Diskutējot par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja nomaiņu, kā viens no kandidātiem uz šo amatu vērtēts arī ekonomikas ministrs, Ministru prezidenta biedrs Arvils Ašeradens, kuram tādā gadījumā būtu jāatgriežas darbā parlamentā un jāatstāj ministra amats.
Viņnedēļ Austrumu robežā noskatījos izrādi Ļubova Orlova. Dīva. PSRS. Neiedziļinoties teātra kritikā, pateikšu vien: lieliska izrāde. Daļēji latviski, daļēji krieviski. Mazliet arī angliski – Raimondas Vazdikas dziedātajās dziesmās. Padomju kinodīvas Ļubovas Orlovas lomā – krievu aktrise Karina Lučiņina. Neparasti plastiska, skatuviski talantīga. Vienubrīd izrādes sākumā viņa saka: «A vi vobšče po russki poņimajete?» (Vai jūs vispār krieviski saprotat? – krievu val.). Saprotam, saprotam! – skatītāji atsmej. Bet Karina turpina jau latviski – ar vieglu, tikko pamanāmu krievisku akcentu...
Sacenšoties ar apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK par to, kura partija ir latviskāka, "Vienotība" turpina ieturēt ceļu, kas noveda to uz "skuju takas", komentējot izglītības ministra Kārļa Šadurska (V) ieceri, ka trīs gadu laikā vidusskolās vispārizglītojošos priekšmetus varētu mācīt tikai latviešu valodā, sacīja politologs Juris Rozenvalds.
Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! Tik vienkārši paaudžu maiņa notiek monarhijās. Līdzīgas iekārtas izveidošanu savulaik varenajā Vienotībā pārmeta Solvitai Āboltiņai, taču viņas paziņojums par aiziešanu no lielās politikas apliecinājis, ka Vienotībā ir akūts atbildību uzņemties gatavu politiķu deficīts vai savstarpējo intrigu vērpšana nav bijis tikai S. Āboltiņas monopols, kā to daudzi viņai pārmet. Partija nekādi nespēj atrast savas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, kura amats atbrīvosies līdz ar S. Āboltiņas aiziešanu.
Parija "Vienotība" patlaban strādā pie savu vērtību atjaunošanas, lai atgūtu saiti ar partijas biedriem un vēlētājiem, šodien pēc "Vienotības" domes sēdes žurnālistiem sacīja partijas vadītājs Arvils Ašeradens.
"Vienotības" Saeimas frakcijas vairākums neatbalstīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu Latvijā dzimušajiem bērniem, tomēr četri frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!", basos par šī likumprojekta nodošanu komisijām.
Solvitas Āboltiņas aiziešana no politikas mainītu "Vienotības" dinamiku, jo tad partija sabiedrību varētu uzrunāt ar saturu, nevis attaisnoties, viedokli pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V) negrasās pamest partiju "Vienotība", bet vienlaikus viņš arī neplāno izstāties no biedrības "Sabiedrība par labām pārmaiņām", par kuras valdes priekšsēdētāju nesen kļuva no "Vienotības" aizgājušais Edvards Smiltēns.
"Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti, kuri tagad pārstāv partiju "Kustība Par!", plāno atbalstīt Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvu izbeigt nepilsoņa statusa piešķiršanu Latvijā dzimušajiem bērniem, lai arī iepriekš valdošās koalīcijas partijas vienojās to noraidīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iebildumu dēļ.
Vērojot, kā turpina sarukt Vienotības reitingi un tās dalīšanos, ambīcijas par lielo politiku lolojošie politiskie spēki kaļ plānus par bijušo Vienotības biedru un pagaidām vēl aktīvo sadarbības partneru pārvilināšanu pie sevis. Aktīvākie sarunu vedēji ir Latvijas attīstībai un Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji.
Partijai Vienotība pēdējos gadus neiet. Popularitāte nepārsteidz 5%, biedri aiziet. Kopš 2016.gada oktobra partijai nav valsts finansējuma. Pirms tam Vienotība gadā saņēma 140 000 eiro. Par valsts naudas atņemšanu jāpateicas deputātiem, kas 2014.gada Saeimas vēlēšanās īstenoja naudīgas individuālās kampaņas.
Bijušie partijas "Vienotība" Saulkrastu nodaļas biedri, sadarbojoties ar bijušo partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Edvardu Smiltēnu, grasās dibināt jaunu politisko spēku, informēja bijušais partijas "Vienotība" Saulkrastu nodaļas vadītājs Normunds Līcis.
Šonedēļ, sākoties Saeimas rudens sesijai, punkti aiz vasarā sastrādātā jāpieliek arī Vienotībai – tās Saeimas frakcijai jāatvadās no partiju pametušās Ilzes Viņķeles, jāizslēdz bijušais partijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, jāievēlē jauns frakcijas priekšsēdētāja vietnieks un jāpaveic virkne citu sīku darbiņu.
Kopš Vienotības kongresa, kurā par savu aiziešanu no partijas paziņoja kādreiz par vienīgo partijas priekšsēdētāja amata kandidātu uzskatītais Edvards Smiltēns, partiju pametuši 68 biedri.
Bija patiess prieks redzēt Vienotības kongresā itin daudzus sen pazīstamus cilvēkus, kurus cienu un cienīšu, neatkarīgi no viņu partijas piederības. Šajā ziņā nepiekrītu vienam no pieciem Edvarda Smiltēna kongresā definētajiem principiem – «mērķi ir svarīgāki par politiķiem».
Sestdien, 19.augustā, notika partijas "Vienotība" kongress, kur par jauno tās vadītāju ievēlēts Arvils Ašeradens. Tikmēr Saeimas deputāts Edvards Smiltēns paziņoja par izstāšanos no partijas.
Līdzšinējais "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns izstāsies arī no "Vienotības" Saeimas frakcijas un darbosies kā neatkarīgais deputāts.