Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par pensiju likuma pārejas noteikumiem, kas nosaka, ka pensiju piemaksas tiek piešķirtas līdz 2011. gada 31. decembrim, nra.lv uzzināja tiesā.
Pensionēšanās vecuma lēzenāka paaugstināšana no 2014.gada par trīs mēnešiem gadā sociālajam budžetam izmaksās 210 miljonus latu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Saskaņas centra (SC) deputāts Andrejs Klementjevs paziņoja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks darīs visu, lai apturētu plānoto pensiju reformu pēc tam, kad komisija noraidīja SC priekšlikumu samazināt nepieciešamo darba stāžu bērnu invalīdu un daudzbērnu ģimenēm, lai vecāki varētu priekšlaikus doties pensijā.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija neatbalstīja arodbiedrību priekšlikumu priekšlaicīgās pensijas cilvēkiem izmaksāt 80 procentu apmērā. Pašlaik cilvēks, kurš aiziet pensijā divus gadus pirms noteiktā pensionēšanās vecuma, saņem tikai pusi no aprēķinātās pensijas.
Labklājības ministrija (LM) vēl pirms Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdes izplatījusi viedokli, ka piekrīt atsevišķu Saeimas politiķu ierosinājumiem par lēzenāku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Labklājības ministre Ilze Viņķele (Vienotība) komisijas sēdē pat izteica pateicību Saskaņas centram par izpratni, kāpēc jāceļ pensionēšanās vecums.
Koalīcijā ir atbalsts pensionēšanās vecuma lēzenākai paaugstināšanai par trīs mēnešiem gadā no 2014.gada līdz 2025.gadam un oficiālas vienošanās panākšana ir tikai tehnisks jautājums, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V).
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šonedēļ sāks skatīt pensiju likuma grozījumiem uz otro lasījumu iesniegtos priekšlikumus. Grozījumiem likumā "Par valsts pensijām" deputāti veltīs abas šonedēļ plānotās komisijas sēdes 15.maijā un 16.maijā.
Apvienības "Saskaņas centrs" (SC) piedāvātais kompromisa priekšlikums par lēzenāku pensionēšanas vecuma paaugstināšanu varētu būt atbalstāms, šorīt Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) raidījumā "900 sekundes" pieļāva labklājības ministre Ilze Viņķele (V).
Kardinālu priekšlikumu mainīt pensiju likumu nav – no Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā iesniegtajiem 57 priekšlikumiem pensiju likuma izmaiņām otrajam lasījumam tikai divos tiek piedāvāts pensionēšanās vecumu paaugstināt vēlāk, nekā to paredzējusi valdība.
Reformu partija (RP) šodien Saeimas atbildīgajā komisijā iesniedza priekšlikumus pensiju sistēmas sakārtošanai, kas cita starpā paredz papildināt vecuma pensijas kapitālu ar piemaksu par izaudzinātajiem bērniem, informē RP preses pārstāve Daiga Holma.
Pēc garām diskusijām Saeima ar pārliecinošu deputātu balsu pārsvaru pirmajā lasījumā pieņēma valdības sagatavotos pensiju likuma grozījumus. Tomēr plašākās diskusijas vēl ir tikai sagaidāmas, jo paredzams, ka uz nākamo lasījumu iesniegto priekšlikumu būs gana.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien 1. lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredz no 2014. gada paaugstināt pensionēšanās vecumu.
Gadījumā, ja Saeima izšķirsies jau no 2014. gada celt pensionēšanās vecumu, kas nozīmētu darba ņēmēju interešu neievērošanu, arodbiedrības rīkos tautas nobalsošanu. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) paziņojusi: ņemot vērā situācijas nopietnību, darbs pie referenduma sagatavošanas jau ir sākts.
Otrdien, 17.aprīlī, valdība, apstiprinot grozījumus Ministru kabineta Noteikumos par valsts fondēto pensiju shēmas darbību,vienojās par kārtību, kādā 2.pensiju līmeņa dalībnieki varēs iegādāties mūža pensijas polisi.
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) sāks darbu pie referenduma sagatavošanas, lai nepieļautu strauju pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, ja Saeima neņems vērā iepriekš saskaņoto lēmumu par pensionēšanas vecuma paaugstināšanu no 2016.gada.
Pensijas vecuma celšana var novest pie neatgriezeniskām sekām gan Rīgā, kur ieņēmumi pašvaldībai ir samērā lieli, gan visā Latvijā; tas negatīvi atsauksies uz cilvēku veselības stāvokli un radīs papildus slogu pašvaldību sociālajam budžetam, uzskata Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.
Saeima pavasara sesiju sāks, izskatot valdības izstrādātos grozījumus pensiju likumā. «Šos priekšlikumus vērtēsim ļoti rūpīgi, jo šādas iniciatīvas skar lielu iedzīvotāju daļu,» norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.
Pensionāriem, kas pensiju vai sociālā nodrošinājuma pabalstu saņem ar piegādi mājās un kam pensijas vai pabalsta saņemšanas datums sakrīt ar Lieldienu brīvdienām, Latvijas Pasts to izmaksās pirms svētku dienām.