Vulkāna izvirdums

4.nov
Vulkāna Levotobi Lakilaki izvirdumā Floresas salā pirmdienas rītā Indonēzijā gājuši bojā vismaz deviņi cilvēki, paziņoja vietējā glābšanas dienesta vadītājs Avi Mangota Halans.
27.aug
Aizvadītajā svētdienā ir izvirdis viens no Krievijas aktīvākajiem vulkāniem, izraisot piecus kilometrus garas pelnu strūklas debesīs virs Kamčatkas pussalas austrumiem un uz īsu brīdi izsaucot "sarkanā koda" brīdinājumu lidmašīnām, vēsta Īrijas medijs "The Journal”.
17.aug
Arheologi Pompejā ir atguvuši labi saglabājušās vīrieša un sievietes skeleta atliekas, kuri gāja bojā, sargājot tā laika dārgumus, raksta „Newyork Post”.
29.mai
Islandes dienvidrietumos trešdien, izplūstot sarkanām lavas straumēm, atkal izvirdis vulkāns, un vulkāna aktivizēšanās dēļ no populārā Zilās lagūnas ģeotermālā kūrorta evakuēti cilvēki.
18.apr
Indonēzijā Ziemeļsulavesi provincē Ruanga vulkāna izvirduma dēļ evakuē tūkstošiem cilvēku, slēgta vietējā lidosta, kā arī izsludināts cunami brīdinājums.
21.mar
Vulkāns Islandē trīs mēnešu laikā ir izvirdis jau ceturto reizi, un tas ir līdz šim visspēcīgākais izvirdums, ziņo "euronews.com".
17.mar
Islandes dienvidrietumos sācies jauns vulkāna izvirdums - jau ceturtais kopš decembra, vēsta Reuters.
5.feb
Grindavīkas iedzīvotāju kopiena pēdējo nedēļu un mēnešu laikā ir piedzīvojusi nerimstošo dabas spēku ietekmi, vēlreiz pierādot, kāpēc Islandi bieži sauc par "uguns un ledus zemi", raksta bbc.com.
14.nov 2023
Itālijā, Sicīlijas salā, izvirdis slavenais Etnas vulkāns - viens no aktīvākajiem vulkāniem pasaulē. Pēc ekspertu domām, izvirduma kolonnas augstums bijis aptuveni 4,5 kilometri virs jūras līmeņa, ziņo Euronews.
18.jan 2022
Klusā okeāna valstī Tongā pēc sestdien notikušā vulkāna izvirduma un cunami joprojām slēgta lidosta un traucēti sakari ar ārpasauli, un tas apgrūtina palīdzības sniegšanu.
16.sep 2021
Spānijas Kanāriju arhipelāga Palmas salas varasiestādes pēc pēdējo dienu intensīvajām seismiskajām aktivitātēm ceturtdien brīdinājušas par iespējamu vulkāna izvirdumu.
26.jun 2019
Trešdien Papua-Jaungvinejā sācies par vienu no bīstamākajiem pasaulē uzskatītā Ulavuna vulkāna izvirdums, pavēstīja amatpersonas.
23.dec 2018
Vulkāna izvirduma izraisīts cunami Indonēzijas Zunda šaurumā, kas sestdienas vakarā skāris Sumatras salas dienvidu piekrasti un Javas rietumus, prasījis vismaz 222 cilvēku dzīvības, paziņojušas amatpersonas.
18.jun 2018
Gvatemalā glābēji pārtraukuši meklēt 197 cilvēkus, kuri pazuduši bez vēsts vulkāna izvirdumā, kas sākas mēneša sākumā. Glābšanas dienests svētdien paziņojis, ka pazudušo meklēšana pārtraukta tāpēc, ka ir maz cerību vēl kādu atrast dzīvu un glābējiem ir riskanti uzturēties vulkāna tuvumā, jo tā izvirdums turpinās - vulkānā joprojām notiek eksplozijas un tas izmet pelnu stabus vairāk nekā četru kilometru augstumā. Vulkāna izvirdums sākās 3.jūnijā, un lava apraka vairākus ciemus kalna dienvidu nogāzē. Pēc oficiāliem datiem, izvirdumā gājuši bojā 110 cilvēki, bet vēl 197 pazuduši bez vēsts. 3763 metrus augstais Uguns (Fuego) vulkāns atrodas 44 kilometrus no valsts galvaspilsētas Gvatemalas.
8.jun 2018
Bojāgājušo skaits vulkāna izvirdumā Gvatemalā pieaudzis līdz 109, ceturtdien paziņoja amatpersonas. Apmēram 200 cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem. Vulkāna izvirdums sākās svētdien, un lava aprakusi vairākus ciemus kalna dienvidu nogāzē. Eksplozijas vulkānā turpinās.
4.jun 2018
Vulkāna izvirdumā Gvatemalā svētdien gājuši bojā vismaz 25 cilvēki un 20 ievainoti, liecina amatpersonu sniegtā informācija. Varasiestādes bažījas, ka bojāgājušo skaits var vēl pieaugt, jo vairāki cilvēki ir pazuduši un vēl nav izdevies piekļūt vairākām apdzīvotām vietām vulkāna tuvumā.
19.sep 2013
Indonēzijā pēc svētdien notikušā Sinabana vulkāna izvirduma evakuēti jau vairāk nekā 15 000 cilvēku, ceturtdien paziņojušas amatpersonas. Jau vēstīts, ka Sumatras salas ziemeļos esošais Sinabana vulkāns izvirda svētdien pirms rītausmas, izmetot gaisā akmeņus un karstus pelnus.
17.apr 2010
Īslandes vulkāna darbības dēļ situācija nemainīsies vismaz līdz svētdienas rītam, - vulkāns turpina izvirst, tā pelni izplatās lielākajā daļā Eiropas. Pelnu mākonis joprojām atrodas arī virs Latvijas, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) aviācijas sinoptiķis Jānis Vēveris.