jau svētku galda sagatavošana svinībām, tādēļ nemaz negribas domāt, ko lai iesāk ar ēdienu, kas nākamajā dienā palicis pāri uz mielasta galda. Piedāvājam un izmēģinām paši idejas, kā realizēt svētku ēdienu "pārpalikumu"!
Ticēt vai neticēt - tas ir katra paša uzdevums, bet senie latvieši Vecgada vakarā un Jaunajā gadā ievērojuši daudzus ticējumus, lai piesaistītu veiksmi.
Svētki ir īstais laiks, lai uzpostu savu māju. Šīs dekorācijas izskatīsies gaumīgi jebkurā telpā, turklāt, izvēloties dažādu krāsu un rakstu papīru, tās iespējams pieskaņot jebkuram interjeram.
Ziemassvētku eglīte ir gadu mijas svētku galvenā rota, tādēļ aplūkojam paņēmienus un dalāmies ar praktiskiem padomiem, kā mūžzaļo skaistuli, ja izvēlies dzīvu eglīti ne makslīgo, saglabāt ilgāk un tajā iedegt svecītes arī Vecgada vakarā!
Tīģera gads jau ir tepat aiz stūra un veiksmes pievilināšanai iesaka mājās novietot kādu tīģera figūriņu vai dekoru. Taču saldumus un dāvanas Vecgada vakarā var pasniegt arī tīģera papīra maisiņā.
Pārsteidz savu ģimeni ar neparastu desertu svētkos, kura pagatavošana prasīs vien piecas minūtes. Tas ir bez miltiem, bez kondensētā piena un bez želatīna.
Ticējumi par Ziemassvētkiem ir patiešām daudzi. Ne visi mūsdienās darbojas, taču daļu noteikti varam izmantot un pārbaudīt savā paši uz savas ādas. Priecīgus Ziemassvētkus.
Eglītes var iegādāties eglīšu tirgos vai veikalos podiņos, bet daudzi izvēlas paši doties uz mežu pēc eglītes to izvēršot pat par ģimenes tradīciju. Lai svētku laikā nesanāk ķibeles, uzzini, kur un kādu eglīti drīkst cirst.
Protams, ka veikalos šobrīd ir iespējams iegādāties dažāda veida dāvanu iesaiņojumus, taču dāvānu ietērpšanai var pieiet arī ļoti radoši un šis ir viens no tādiem veidiem.
Šogad radās vēlme Ziemassvētku eglīti un dāvanas rotāt ar ko dabiskāku par veikalā nopērkamiem plastmasas rotājumiem. Tāpēc izmēģinājām mājas apstākļos izkaltēt apelsīnu šķēles. Jāatzīstas, ka process nebūt nebija tik vienkārš, kā cerēts sākumā.