Afganistānas talibu valdības Tikumu sekmēšanas un netikumu izskaušanas ministrija gatavojas aizliegt dzīvu būtņu attēlu publicēšanu medijos, norādot, ka tas ir pretrunā islāma likumiem.
Talibu īstenotā narkotiku apkarošanas politika bijusi veiksmīga, un opija magoņu audzēšanas apmēri Afganistānā ir samazinājušies, taču tas radījis smagas sekas daudziem afgāņiem, atzīts ziņojumā, ko ceturtdien publicējusi domnīca "Starptautiskā krīzes grupa".
Afganistānas talibu valdība norobežojas no vairākām Afganistānas diplomātiskajām pārstāvniecībām ārzemēs, kā arī neatzīs ar Afganistānas iepriekšējo, Rietumu atbalstīto, valdību saistīto diplomātu izsniegtos dokumentus, otrdien pavēstīja Kabulas administrācija.
Frozana Ahmadža ir viena no 200 000 afgāņu sievietēm, kurām ir "Taliban” atļauja strādāt. Viņai šogad vajadzēja beigt universitāti, lai īstenotu savu sapni un kļūtu par ārsti, taču talibi ir lieguši sievietēm iegūt augstāko izglītību un lieguši viņām daudzus darbus, raksta "Financial Post”.
Afganistānas talibu valdība ir nogalinājusi grupējuma "Islāma valsts" kaujinieku, kurš bija izplānojis spridzinātāja pašnāvnieka uzbrukumu Kabulas lidostā ASV karaspēka haotiskās izvešanas laikā 2021.gadā, otrdien ziņoja amerikāņu mediji, atsaucoties uz ASV amatpersonām.
Radikālā islāmistu kustība “Taliban”, kas pērn sagrāba varu Afganistānā, pretēji iepriekšējiem solījumiem, atgriezusies pie pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu prakses, būtiski ierobežojot sieviešu tiesības. Pagājušajā nedēļā viņām sākumā tika aizliegts studēt augstākajās mācību iestādēs, bet pēcāk arī strādāt nevalstiskajās organizācijās (NVO). Uz starptautiskās sabiedrības sašutumu talibi reaģējuši vienkārši – šī ir mūsu valsts, un spēkā ir mūsu likumi un tikumi.
Dienu pēc tam, kad Afganistānas talibu varasiestāde bija aizliegušas sievietēm mācīties augstskolās, bruņoti apsargi augstskolu kompleksos liedza iekļūt simtiem jaunu sieviešu.
Afganistānā valdošā radikālo islāmistu kustība Taliban ieviesusi jaunus ierobežojumus sievietēm - Kabulā viņām aizliegts apmeklēt gan parkus (arī izklaides parkus), gan sporta zāles. Talibi aizliegumu skaidro ar to, ka nav tikuši ievēroti iepriekšējie rīkojumi, saskaņā ar kuriem, sieviešu un vīriešu plūsmām šādās sabiedriskās vietās jābūt nošķirtām.
Talibu drošības spēku kaujinieki ceturtdien Kabulā gaisā raidījuši brīdinājuma šāvienus, lai izkliedētu sieviešu demonstrāciju Irānā notiekošo protestu atbalstam.
Islāmistu kustība "Taliban" sestdien paziņojusi, ka ievieš prasību Afganistānas sievietēm sabiedriskās vietās valkāt čadras, kas sedz visu augumu no galvas līdz papēžiem, atstājot atsegtas tikai acis.
Laikā no 2021.gada septembra līdz 2022.gada aprīlim Latvijai ir izdevies palīdzēt izkļūt no Afganistānas kopumā 91 personai, pavēstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.
Afganistānas talibu pagaidu valdības premjerministrs Mohammads Hasans Ahunds trešdien aicināja musulmaņu valstis kļūt par pirmajām, kas oficiāli atzīst radikālās islāmistu kustības administrāciju.
Afganistānā valdošais radikālo islāmistu grupējums "Taliban" svētdien paziņoja, ka transportlīdzekļos garākos braucienos sievietes drīkst doties tikai tuva radinieka vīrieša pavadībā.
Afganistānas galvaspilsētā Kabulā no reklāmas plakātiem sākuši pazust sieviešu attēli, varas pārstāvjiem izpildot jaunās administrācijas prasības par šariata likumu ievērošanu attiecībā uz reklāmas attēliem.
Varu Afganistānā sagrābusī radikālo islāmistu kustība "Taliban" nākusi klajā ar aicinājumu ievērot atsevišķas sieviešu tiesības, piektdien publicētā dekrētā mudinot organizācijas, islāma teologus un kopienu vecākos spert nopietnus soļus, lai nodrošinātu šo tiesību ievērošanu.
Kopš varas sagrābšanas Afganistānā radikālo islāmistu kustība "Taliban" nogalinājusi vai piespiedusi pazust vairāk nekā simt bijušās valdības drošības spēku pārstāvjiem, otrdien paziņoja cilvēktiesību organizācija "Human Rights Watch" (HRW).