Līdz 2028.gada 31.decembrim svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem paredzēts piemērot samazinātu 12% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie un saskaņošanai virzītie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā.
Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātā likme 12% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem ir spēkā līdz 2024.gada 31.decembrim, tādēļ nepieciešams izvērtēt, vai tā būtu saglabājama, teikts Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupas sagatavotajā PVN esošās situācijas novērtējumā un priekšlikumos tālākai diskusijai.
Farmaceitiskās organizācijas arī pēc iepazīšanās ar Veselības ministrijas (VM) iecerēm medikamentu cenu reformēšanai aicina ministriju zāļu uzcenojumu izmaiņas veikt vienlaicīgi ar to pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu.
Savākti vairāk nekā 10 000 parakstu iniciatīvā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes 12% apmērā ieviešanu sabiedriskajai ēdināšanai, liecina informācija sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv".
Samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme dārzeņiem un augļiem ir sevi attaisnojusi, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Nodokļu politikas apakškomisijas sēdē sacīja zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.
Valsts budžets un nodokļu politika ir viens no būtiskākajiem koalīcijas, valdības reāli īstenotās (ne solītās) politikas atspulgiem. Topošais valdības vadītājs Krišjānis Kariņš neslēpj, ka šogad faktiski tiks realizēta Māra Kučinska (ZZS) valdības politika ar tās izveidoto budžeta projektu. Vai būtiskas izmaiņas nodokļu politikā varētu sagaidīt nākamajos gados? Kam gatavoties sabiedrībai, uzņēmējiem? Par to skaidrību vajadzētu viest valdības deklarācijai. Vēl gan nav teikts, ka līdz nākamajam gadam, kad beidzot varētu sākt īstenot jauno politiku, šī valdība nostrādās.
Latvijā samazinātā pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likme būtu jāievieš arī piena produktiem, teica Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.
Vakar pie Saeimas ēkas, protestējot pret 21% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem, pulcējās vairāki desmiti mūziķu un nozarē strādājošo. Viņi uzskata, ka šādas izmaiņas ir netaisnīgas un palielinās biļešu cenas, kas galu galā novedīs pie krīzes šajā jomā.
Valsts budžeta deficīts šogad būs lielāks, nekā plānots, un arī nākamā gada nodokļu izmaiņas cerētos papildu ieņēmumus valsts kabatā neienesīs, pārliecināti ir Swedbank ekonomisti. Viņuprāt, slogs no darbaspēka nodokļiem, kas Latvijā augstāki nekā vidēji Eiropā, ir jāpārnes uz patēriņu.
Saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa likmes (PVN) samazināšanu no 22% uz 21% degvielas tirgotāji šodien samazinājuši degvielas cenas par vienu santīmu.