Veselības aprūpe

10.jūl
Pirms diviem gadiem bija stāsts Āriju no Pārolaines brīdī, kad seniorei reiba galva un bija nepieciešama steidzama ārsta palīdzība. Kā kundzei klājas tagad, skaidroja raidījums "Bez Tabu".
28.jun
Aktīvam dzīvesveidam un veselīgu paradumu veicināšanai, kā arī slimību profilaksei ir ļoti liela loma ne tikai sloga mazināšanai uz veselības aprūpes budžetu, bet arī ekonomiska ietekme uz sabiedrības kopējo labklājību, tiekoties ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Raimondu Lazdiņu, norādīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
29.apr
Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) aicina ģimenes ārstu praksēm no 2025.gada apmaksāt arī nepilnas slodzes papildu darbinieku, lai varētu piesaistīt piemērotus darbiniekus, kuri nevar strādāt pilnu slodzi, piemēram, studentus, jaunās māmiņas un vecākus cilvēkus, teikts asociācijas Veselības ministrijai (VM) adresētajā vēstulē ar virkni iebildumu par priekšlikumiem primārās veselības aprūpes stiprināšanai.
21.jan
Gandrīz puse jeb 49% Latvijas iedzīvotāju par svarīgāko problēmu valstī uzskata cenu pieaugumu, inflāciju un dzīves dārdzību, liecina "Eirobarometra" 2023.gada rudens aptauja
21.jan
Veselības ministrija (VM) iecerējusi nodrošināt paātrinātu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, paredz Ministru kabinetā apstiprinātais valdības rīcības plāns.
12.dec 2023
Otrdien, 12. decembrī, Ministru kabinets pieņēma noteikumus*, kuri pilnveido tiesisko regulējumu, paplašinot dienestā esošajām un no dienesta atvaļinātajām amatpersonām iespējas saņemt apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļa.
13.jūl 2023
Valdība ceturtdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojuma projektu par 57 miljonu eiro pārdali veselības aprūpei.
10.mai 2023
Līdz šim neviena ministrija vēl nav pieteikusies pārdalīt savus budžeta līdzekļus par labu veselības aprūpei, trešdien intervijā TV3 atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
5.mai 2023
Ieguldījumi nozarē šodien veidotu veselīgāku sabiedrību ilgtermiņā, kas ļautu samazināt kopējās nepieciešamās izmaksas par veselības aprūpi, norāda Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
24.apr 2023
Lai Latvijā nodrošinātu mūsdienīgus veselības aprūpes pakalpojumus, šim mērķim būtu jāatvēl 2000 eiro uz vienu iedzīvotāju gadā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmai" atzina Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
6.okt 2022
Saeima devusi zaļo gaismu izmaiņām Veselības aprūpes finansēšanas likumā, lai veselības aprūpes pieejamību sasaistītu ar deklarēto dzīves vietu. Ja nākamā gada 1. janvārī Latvijas iedzīvotājam nebūs deklarētas dzīves vietas vai vispār nebūs dzīves vietas Latvijā, valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus cilvēks nevarēs saņemt.
19.sep 2022
Veselības ministrija, nesagaidot valdības atbalstu, virza izskatīšanai Saeimā Veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumus, piedāvājot pilnībā atteikties no divu grozu sistēmas veselības aprūpē. Ja Saeima nepieņems grozījumus likumā, no nākamā gada saskaņā ar likumu valsts finansētu veselības aprūpi varēs saņemt veselības nodokļa maksātāji un atsevišķas sociālās grupas, kurām veselības aprūpi pilnībā finansēs valsts.
18.jūl 2022
Latvija aizvadītajā nedēļā ASV, Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa politikas forumā iepazīstināja pasaules sabiedrību ar ziņojumu par ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu. “Laba veselība” – tā nosaukta viena no ziņojuma sadaļām, kurā eksperti vērtējuši sasniegto veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā desmit gados.
9.jun 2022
Pieaugot rindām uz valsts apmaksātajiem ambulatorajiem pakalpojumiem, Latvijas iedzīvotāji ārstu apmeklē retāk - vidēji 3,21 reizi gadā, kas ir par 0,43 procentpunktiem mazāk nekā 2018.gadā, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un Veselības aprūpes darba devēju asociācijas (VADDA) veiktā pētījuma dati. Lai kopīgi meklētu risinājumus, kā uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, veselības aprūpes darba devēji, Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas un pacientu organizāciju pārstāvji vienojās kopīgā diskusijā, uzsverot publiskās un privātās partnerības nākotnes potenciālu.
1.jun 2022
Samazinoties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) no trešdienas veselības aprūpes nozarē atcēlusi iepriekš izsludināto gatavības režīmu, vēsta Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.
26.mai 2022
Katra nākamā valdība ik pēc četriem gadiem vēlas sakārtot veselības aprūpes jomu, neņemot vērā iepriekšējo sakārtotību, komentējot valdībā apstiprinātās Sabiedrības veselības politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam, saka Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
12.apr 2022
Nacionālā veselības dienesta kā galvenās Latvijas valsts atbildīgās iestādes par veselības aprūpes organizāciju konsultācijas saņēmuši vairāk nekā trīs tūkstoši Ukrainas pilsoņu, kuri ir ieradušies Latvijā Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā dēļ.
3.mar 2022
Ukrainas pilsoņiem, kuri karadarbības dēļ ieradušies vai jau atrodas Latvijā, saņems visus Latvijas valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, kādi pieejami arī Latvijas iedzīvotājiem, informē Veselības ministrija (VM).
12.jan 2022
Problēmas veselības aprūpē Latvijas iedzīvotāji vairāk saista ar nesakārtotu sistēmu, nevis ar finansējuma trūkumu, atsaucoties uz pētījumu centra SKDS veikto aptauju, informē tā vadītājs Arnis Kaktiņš.
10.jan 2022
Veselības ministra Daniela Pavļuta ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter par pirmo veselības ministra amatā aizvadīto gadu pamatīgi sadusmojis Latvijas iedzīvotājus.