„Pats pieminekļa pārvietošanas process nav nekas tik slikts, lai gan pārsvarā cilvēki atceras Upīša rakstu, nevis politiskos darbus. Rakstu darbi turpina dzīvot, bet politiskie aizgājuši vēsturē. Bet nu labi. Esam nolēmuši, nu pārvietojam. Bet kas attiecas uz pārzāģēšanu, man tas šķiet ļoti necilvēcīgi un amorāli,” šādu viedokli TV24 raidījumā „Ziņu TOP” pauda bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Rīgas dome trešdien, 16. oktobrī, apstiprināja komandiera Mihaela Barklaja de Tolli pieminekļa demontāžu un aizvešanu no Esplanādes. Pēc Igaunijas Tervas pilsētas vadītāju domām, netālu no kuras atrodas Barklaja de Tolli mauzolejs, Rīgas pieminekli varētu pārvest uz Igauniju, raksta “postimees.ee”.
Nodibinājums "Kārļa Skrastiņa fonds" aicina iedzīvotājus ziedot hokejista Skrastiņa piemineklim "Dzelzs vīrs" Rīgā, aģentūru LETA informēja fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Mednis.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA) rosinās domē lemt par Esplanādes parkā esošā Krievijas karavadoņa Mihaela Andreasa Barklaja de Tolli pieminekļa demontāžu un pārvietošanu.
Rīgas pieminekļu padome piektdien sēdē nolēma nedemontēt Esplanādē esošo kādreizējās cariskās Krievijas karavadoņa Mihaela Andreasa Barklaja de Tolli statuju, kas pēc Rīgas uzņēmēja Jevgeņija Gomberga iniciatīvas tika uzstādīta 2002.gadā, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Sabīne Solovjeva.
Uzņēmums “Latvian Catering Company” pakāpeniski sācis valsts kultūras pieminekļa – vēsturiskā restorāna “Sēnīte” – atjaunošanu un teritorijas sakopšanas darbus, kas noritēs vairākās kārtās.
Tieši pirms simt gadiem, 1923. gada augustā, Veselauskā (tagad – Veselava Cēsu novadā) Latvijas pirmais prezidents Jānis Čakste atklāja nozīmīgu pieminekli, kas iezīmēja attiecību uzlabošanos starp toreiz tikko dibinātajām valstīm – Latviju un Igauniju. Tolaik abu kaimiņzemju diplomātiskās attiecības vēl nebija nostabilizējušās, jo vienam otram vēl labā atmiņā bija ķīvēšanās par robežlīniju starp abām valstīm, bet tautas diplomātija jeb Veselavas pagasta iedzīvotāji pasteidzināja vēstures rata pagriešanu pareizajā virzienā – mazināja spriedzi un neuzticēšanos latviešu un igauņu starpā, kuri vēl pavisam nesen plecu pie pleca cīnījās par neatkarību.
Deputātu bloks "Kods Rīgai", kurā darbojas četri deputāti, aicina pašvaldību līdz 4.maijam demontēt krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekli, informē Rīgas domes priekšsēdētājas vietnieces Lindas Ozolas biroja vadītājs Kaspars Adijāns
Ventspils pašvaldība nav izskatījusi jautājumu par Sarkanās armijas komisāram Jānim Fabriciusam veltītā pieminekļa nojaukšanu, demontēšanu vai pārvietošanu, informē pašvaldība.
“Pieminekļu nojaukšana ir ļoti aizraujoša lieta. Tāds hormonāls fons pateicīgs tam visam. Jo vairāk jauc nost, jo vairāk gribas. Kurš nākamais?” provokatīvu jautājumu uzdod tēlnieks Gļebs Panteļejevs. Patlaban pieminekļu jaukšanas, pārvietošanas, zāģēšanas un anihilēšanas process Latvijā ir uzņēmis apgriezienus. Skatīsimies.
Pasaulē jau kādu laiku aktuālais jautājums par agrāko laiku pieminekļu demontāžu atnācis arī līdz mums. Pagājušonedēļ Rīgas pieminekļu padome atzinusi Aleksandra Puškina, Mstislava Keldiša un Andreja Upīša pieminekļus Rīgā kā nevēlamus. Šis atzinums izraisījis pretrunīgas reakcijas.
Jau ziņots, ka Volgogradas nosaukuma plāksnīte tika nomainīta pret "Staļingrad". Tapis zināms, ka šajā pilsētā atklāts jauns Staļinam veltīts piemineklis.
Informācija par it kā uzkrāsotu "Z" burtu uz aktiera Edgara Liepiņa pieminekļa Skultes kapsētā nav apstiprinājusies, informē Limbažu novada pašvaldība.
Valsts drošības dienests (VDD) izbeidzis kriminālprocesu pret jaunieti Aleksandru Dubjago, kurš 10.maijā pie okupācijas pieminekļa Pārdaugavā staigāja ar Krievijas karogu, noskaidroja aģentūra LETA.
Liepājā nesen nojaukto padomju režīmu slavinošo pieminekli iedzīvotāji uziet kādā angārā tālu prom no vēju pilsētas. Atradējs vaicā – vai kāds vairākas tonnas smago “okupekli” nav dabūjis “pa draugam” un negrasās piepelnīties, nododot to metāllūžņos, vēsta "Bez Tabu".