Jaunas Covid-19 saslimšanas konstatētas vairākās izglītības iestādēs

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Saslimšana ar Covid-19 konstatēta Ogres 1.vidusskolā un trijās Cēsu izglītības iestādēs.

Ogrē saslimis ir kāds 4.klases skolēns, un viņa kontaktpersonām noteikta karantīna līdz 30.oktobrim. Attiecīgi līdz tam mācības viņa klasei norit attālināti.

Tāpat pašvaldībā informēja, ka Covid-19 skāris kādu pirmsskolas izglītības iestādi, kurā saslimis viens audzēknis. Karantīna noteikta vienai grupiņai, kurā mācās 20 bērni un pieciem pedagogiem, tostarp, grupiņas audzinātājām un mūzikas un sporta pedagogiem. Arī šajā gadījumā karantīna noteikta līdz 30.oktobrim.

Ogres novada pašvaldībā arī pavēstīja, ka no tās struktūrvienībām, tai ir zināms, ka inficēšanās ar Covid-19 konstatēta kādam Ogres novada pagasta pārvaldes vadītājam. Šai personai atnācis paziņojums no lietotnes "Apturi Covid", ka tā bijusi kontaktā ar Covid-19 pozitīvu personu, un, veicot testu, inficēšanās konstatēta arī šim kādas pagasta pārvaldes vadītājam.

Pašvaldībā uzsvēra, ka Ogres novada domē kopš 15.oktobra ir ieviests stingrāks režīms, nosakot izmaiņas klientu pieņemšanas procesos. Tā, piemēram, klientu centru var apmeklēt, izmantojot parādes durvis, bet citur pieņem tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Dzimtsarakstu nodaļā iepriekšējs pieraksts gan nav jāveic.

Jau ziņots, ka Ogrē kumulatīvais 14 dienu saslimušo skaits pieaudzis līdz 22 iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkoptie dati.

Iepriekš Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs norādīja, ka līdz 12.oktobrim Ogres novada izglītības iestādēs pašizolācijā bija nonākuši četri skolēni un viena skolotāja.

Pēc izglītības iestāžu vadības sniegtās informācijas novada izglītības pārvaldei, divās Ogres novada izglītības iestādēs tobrīd četri skolēni atradās mājās pašizolācijā, jo viņu ģimenes locekļiem bija konstatēta saslimšana ar Covid-19. Divi skolēni bija no vienas ģimenes.

Pašizolācijā atradās arī viena skolotāja, kuras ģimenes loceklim tika konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Cēsu novada pašvaldībai ir informācija par pieciem pozitīviem Covid-19 testiem Cēsu 2.pamatskolā un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā, kā arī Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādē, aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Kārlis Pots.

Viņš norādīja, ka pozitīvi testi uzrādīti gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Testēšana veikta kopš pagājušās nedēļas vidus.

Reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas strauju pasliktināšanos, šodien ārkārtas domes sēdē Cēsu novada deputāti pieņēma lēmumu, ar kuru skolu vadībai ļauts ar domes priekšsēdētāja saskaņojumu individuāli noteikt mācību režīmu - attālinātu vai klātienes - neatkarīgi no klašu grupām, dinamiski vērtējot epidemioloģisko situāciju iestādēs, novadā un valstī, sacīja Pots.

Viņš norādīja, ka visu pozitīvo testu gadījumos iestāžu vadība kopā ar pašvaldību konsultējusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ievērojusi visas nepieciešamās prasības. Ir apzināts kontaktpersonu loks, noteikti karantīnas noteikumi un termiņi - gan audzēkņiem, gan personālam.

Audzēkņu-kontaktpersonu vecāki ir informēti par situācijām, taču, pēc SPKC teiktā, vecāki un citi ģimenes locekļi drīkst doties darba gaitās, uzraugot bērnu veselības stāvokli.

Saskaņā ar SPKC rekomendācijām, mācību iestādes varēs turpināt darbu, pedagogiem-kontaktpersonām dažas dienas strādājot attālināti pēc skolēnu brīvlaika beigām. Mācību un koplietošanas telpās veikta dezinfekcija, piebilda Pots.

Šodien laboratorija ar uztriepēm testē Cēsu 2.pamatskolas un Cēsu pilsētas 4.pirmsskolas izglītības iestādes personālu. "Ja konstatēs plašāku vīrusa izplatību, pašvaldība uzstās uz siekalu testa nepieciešamību visiem audzēkņiem un kontaktpersonām," pauda Pots.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!