Psihoterapeits

25.nov
Novembris ir laiks, kad tumšie vakari un drūmās dienas jau atkal kļuvušas par ikdienas realitāti. Šajā periodā dabiskās saules gaismas trūkums un pelēcīgā atmosfēra var ietekmēt ne tikai emocionālo labsajūtu un kopējo garastāvokli, bet arī fizisko pašsajūtu. Lai veiksmīgāk tiktu galā ar tumšā perioda sagādātajiem izaicinājumiem, apdrošināšanas sabiedrība "Gjensidige" ir apkopojusi vairākus ieteikumus, ko papildina psihoterapeita Reiņa Lazdas rekomendācijas, kā saglabāt emocionālo līdzsvaru.
4.jan
Otrdien, 2. janvārī Viļņā notika sāpīgs un traģisks negadījums - sprādziena rezultātā tika iznīcināti vairāki dzīvokļi, bet pēc tam izcēlās plašs ugunsgrēks. Lai gan lielākā daļa iedzīvotāju tika veiksmīgi evakuēti, diemžēl šī katastrofa nepalika bez upuriem. Tiek ziņots, ka ugunsgrēkā gājuši bojā divi cilvēki, viens no viņiem - 7 gadus vecs zēns, raksta tv3.lt.
31.jūl 2021
Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, taču 77% aptaujāto ar šādu nepieciešamību tomēr nesaņēmās vai pārdomāja un nedevās vizītē speciālista, noskaidrots aptieku tīkla "Apotheka" un pētījumu uzņēmuma "Norstat" veiktajā aptaujā.
9.dec 2020
Ja cilvēks tic sazvērestības teorijām, tad zinātniskas metodoloģijas skaidrošana viņa viedokli nemainīs, šodien konferencē "Kādēļ ir grūti uzticēties valdības viedoklim un lēmumiem krīzes situācijā?" sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas docents Artūrs Utināns.
20.nov 2020
Covid-19 krīze sabiedrībā atstās lielu emocionālo rētu, jo pašlaik liela ietekme ir emocijām, bailēm no nezināmā, nāvēs un bankrota, šodien diskusijā "Tēmturis - veselības drošība" pauda psihoterapeits Andris Veselovskis.
11.okt 2020
Ne visiem ir kauns runāt par savām mentālās veselības problēmām, lielai daļai nav resursu vizītei pie psihoterapeita, pauda pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.
15.sep 2020
Pandēmijas un sociālās distancēšanās laikā globālais datorspēļu aktīvo spēlētāju skaits pieauga gandrīz uz pusi jeb 46%.1 Statistika pierāda, ka videospēles ir kļuvušas par vēl vienu radošu izklaides un atpūtas veidu. Pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs papildina, ka videospēļu spēlēšana kopumā var kļūt par veidu, kā atpūsties un novirzīt domas no ikdienas darbiem, ievērojot ieteicamo laiku, ko pavadīt pie ekrāna.
7.sep 2019
Komunikācija starp pusaudzi un vecākiem var būt viens no grūtākajiem izaicinājumiem ģimenes attiecību jomā. Ārsts psihoterapeits Arturs Utināns sarunā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv” vērš uzmanību uz četriem būtiskiem jautājumiem, par kuriem vislabāk ar pusaudzi sarunāties tieši tēvam.
19.jūl 2017
Sabiedrībā ir uzskats, ka palīdzības meklēšana pie psihoterapeita ir vājuma pazīme, jo cilvēks pats ar sevi netiek galā. «Patiesībā cilvēks, kurš vēršas pie psihoterapeita, ir stiprs, jo tā ir paskatīšanās sev acīs, tā ir gatavība sevi saprast, redzēt, mainīties, strādāt ar sevi un attīstīties. Tā ir izvēle pārtraukt ciešanas un pieņemt to, ka Harijs Poters neeksistē un ka nav arī burvju nūjiņas, kas visu atrisina,» saka ārsts-psihoterapeits un psihosomatiskās medicīnas speciālists Dr. Jānis Vītiņš.