ASV prezidents Džo Baidens piektdien kritizēja sociālās saziņas platformu "Facebook" un "Instagram" māteskompānijas "Meta" lēmumu pārtraukt faktu pārbaudes programmu šajās platformās ASV, nosaucot to par "tiešām apkaunojošu".
Žurnāliste, kura atmaskoja dīvainu sazvērestības teoriju par vietnes “X” īpašnieku Īlonu Masku, tika izmesta no sociālo mediju platformas, izraisot sašutumu par cenzūru no vārda brīvības absolūtista puses, vēsta “New York Post”.
Jaunieši sociālos medijus izmanto saziņai, izklaidei un informācijas iegūšanai, vienlaikus lielākā daļa reti izsaka komentārus vai publicē savu saturu, secinājuši biznesa augstskolas "Turība" pētnieki.
Mēģināt ierobežot sociālos tīklus ir loģiski, jo tiem ir liela loma pusaudžu mentālās veselības krīzē, šādu viedokli par Austrālijas parlamentā apstiprināto aizliegumu bērniem līdz 16 gadiem izmantot sociālos tīklus aģentūrai LETA pauda bērnu psihoterapeits un Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss-Konstantinovs.
Izplatīta kritika par centralizētajiem sociālajiem tīkliem ir tāda, ka lietotāji patiesībā līdz galam nevar kontrolēt savus kontus, un vietnes “X” īpašnieks Īlons Masks to ir apstiprinājis tiesā, vēsta portāls "heise.de".
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēdē otrdien, 1.oktobrī, deputāti spriedīs par sociālo tīklu vietņu ietekmi uz valsts ekonomiku, liecina apakškomisijas darba kārtība.
Latvijas iedzīvotāji informācijas iegūšanai visbiežāk izmanto sociālos medijus, liecina SIA "Rait Custom Research Baltic" veiktā sabiedriskās domas aptauja, kas tapusi pēc Valsts kancelejas pasūtījuma.
Lai gan digitālās tehnoloģijas var uzlabot pedagoģiskos procesus, vienlaikus tās rada arī ievērojamus riskus, tostarp apdraudot lietotāju privātumu, novēršot uzmanību no mācīšanās un veicinot kibermobingu, secināts jaunākajā UNESCO ziņojumā "Tehnoloģijas ar viņas nosacījumiem", kurš atklāj, kā sociālie mediji pastiprina dzimumu stereotipus, īpaši negatīvi ietekmējot meiteņu labbūtību, izglītību un karjeras izvēles.
ASV ir pieņemts likumprojektu, kas paredz populārajai vietnei "TikTok" atdalīties no tās Ķīnas īpašnieka - pretējā gadījumā "TIkTok" tiks aizliegta ASV. Vai arī Eiropa spers šādu pašu soli? Raksta "lrytas.lt".
Lielās talkas organizatori izsludinājuši sociālo mediju konkursu "Zaļais, kur esi?", lai piesaistītu sabiedrības uzmanību rūpēm par apkārtējo vidi un dabu, ziņo aģentūra LETA.
Pēc tam, kad otrdienas vakarā tika nopietni traucēta uzņēmuma "Meta" sociālo tīklu darbība, radās bažas, ka tiks atklāti uzņēmuma pakalpojumu lietotāju personas dati. Kiberdrošības un informācijas tehnoloģiju eksperts Mariuss Pareščjus no Lietuvas dalās, kā rīkoties, lai mēs nepazaudētu savus datus sociālajā telpā, raksta "tv3.lt".
Pusaudžu jeb to lietotāju kontiem, kas jaunāki par 18 gadiem, pamatojoties uz reģistrācijas laikā ievadīto dzimšanas datumu, automātiski tiks piemēroti visstingrākie satura ierobežojumi, ziņo The Wall Street Journal.
Pēdējos mēnešos pieaudzis agresīvu komentāru un protesta noskaņojumu veicinošu vēstījumu skaits sociālajos tīklos, un iespaidošanās no publiskajā telpā izplatītas dezinformācijas var veicināt atsevišķu personu radikalizāciju, atzina Valsts drošības dienests (VDD).
Viedtālruņi ir neatņemama dzīves sastāvdaļa gandrīz ikvienam – ikdienā ierastās sociālo tīklu lietotnes ļauj iegūt tūlītēju informāciju, sniegt atgriezenisko saiti, pašiem kļūt par satura veidotājiem. Vairāk kā puse jeb 54 % aptaujāto viedtālrunī visbiežāk izmanto sociālo tīklu lietotnes, no kurām par iecienītāko uzskata Whatsapp – tā apgalvo 71 % Latvijas respondentu, liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*.
Sociālo tīklu vidē organizētā tirdzniecība lielā mērā neatbilst distances pārdošanas prasībām, pavēstīja Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), atsaucoties uz pērn īstenotajā uzraudzības projektā "Uzraudzības veikšana elektroniskajā vidē attiecībā uz piedāvājumiem iegādāties preces un pakalpojumus sociālajos tīklos" secināto.
Pret satura manipulāciju vislabāk aizsargātā sociālo tīklu platforma ir "Twitter", savukārt visvājāk aizsargātā ir ķīniešu "Tik Tok", secināts Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pētījumos, kuros centram izdevies nopirkt kā sekotājus tā komentārus un citas darbības.
Publicēt vai nepublicēt sava mazuļa foto – tas ir katra vecāka un ģimenes privāts lēmums, ko vada konkrēti argumenti. Bet kā rīkoties vecākiem, kuri nolēmuši savu mazuli neizrādīt interneta plašumos, taču pamana, ka to dara kāds cits ģimenes loceklis, tuvs draugs vai pat svešinieks? Un ko par savu fotogrāfiju publicēšanu jau pieaugot teiks paši bērni, kuri saviem vecākiem nav devuši atļauju izrādīt sevi sociālajos tīklos? Nākotnes riskus skaidro Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka.
Lai noskaidrotu, cik ļoti sociālo tīklu lietotāji uzticas citu ieteikumiem un tos izvērtē, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) veica patērētāju aptauju un sarīkoja eksperimentu ar viltotiem Facebook un Instagram ierakstiem, kuros reklamēja dažādus neeksistējošus līdzekļus. Rezultāti pārsteidza ar to, ka vairāk nekā 2000 cilvēku devās uz viltus interneta veikalu un katrs ceturtais mēģināja veikt pirkumu.