SEPLP

9.sep
Lēmums no nākamā gada visu LTV7 saturu nodrošināt tikai valsts valodā ir pieņemts kopīgās diskusijās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (SEPLP), izvērtējot lineārā kanāla auditorijas sasniedzamības datus, aģentūrai LETA norāda Latvijas Televīzijas (LTV) pārstāve Anita Jansone.
4.sep
Algu iesaldēšana valdes un padomes locekļiem pirmām kārtām attieksies uz tām valsts kapitālsabiedrībām, kas faktiski nav konkurējošas tirgū un saņem valsts budžeta finansējumu 80% apmērā, trešdien preses konferencē pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
29.aug
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) nepārskatīs topošā vienotā VSIA "Latvijas sabiedriskais medijs" (LSM) valdes locekļu sastāvu un algas apmēru, aģentūrai LETA pauda SEPLP pārstāve Sandra Baltruka.
27.aug
Apvienotā sabiedriskā medija valdes locekļu skaits un atalgojums noteikts atbilstoši normatīvajiem aktiem, otrdien pēc tikšanās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pārstāvjiem pauda kultūras ministre Agnese Lāce (P).
26.aug
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz pieciem topošās VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" (LSM) valdes locekļu amatiem kopumā pieteikušies 78 kandidāti, bet vislielākā konkurence ir uz valdes locekļa posteni, kas atbildēs par personāla vadību.
20.mai
Aptuveni 200 cilvēku piketēja Rīgā, Līvu laukumā, protestējot pret Latvijas Televīzijas iecerēto un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) atbalstīto priekšvēlēšanu aģitāciju krievu valodā, kas ir klajā pretrunā ar likumu un Satversmi. Pikets izvērsās gana saturīgs.
17.mai
Piektdien protestā pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) biroja saistībā ar gaidāmajām priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā piedalījušies aptuveni desmit cilvēki un tas aizritējis bez pārkāpumiem, informēja Valsts policijā.
16.mai
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) loceklis Jānis Eglītis rosinājis sasaukt SEPLP ārkārtas sēdi, lai lemtu par grozījumiem Sabiedriskajā pasūtījuma vadlīnijās 2023.-2025.gadam, stingrāk nosakot Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debašu norises priekšnoteikumus, liecina Eglīša paziņojums tviterī.
14.mai
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina Latvijas Televīzijas (LTV) plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā izvērtēt plašākā kontekstā, nodrošinot demokrātisku līdzdalību visiem iesaistītajiem.
13.mai
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ir izsludinājusi konkursu uz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda amatu, aģentūru LETA informēja SEPLP.
13.mai
Latvijas Televīzija nule ziņoja, ka Eiropas Parlamenta deputāta kandidātu debates latviešu valodā notikšot 2., 4. un 6. jūnijā, savukārt krievu valodā debates būšot 3., 4., 5. un 6. jūnijā. Piedodiet, kādā valodā? Pie mums pēkšņi pavērusies divvalodība? Vai valsts valoda pārstājusi eksistēt? Saeima taču lēma, ka priekšvēlēšanu aģitācija notiek tikai valsts valodā. Lūdzām kompetentās amatpersonas izskaidrot, ko tas nozīmē.
29.apr
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) rīkos konkursu jauna sabiedrisko mediju ombuda ievēlēšanai, jo līdzšinējā ombude Anda Rožukalne nolēmusi amatu atstāt, informē SEPLP pārstāvji.
17.apr
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ir izstrādājusi jaunu redzējumu, kā Latvijas sabiedriskajiem medijiem būtu jāuzrunā mazākumtautības, lai tās labāk sasniegtu un novērstu divkopienu sabiedrības pastāvēšanu, tostarp paredzot proporcionālu mazākumtautību valodu lietojumu un mazākumtautību platformās adaptējot saturu no latviešu valodas.
8.apr
Pēdējos gados ir ievērojami pastiprinājusies vardarbīga attieksme pret sabiedrisko mediju un citu kvalitatīvu mediju žurnālistiem, tā aģentūrai LETA pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pārstāvji, komentējot Latvijas Radio aicinājumu pievērst sabiedrības uzmanību vārda brīvības un mediju neatkarības apdraudējumam.
4.apr
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), kā VSIA "Latvijas Radio" (LR) un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) augstākā lēmējinstitūcija, šodien pieņēmusi lēmumu par abu publiskas personas kapitālsabiedrību apvienošanas procesa uzsākšanu, aģentūru LETA informēja SEPLP pārstāvji.
4.apr
Raidījumā “Nra.lv sarunas” viesojas SEPLP locekle Sanita Upleja-Jegermane. Pirms mēneša - 5. martā - viņa paziņoja, ka atkāpjas no Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa amata. Intervijā viņa atklāj, kāpēc to darīja, un kāpēc tomēr nolēma palikt amatā.
19.mar
Pilnīgai pārejai uz sabiedrisko mediju saturu latviešu valodā jānotiek līdz ar 2026.gadu, pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, otrdien tiekoties ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekli Sanitu Upleju-Jegermani.
14.mar
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane turpinās veikt savus amata pienākumus līdz pilnvaru beigām, tviterī norāda Valsts prezidents.
6.mar
Kultūras ministrijā (KM) turpinās mediju pamatnostādņu izstrāde, kurās tiks noteikta lielāka redakcionālā atbildība un spēja profesionāli izvērtēt redakcionālos lēmumus jeb pašregulācija, tikšanās laikā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pārstāvjiem uzsvēra kultūras ministre Agnese Logina (P).
9.jan
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) ir iepazinusies ar publiskajā telpā izplatīto, valsts augstākajām amatpersonām, Ministru kabineta locekļiem, Saeimas frakcijām un komisijai adresēto VSIA “Latvijas Radio” (turpmāk – Latvijas Radio) arodbiedrības valdes trīs locekļu parakstīto “Atklāto vēstuli par sabiedrisko mediju – Latvijas Radio un LTV – apvienošanu”, vēsta SEPL.