telefons

27.dec 2018
20–30% ceļu satiksmes negadījumu, vairāk nekā 70% bezatbildīgu autovadītāju, kuri vecums visbiežāk nepārsniedz 24 gadus – šīs statistikas vienojošais elements ir mobilā telefona lietošana auto vadīšanas laikā. Lai pievērstu mobilā telefona “nozombēto” autovadītāju uzmanību un mainītu to paradumus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) turpina kampaņu “Izkāp no telefona!” un sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu atgādina – jaunākās tehnoloģijas ir pietiekami attīstījušās, lai piedāvātu dažādas alternatīvas tradicionālajai telefona lietošanai.
23.dec 2018
Ziemassvētki, ir gada sirsnīgākie svētki, kuru galvenais mērķis ir būt kopā ar pašiem tuvākajiem, pavadot laiku sarunās un dažādās svētku aktivitātēs. Lai izvairītos no radu un draugu pārmetumiem un nevajadzīgiem strīdiem par tehnoloģiju lietošanas paradumiem, Samsung Skola nākotnei ir apkopojusi Ziemassvētku etiķetes ieteikumus veiksmīgiem svētkiem.
20.dec 2018
Ceļu policija kādu autovadītāju sodījusi par telefona izmantošanu pie stūres. Viņa pati gan apgalvo, ka neko tādu nav darījusi, vēsta raidījums "Bez Tabu".
14.dec 2018
Samsung Skola nākotnei un LR Kultūras ministrijas veiktā aptauja* atklāj, ka vairākums Latvijas jauniešu “sērfo” internetā, sazinās sociālajos tīklos vai kā citādi pavada laiku tiešsaistē, ieturot maltīti vienatnē. Tāpat gandrīz 40% viedierīcēs izklaidējas stundu laikā skolā, bet katrs trešais – esot vannā.
6.dec 2018
Vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres lieto mobilos telefonus, liecina CSDD veiktais pētījums.
4.dec 2018
Vairāk nekā 2/3 Latvijas iedzīvotāju ikdienā pie stūres lieto mobilo tālruni, un teju katrs piektais autovadītājs uzskata, ka tas netraucē pilnvērtīgai auto vadīšanai liecina Latvijas Fakti veiktais pētījums. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka mobilo ierīču lietošana pie stūres ir bīstama un rada satiksmes drošības draudus, apdrošināšanas sabiedrība ERGO (turpmāk – ERGO) kopā ar partneriem - Drošas Braukšanas skolu (DBS) un Valsts policiju (VP) uzsākusi sociālo kustību “Laiks atmest.”, aicinot autovadītājus nelietot mobilo tālruni pie stūres un atmest šo kaitīgo ieradumu.
3.dec 2018
Izrādās viedtālruņi ir gandrīz septiņas reizes netīrāki par tualetes poda sēdekli. Baktērijas pārsvarā nāk no telefona īpašnieka, tādēļ nav prātīgi rokās ņemt svešu viedtālruni.
21.nov 2018
Līdz ar moderno tehnoloģiju, tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstību, cilvēki arvien biežāk savā ikdienā izmanto mobilo internetu. Internets Latvijā ir kļuvis par neatņemamu izglītības, darba un sociālās dzīves sastāvdaļu un tā patēriņš pēdējā gada laikā audzis par vidēji 70%. Lai uzlabotu interneta lietošanas pieredzi, Gints Peičs, “Tele2” tehniskā servisa vadītājs, iesaka padomus ātrākai interneta darbībai telefonā.
12.nov 2018
Viedtālruņa akumulators vienmēr ir pilnībā jāizlādē pirms katras uzlādes un telefonu nevajadzētu atstāt pie lādētāja visu nakti – mēs visi esam dzirdējuši šos un citus padomus, ko parasti iesaka saistībā ar tālruņa uzlādi. Taču kas no tā visa ir patiesība un kas ir tikai mīts? Piecus plaši izplatītus mītus par telefona uzlādi izskaidro Huawei.
1.nov 2018
Tālrunis mūsdienās kļuvis par neatņemamu ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļu, taču īpaša nozīme tam ir biznesa vidē strādājošajiem cilvēkiem. Viņiem tālrunis kalpo ne tikai kā saziņas līdzeklis, bet arī kā personīgais asistents, ar kura palīdzību iespējams plānot biznesa tikšanās, komunicēt ar kolēģiem un klientiem jebkurā vietā un laikā, kā arī nereti pat strādāt, atrodoties ceļā. Lai palīdzētu saprast, kā izdarīt pareizo lēmumu, izvēloties jaunu ierīci, tālruņu ražotājs Huawei kopā ar mobilo sakaru operatoriem Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Bite izpētījuši, kas jaunam biznesmenim telefonā ir pats svarīgākais.
26.okt 2018
ASV prezidents Donalds Tramps lieto tikai dienesta telefonu, ko regulāri pārbauda drošības dienests, lai pārliecinātos, ka to nenoklausās, pavēstīja Baltā nama preses sekretārs Hogans Gidlijs.
25.sep 2018
Sociālajā tīklā Facebook kāds tēvs aicina vecākus brīdināt bērnus par svešinieku zvaniem.
21.sep 2018
Lai pārbaudītu, vai autovadītāji, vadot savu spēkratu vienlaicīgi nelieto arī telefonu, šodien Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki Rīgā rīkoja reidu.
1.sep 2018
Mūsdienās jaunieši ne tikai seko līdzi slavenu video blogeru jeb vlogeru dienasgrāmatām, bet veido arī paši savus vlogus. Lai sāktu to darīt, šodien pietiek ar viedtālruni un nelielu papildaprīkojumu. Ja šī nodarbe iepatīkas un padodas - publicētie sižeti gūst ievērību -, var sākt domāt par nopietnāku tehniku, atzīst video blogeris Kristaps Graufelds (JORET).
31.aug 2018
Skolas gaitu sākums bieži ir brīdis, kad bērns kļūst par sava pirmā mobilā telefona īpašnieku. Ir svarīgi bērnam jau pašā sākumā iemācīt viedierīci lietot atbildīgi, it sevišķi rūpējoties par vienu no galvenajiem aspektiem – savu drošību. Parole ir visvienkāršākais veids, kā pasargāt privāto telpu no svešām acīm. Tādēļ izveidot un lietot paroli vajadzētu no pirmās dienas, kad bērns sāk lietot tālruni.
28.aug 2018
Mūsdienās paaudžu maiņa notiek tik strauji, ka ik pēc padsmit gadiem vārda tiešā nozīmē tiek nograuta iepriekšējo paaudžu uzbūvētā pasaule. Mūsu bērni ir citādāki nekā mēs, viņu bērni ļoti atšķirsies no saviem vecākiem un vislielākā ietekme šajā procesā ir internetam un mūsdienu tehnoloģijām.
25.aug 2018
Daļai Latvijas ģimeņu šis septembris būs īpašs - viņu bērni uzsāks pirmās skolas gaitas. Kamēr lielākiem bērniem jau ir izstrādājies savs skolas ritms, pirmklasniekiem un viņu vecākiem priekšā daudz jaunu iespaidu un priecīga satraukuma. Atvasēm kļūstot aizvien patstāvīgākām, daudzi vecāki ir pārliecināti - pienācis laiks arī pirmajam mobilajam telefonam. Tomēr tikpat bieži sabiedrībā izskan šaubas, vai tiešām pirmklasniekam ir vajadzīgs telefons un vai tas bērnam nebūs lieks kārdinājums un traucēklis.
9.aug 2018
2018. gada 2. ceturksnī kiberproblēmu sarakstā ir nonākuši mobilo ierīču banku Trojas zirgi. Mobilajām bankām domāto instalācijas pakotņu — modifikāciju, kas palīdz uzbrucējiem palikt drošības risinājumu nepamanītiem un izvērst savu arsenālu, — skaits pārsniedza 61 tūkstoti.
7.aug 2018
Padomju laikā, kad salīdzinot ar mūsdienām sakaru iespējas bija ierobežotas, milicijas posteņi izmantoja robustos telefona aparātus. Valsts policija publicējusi attēlu, kurā redzams, kā šie telefoni izskatījās.
23.jūl 2018
Valsts policija (VP) aicina cilvēkus neatzvanīt nepazīstamiem ārzemju telefona numuriem, jo pastāv risks, ka šīm sarunām var tikt piemērots paaugstināts tarifs, pastāstīja VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas vadītāja vietnieks Mārtiņš Brižs.