Skola

28.sep 2020
Saskaņā ar pašvaldību sniegtajiem datiem septembra otrajā pusē Latvijas skolās ir 474 vakanti amati, tomēr lielāks pieprasījums ir pēc skolotājiem, kuri gatavi strādāt nepilnu, nevis pilnu slodzi, piemēram, no vienas līdz desmit mācību stundām kādā noteiktā mācību priekšmetā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
28.sep 2020
No šodienas mājas karantīna noteikta trim Daugavpils Valsts ģimnāzijas klasēm un četriem pedagogiem, apliecināja izglītības iestādes vadītāja Oksana Petaško.
25.sep 2020
Saslimšanas ar Covid-19 gadījumi līdz šim konstatēti kopumā 12 mācību iestādēs, no kurām septiņas ir skolas, trīs - bērnudārzi un divas universitātes, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
24.sep 2020
Jūrmalas dome plāno apvienot divas skolas, izvietojot tās par 11 miljoniem eiro pārbūvētā skolas ēkā, savukārt vienas reorganizējamās skolas bērnu vecāki pauž bažas, vai šādi netiks pieļauti nelietderīgi tēriņi un vai skolu apvienošanas rezultātā netiks zaudēta mācību kvalitāte.
21.sep 2020
Konstatējot Covid-19 saslimšanu kādam Olaines 2.vidusskolas darbiniekam, mājas karantīnā atrodas piecas klases, aģentūra LETA uzzināja Olaines novada pašvaldībā.
20.sep 2020
Jaunais mācību gads strauji uzņem apgriezienus, bet tas daudziem arī atklāj dažādas problēmas. Par vienu no tām raksta skolēna māmiņa, kura gan nevēlējās minēt konkrēto skolu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
13.sep 2020
Skolas gaitu uzsākšana ir nozīmīgs solis bērna dzīvē – tas ir jauns sākums un jauna pieredze, kas skaidri liecina par to, ka bērns pieaug. Ejot skolā, bērnam ir jāuzņemas būtiska atbildība un, īpaši jaunāko klašu skolēniem, pēc vieglprātīgas vasaras nereti ir grūtības ieiet skolas ritmā. Aizmirsti sporta vai deju apavi, mācību piederumi, pat nozaudēta skolas soma – tās ir lietas, ar kurām ikdienā nereti sastopas jaunāko klašu skolēnu vecāki. Gjensidige Latvija kopā ar klīnisko psiholoģi un psihoterapijas speciālisti Līgu Bernāti vērš uzmanību trim plaši zināmiem ieteikumiem, kas ļaus bērnam kļūt uzmanīgākam un izvairīties no nozaudētām mantām.
12.sep 2020
Par spīti korekcijām, kādas pasaulē ieviestas koronavīrusa Covid-19 radītās situācijas dēļ, arī šajā septembrī lielākā daļa skolu Latvijā vēra durvis skolēniem, kuriem priekšā kārtējais mācību gads, lai apgūtu arvien jaunas un jaunas zināšanas. Kamēr vecāko klašu skolēniem, jau krietnu laiku ir skaidrs, kas ir izglītība, un kā notiek mācību process, tikmēr mazākajiem, slēpjoties aiz garajiem gladiolu un citu rudens ziedu kātiem, iespējams, ir satraukums par to, kas gaidāms turpmāko mācību gadu laikā. Tiesa, to iespējams mazināt, ja vien vecāki spēj veiksmīgi palīdzēt atvasei iejusties jaunajā vidē, iemācīt, ko nozīmē, piemēram, mājas darbu pildīšana, kā arī būt vislielākais mazo ķiparu atbalsts brīžos, kad vien tas nepieciešams.
9.sep 2020
Lai gan skolotāji uzskata, ka viņiem piemīt nepieciešamās vispārējās un specifiskās kompetences iekļaujošajai izglītībai, tikai 11% Rīgas skolotāju jūtas komfortabli strādāt iekļaujošās klasēs. Tā atklāj pērn veiktais pētījums par skolotāju pašuztveri saistībā ar iekļaujošo izglītību un kompetencēm iekļaujošajai izglītībai. Pētījumā, ko 2019.gadā īstenoja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadošā pētniece asociētā profesore Dita Nīmante un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas lektore un Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare, ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu piedalījās 1590 Rīgas skolu skolotāji, kuri vērtēja savas kompetences iekļaujošajai izglītībai. Pētījums atklāja tiešu saistību starp skolotāju izglītību iekļaujošajā izglītībā un to, kā skolotāji vērtē savas vispārējās un specifiskās kompetences. Skolotāji, kas ieguvuši formālo izglītību par iekļaujošo izglītību, jūtas kompetentāki iekļaujošajā izglītībā
7.sep 2020
Jau pirmajā jaunā mācību gada nedēļā kādas izglītības iestādes skolēnam Latvijā atklāta Covd-19 infekcija. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) gan neatklāj par kuru skolu ir runa, pirmdienas vakarā vēsta TV3 ziņas.
4.sep 2020
Svinot mācību gada sākumu un drauga dzimšanas dienu, divi vīrieši nolēmuši kavēties atmiņās un pastaigāt pa savas bijušās skolas telpām Āgenskalnā, taču nebija izvēlējušies ne pareizo laiku apciemojumam, ne veidu, kā ēkā iekļūt, vēsta raidījums “Degpunktā”.
3.sep 2020
Jaunajā mācību gadā vienīgajā Vārkavas novada skolas 6.klasē mācās četri skolēni, liecina novada domes sēdes protokols.
2.sep 2020
Lai gan veikalos pieejams plašs klāsts ar dažādiem rakstāmpiederumiem, ņemot talkā plastmasas salmiņus, iespējams "nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu", proti - sagādāt sev unikālus rakstāmpiederumus un pasaudzēt vidi.
1.sep 2020
Skolēni Ķīnā pulcējušies uz skolas sākuma svinīgo ceremoniju.
1.sep 2020
Jaunajā 2020./2021.mācību gadā Latvijas 677 skolu 1.-12.klasēs mācīsies aptuveni 214 371 skolēns, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas provizoriskie dati. Plānots, ka no tiem vairāk nekā 20 000 būs pirmklasnieki. Video sveicienā, 1.septembri atzīmējot, izglītības ministre aicina visas izglītības procesā iesaistītās puses izvirzīt mērķus, skaidri sasniedzamos rezultātus, mācīties vienam no otra, kā arī bagātināt vienam otru. Vienlaikus Šuplinska novēlēja apzināties, ka arī Covid-19 apstākļos "viss notiek pa īstam". "Esam un darām," uzsvēra ministre.
1.sep 2020
Portatīvie datori, kurus plānots iegādāties par valsts budžeta līdzekļiem, skolas varētu sasniegt oktobra beigās vai novembra sākumā.
1.sep 2020
Jaunajā 2020./2021.mācību gadā Latvijas 677 skolu 1.-12.klasēs mācīsies aptuveni 214 371 skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) provizoriskie dati. Plānots, ka no tiem vairāk nekā 20 000 būs pirmklasnieki.
31.aug 2020
Šogad Zinību diena - 1.septembris - galvenokārt tiks atzīmēta mājās ģimenes vai draugu lokā, ieturot svētku maltīti, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktās aptaujas dati.
28.aug 2020
Strauji tuvojas septembris un jauns mācību gads, kas šogad būs citādāks nekā ierasti. Lai arī pirmais septembris ir svētki visiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, patiesi ir arī tas, ka daļai jaunais mācību gads var radīt stresu, īpaši šogad – koronavīrusa dēļ notiek pārmaiņas un ir neziņa par to, kas tuvākajā laikā ir gaidāms. Lai skolas gaitas sagādātu vairāk prieka nekā raižu, farmaceite Zane Melberga iesaka pievērst pastiprinātu uzmanību bērna emocionālajai veselībai un imunitātes stiprināšanai. Kā to paveikt, skaidro farmaceite.