Lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu, Latvijas Studentu apvienība (LSA) protesta akcijas un protesta gājienu rīkos jau pirmdien, 31.oktobrī, kad Saeima valsts budžetu skatīs pirmajā lasījumā, liecina informācija LSA mājaslapā.
Latvijas Studentu apvienība (LSA) šodien notikušās valdības diskusijas par finansējumu augstākajai izglītībai vērtē negatīvi un turpina gatavošanos protesta akcijām.
Grabinot kartona kafijas krūzītes, studenti šodien zibakcijā pie Ministru kabineta "lūdza ziedojumus" studijām un protestēja pret plānoto budžeta vietu skaita samazināšanu, vēsta ziņu aģentūra LETA.
Šodien Ministru kabineta sēdes laikā studenti pie valdības ēkas rīkos zibakciju, kuras laikā pieprasīs valsts budžeta finansēto studiju vietu skaita nesamazināšanu.
Latvijas Studentu apvienība (LSA) gatava rīkot demonstrācijas un citas protesta akcijas, lai panāktu, ka netiek samazināts valsts apmaksāto studiju vietu skaits, informēja LSA prezidente Maira Belova.
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktajā pētījumā noskaidrots, kurās 10 pasaules valstīs dzīvo visgudrākie studenti, vēsta BBC.
Lielākajās Latvijas valsts augstskolās ik gadu sarūk to studentu skaits, kuri studē par maksu, un to nespēj kompensēt arvien pieaugošais ārvalstu studētgribētāju skaits. Izņēmums ir Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kur ar katru gadu ir vairāk tādu studentu, kas vēlas mācīties par maksu.
Vairums augstskolu izsludinājušas papildu uzņemšanu pamatstudijās un reflektantu pieteikumus gaida līdz augusta vidum vai pat septembrim. Ir iespējams vēl pieteikties arī budžeta grupā.
Kā liecina šā gada augstskolu uzņemšanas statistika, liela daļa jauniešu vēlas kļūt par juristiem, ekonomistiem, žurnālistiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem.
Ar katru gadu pieaug Latvijas augstskolās uzņemto ārvalstu studentu skaits. Lai pārliecinātos, ka viņu nodomi šeit ir nopietni – zinības gūt (it īpaši tas attiecas uz trešo valstu pilsoņiem), nevis tikai dabūt uzturēšanās atļaujas –, mācību iestādes rīko rūpīgu atlasi.
Šobrīd populārākā studiju vieta ir Latvijas Universitāte – tajā vēlmi mācīties pieteikuši teju 13 500, bet kā prioritāro mācību vietu nolūkojuši vairāk nekā 3000 studētgribētāju, liecina vienotā elektroniskā pieteikumu sistēma.
Jau sākusies elektroniskā pieteikšanās studijām vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.Latvija.lv, kas piedāvā iespēju elektroniski pieteikties studijām 11 Latvijas augstskolās.
Veselības ministre Anda Čakša uzskata, ka valsts apmaksātas rezidentūras vietas pēc sestā kursa beigšanas būtu jānodrošina visiem medicīnas studentiem.
Jaunākais pētījums par augstākās izglītības eksporta ekonomisko nozīmi un ietekmi Latvijā liecina, ka tā ir strauji augoša Latvijas tautsaimniecības pakalpojumu nozare, norāda biznesa augstskolas Turība attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors Imants Bergs. Skaitļi šajā nozarē runā paši par sevi – 2015./2016. studiju gadā augstākās izglītības eksporta nozares radītā pievienotā vērtība Latvijas tautsaimniecībā ir 148 miljoni eiro (0,61% no IKP, Daunis Auers, Sergejs Gubins, pētījums Augstākās izglītības eksporta ekonomiskā nozīme un ietekme Latvijā, 2016).
Lai sekmētu studentu sociālo un akadēmisko adaptāciju augstskolā, līdz ar jaunā studiju gada sākumu šoruden rūpes par Latvijas Universitātes (LU) studentiem uzņemsies kuratori. Sākusies viņu apmācība.
Navalas akadēmijas studenti, noslēdzoties viņu pirmajam studiju gadam, pilda kādu interesantu tradīciju - cenšas uzrāpties pa pieminekli, lai uz tā uzliktu cepuri.
Arī šajā akadēmiskajā gadā Latvijā studējošo skaits kopumā ir samazinājies, tiesa, kritums nav bijis tik liels kā iepriekš: ja pērn tas bija četri procenti, tad šogad – vien divi procenti.
Ārzemēs studējošie izteikti vēlas atgriezties Latvijā, pētījumā secināja Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētnieces Aija Lulle un Laura Bužinska.