Sezonas aukstajā laikā katru dienu pastaigas svaigā gaisā lielākoties bauda seniori, savukārt ar aktīvo atpūtu ārā biežāk nodarbojas bērni, bet jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem svaigā gaisā visbiežāk dodas pāris reizes nedēļā, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.
Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežas ciematā Silene ir apgrūtināta piekļuve ģimenes ārstam, kā arī medikamentiem, kuru iegādei ir jāmēro gandrīz stundu ilgs ceļš ar autobusu, sacīja Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova.
Pirmās nedēļas laikā kopš uzsākta senioru 70+ vakcinācija vakcinēti vairāk nekā 10 000 seniori. Vakcinācijas procesā iesaistījušās vairāk kā 500 vakcinācijas veicēji - gan ģimenes ārstu prakses, gan ārstniecības iestādes, informē Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs.
Labklājības ministre Ramona Petraviča LTV raidījumam "Rīta panorāma" pauda cerību, ka tuvāko nedēļu laikā būtu iespējams vakcinēt visus sociālo aprūpes centru klientus un darbiniekus, kuri ir pauduši vēlmi potēties.
Lai mazinātu iespējas inficēties ar Covid-19, Rīgas domes Labklājības departaments aicina seniorus savas ikdienas gaitas iespēju robežās plānot dienas vidū, kad veikalos un sabiedriskajā transportā ir mazāk cilvēku, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Aptuveni 20% senioru (vecumā virs 62) lieto internetu savā mobilajā telefonā. Salīdzinājumā pirms trim gadiem to izmantoja tikai nepilni 5% senioru. Stabili palielinās arī to senioru skaits, kuru rīcībā ir viedtelefoni, kas ļauj gados vecākiem cilvēkiem izmantot mobilā interneta sniegtās priekšrocības. Šobrīd viedtelefonus lieto jau 54% senioru, bet pirms trim gadiem tādu bija tikai 22%.
Vasaras silto un saulaino laiku parasti tiecamies izbaudīt aktīvāk, vairāk kustoties, pie dabas vai nododoties dārza darbiem. Neapšaubāmi, kustības un svaigais gaiss nāk par labu veselībai un emocionālajai pašsajūtai, tomēr vienlaikus jāpatur prātā, ka senioriem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām šis laiks var būt arī pārbaudījums veselībai. Kam pievērst uzmanību senioriem, lai vasarā justos labi un mazinātu veselības riskus? Skaidro ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Zanda Ozoliņa.
Statistikas dati rāda, ka Latvijā katrs piektais cilvēks ir vecāks par 62 gadiem; šo iedzīvotāju īpatsvars pēdējos desmit gados ir pieaudzis, un paredzams, ka šī tendence turpināsies arī nākotnē. Tāpēc eksperti meklē risinājumus, kā palīdzēt nodrošināt kvalitatīvu un neatkarīgu ikdienas dzīvi mājās pēc iespējas ilgāk, un liela loma tajā ir piemērotai videi.
Seniori ir lielākā riska grupa saslimšanai ar koronavīrusu, un pasargāt viņus no inficēšanās šobrīd ir ļoti svarīgi. Apdrošināšanas kompānija Gjensidige Latvija aicina ikvienu senioru un viņu līdzcilvēkus šajā koronavīrusa laikā ievērot drošības ieteikumus, tai skaitā savstarpējo distancēšānos, regulāru roku mazgāšanu, telpu vēdināšanu un veselīga dzīvesveida piekopšanu.
Labestība un mīļums staro no amatnieces Līgas Bormanes veidotajām smukumlietām – zvēriņiem un pasaku personāžiem, arī no viņas pērļotajām rotaslietām. Gulbenē viņa vienmēr rosās tradicionālajā ikmēneša Zaļajā tirdziņā. Nereti viņa piedāvā savus darinājumus arī iknedēļas vakara tirgū. Līgas veidotas mīkstās rotaļlietas ir nopērkamas arī vietējos amatniecības veikaliņos. Mazajās bodītēs. Visu, ko izveidojusi, amatniece piedāvā par salīdzinoši nelielām cenām. Pati saka – vēlas, lai katram būtu iespēja sevi iepriecināt. Cilvēki nespēj bez smaida un laba vārda paiet garām. Viņa izstaro labestību. Pilsētnieki to pamana un novērtē. Viņiem to vajag!
Rūpēties par veselību, skaistumu un atpūtu arī senioru gados palīdz pieejamās atlaides. Tās gan uzlabo garastāvokli, gan iepriecina maciņus. Izrādās, ka seniori var maksāt ar atlaidēm daudzās vietās - ne tikai par pasākumiem, muzejiem un teātra izrādēm, bet mazāk maksāt var gan pie friziera, gan zobārsta. Piedāvājam tikai nedaudzas iespējas, pārējās meklējiet un neaizmirstiet pajautāt, dodoties uz konkrētajām vietām
Reaģējot uz aicinājumu īpaši pasargāt gados vecākos iedzīvotājus COVID-19 ierobežošanas laikā, Centrālā statistikas pārvalde piedāvā karti ar blīvi apdzīvotām teritorijām, kurās 65 gadus un vecāku iedzīvotāju īpatsvars pārsniedz 30%, informē Centrālā statistikas pārvalde.
Pagājušajā gadā Latvijā par gandrīz septiņiem procentiem pieauga ar ērču encefalītu saslimušo skaits, un pērn ērču bija savairojies par 20 procentiem vairāk nekā iepriekšējos gados. Latvija ir valsts Eiropā, kur ir palielināts risks saslimt gan tās iedzīvotājiem, gan ieceļotājiem. Lai vērtētu cilvēka imunitāti pēc ērču encefalīta vakcinācijas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki ir sākuši pētījumu, kurā aicina iesaistīties seniorus.
Ja gribi mainīt pasauli, ej mājās un mīli savu ģimeni. Tā reiz esot teikusi Māte Terēze. Šos vārdus varētu būt sacījusi arī Abrenes pusē pirms 91 gada dzimusī Skaidrīte Caune. Arī viņas mūža aicinājums saistīts ar žēlsirdību.
Lai cik regulāri Latvijas Ārlietu ministrija atgādinātu par nepieciešamību reģistrēties pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam Apvienotajā Karalistē, ļoti daudzi Lielbritānijā dzīvojoši Latvijas pilsoņi šo aicinājumu vai nu ignorē, vai atliek uz pēdējo brīdi. Šim statusam obligāti jāpiesakās līdz 2021. gada 30. jūnijam, ja cilvēks plāno savu dzīvi ilgstoši vai uz mūžu saistīt ar uzturēšanos Lielbritānijā. Pēc breksita pārejas perioda beigām Eiropas Savienības pilsoņiem statuss būs vajadzīgs, lai noīrētu mājokli, sāktu strādāt un saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus par velti, kā arī saņemtu pabalstus vai pensiju.
Ikviens iedzīvotājs ir pakļauts novecošanās procesam, kura laikā organismā notiek dažādas izmaiņas – gan fizioloģiskās, gan psihiskās. Šīs izmaiņas nav iespējams apstādināt, taču, pārdomājot savu dzīvesveidu un ieradumus, ir iespējams parūpēties par labsajūtu un pasargāt sevi no saslimšanām. Ar padomiem, kam senioriem nepieciešams pievērst īpašu uzmanību un kādus paradumus iekļaut savā ikdienas dzīvē, dalās aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
Ir tēmas, par kurām sabiedrībā nerunā, un senioru seksualitāte ir viena no tām. Kas notiek guļamistabā pēc 60 gadu vecuma un kādas izmaiņas šajā jomā tagadējo vidējo paaudzi sagaida nākotnē, eksperti sprieda vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” rīkotajā iknedēļas diskusijā “Seksuālā (ne)kompetence”.