Piektdien, 1.decembrī, noslēdzās pieteikšanās trešajam valsts aizsardzības dienesta iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteicās 515 Latvijas pilsoņi, informē Aizsardzības ministrija (AM).
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) atgādina, ka, piesakoties brīvprātīgi Valsts aizsardzības dienestā (VAD), iespējams izvēlēties, kur dienēt.
Skrundas pievārtē attīstot poligonu "Mežaine", par vairākiem miljoniem eiro uzbūvēs bāzi, kurā tuvākajos gados plānots izvietot vairāk nekā 600 valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīrus, kā arī virsniekus un instruktorus, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.
Izloze par jauniešu iesaukšanu obligātā kārtā Valsts aizsardzības dienestā (VAD) trešā iesaukuma nokomplektēšanai notiks 23.janvārī, Latvijas Radio intervijā sacīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.
Latvijas pilsoņi, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā (VAD) un to pabeiguši un, kuri atbilst studiju programmas uzņemšanas noteikumiem, studijas koledžas un bakalaura līmeņa studiju programmās tiks finansētas no valsts budžeta līdzekļiem. To paredz, šodien, 21. novembrī, Ministru kabineta sēdē pieņemti grozījumi saistībā ar uzņemšanu studiju programmās.
Lai nodrošinātu, ka trešajā Valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā tiks uzņemts nepieciešamais skaits cilvēku, varētu nākties iedarbināt nejaušības principa atlases sistēmu, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pieļāva Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.
Nav izslēgts, ka nākotnē Latvijā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumos iekļaus arī sievietes, atzina Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).
Dienu pirms pagarinātā pieteikšanās termiņa beigām valsts aizsardzības dienestā (VAD) pieteikušies 197 jaunieši, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos.
Valsts prezidents Egils Levits otrdien oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" izsludinājis Saeimas pieņemto Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumu, kas paredz, ka jau šovasar notiks pirmais brīvprātīgais jauniešu iesaukums dienestā, ziņo lsm.lv.
Valsts aizsardzības dienestā (VAD) nākamgad pirmajā iesaukumā plānots uzņemt apmēram 300 jauniešus, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 pilsoņu priekšlikumu, lai plānoto Valsts aizsardzības dienestu (VAD) noteiktu nevis par obligātu, bet brīvprātīgu.
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" ir savākti 10 000 parakstu par piedāvājumu iecerēto Valsts aizsardzības dienestu (VAD) noteikt nevis par obligātu, bet par brīvprātīgu.
Valsts aizsardzības dienesta (VAD) rekrūši sākotnēji tiks atlasīti, izmantojot izlozes sistēmu, otrdien valdības sēdē norādīja Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons.
Latvijas prezidents Egils Levits sniedza interviju kanālam RTVI (kas, kā zināms, Latvijā ir aizliegts) un pastāstīja Aleksejam Venediktovam par Krievijas mediju bloķēšanu ES, vārda brīvību sociālajos tīklos, vēsturi, NATO pievērsās arī tēmai par valsts aizsardzības dienesta ieviešanu Latvijā. Starp citu, prezidents runāja latviešu valodā.
Aizsardzības ministrija nesen paziņoja, ka tā sāk darbu pie obligātā Valsts aizsardzības dienesta pakāpeniskas ieviešanas Latvijā. “Kantar TNS” aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes" rāda, ka gandrīz puse iedzīvotāju neatbalsta šāda dienesta izveidi Latvijā.
TV3 Ziņu aptaujāto jauniešu vairākums uzskata, ka militāro iemaņu apgūšana būtu noderīga: šāda pārliecība viņiem radusies pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Dzirdami gan arī pretēji viedokļi: daudzi neslēpj, šādu dienestu viņi ne vien neatbalsta, bet varētu mēģināt pat no tā izvairīties, vēstīja TV3 Ziņas.
"Esam pieņēmuši lēmumu piedāvāt ieviest pakāpenisku pāreju uz Valsts aizsardzības dienestu, kas nozīmētu piecu gadu laikā izveidot sistēmu, kurā 18-27 gadus veci jaunieši var izvēlēties dienēt bruņotajos spēkos, Zemessardzē vai iziet alternatīvo dienestu citu ministriju dienestos," mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta aizsardzības ministrs Artis Pabriks.