Vīriešu plikpaurība, kas pazīstama arī kā androgēna alopēcija, ir kaut kas tāds, kas skar daudzus puišus, un ir daži pierādījumi, kas jo īpaši liecina, ka vīriešiem, kuriem tiek veikta testosterona aizstājterapija (TAT), ir lielāks matu izkrišanas risks. Kas būtu jāzina par testosterona aizstājterapiju un matu izkrišanu?
Pētnieki ir atklājuši dabisku veidu, kā cīnīties ar plikpaurību. Zinātnieki saka, ka populāra garšviela var palīdzēt veiksmīgi tikt galā ar plikpaurību. Runa ir par cukuru. Patiesībā runa ir nevis par to, kas atrodas virtuvē, bet gan par to, kas tiek ražots cilvēka ķermenī.
Jautājums: “Kas notiks, ja es būšu plikpauris?” - kaut reizi mūžā šādu jautājumu sev uzdevis katrs vīrietis. Stiprā dzimuma galveno baiļu sarakstā – būt plikpaurim - ieņem godpilno otro vietu pēc impotences draudiem.
Vairāk nekā 50% vīriešu vecumā pēc 50 gadiem ir novērojama dažādu pakāpju matu izkrišana, taču stresa, apkārtējās vides un citu faktoru ietekmē matu pārstādīšanas pacienti kļūst aizvien jaunāki. Tomēr mūsdienās matu izkrišanu ir iespējams mazināt un reizēm arī apstādināt, bet plikpaurību – risināt ar matu pārstādīšanas palīdzību. Vairāk par matu izkrišanu un vīriešu plikpaurību stāsta Veselības centra 4 ķirurģe, matu transplantoloģe Ilze Runce un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.