Valdība ir vienojusies, ka pārtikas atbalsta līdzšinējā apmērā sniegšana vistrūcīgākajai sabiedrības daļai - Latvijas iedzīvotājiem un Ukrainas civiliedzīvotājiem- ir prioritāte, kuras īstenošanai novirzāms papildu finansējums. Tāpēc arī no 2025. gada 1. janvāra vistrūcīgākās personas varēs turpināt saņemt pārtikas atbalstu līdzšinējā apmērā – divus pārtikas preču komplektus vienai personai ceturksnī. Tāpat tiks saglabāti citi līdzšinējie atbalsta veidi un to apmērs, tostarp higiēnas un saimniecības preču komplekti, kā arī atbalsta komplekti skolēniem un mazuļiem, informē Labklājības ministrija.
Labklājības ministrija (LM) sarunās ar Finanšu ministriju panākusi vienošanos, ka no nākamā gada vajadzētu turpināt pārtikas atbalsta sniegšanu vistrūcīgākajiem iedzīvotajiem līdzšinējā apmērā, nodrošinot divus pārtikas preču komplektus vienai personai ar trūcīga statusu ceturksnī, liecina LM sniegtā informācija.
Normatīvajos aktos tirgotājiem varētu noteikt pienākumu veidot pārtikas pakas maznodrošinātajiem no produktiem ar beigušos derīguma termiņu, kas pretējā gadījumā tiek izmesti, šādu viedokli Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pauda Saeimas deputāte Mairita Lūse (P).
Pašvaldību sociālajiem dienestiem pēc izmaiņām būs jāskaidro iedzīvotājiem pārtikas paku samazināšana un "jāiznes viss smagums", aģentūrai LETA pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.
Taupības dēļ cilvēki ar maznodrošinātā statusu no nākamā gada vairs nesaņems pārtikas pakas, kuras būs pieejamas tikai trūcīgajiem un krīzes situācijās nonākušajiem Latvijas un Ukrainas iedzīvotājiem, informē Labklājības ministrija (LM).
No 2025.gada 1.janvāra Eiropas Savienības atbalsts tiks mērķēts uz sociāli vismazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām un tiks mainīts pārtikas atbalsta apjoms. To joprojām varēs saņemt ģimenes ar trūcīgas mājsaimniecības statusu un krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības, tostarp Ukrainas civiliedzīvotāji. Taču viens cilvēks varēs saņemt vienu pārtikas preču komplektu ceturksnī līdzšinējo 2 pārtikas preču komplektu vietā. ES atbalsts tiek nodrošināts Eiropas Sociālā fonda Plus programmas materiālās nenodrošinātības mazināšanai 2021.–2027. gadam ietvaros, informē Labklājības ministrija.
Labklājības ministrija (LM) strādā pie risinājumiem, kas ļautu pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību maznodrošinātajiem nodrošināt līdz 2026.gadam, primāri fokusējoties uz sociāli vismazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijā (FM).
Strauji tuvojas Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma beigas pārtikas un higiēnas paku izdalei maznodrošinātajiem, trešdien Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē pauda Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
Gandrīz 100 000 Latvijas iedzīvotāju pagājušajā gadā saņēma atbalstu pārtikai un pamata materiālo palīdzību. Tās ir trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes un iedzīvotāji krīzes situācijā. Par pārtikas paku izsniegšanu atbildīgo iestāžu aplēses liecina, ka finansējuma visu vajadzību apmierināšanai nepietiks un jau šogad valdībā tiks iesniegts ziņojums ar papildus nepieciešamās naudas aprēķinu.
Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 10. decembrī Pārtikas banka Paēdušai Latvijai un Rimi aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju. Pavisam piepildītas 4954 pārtikas pakas, ar kurām svētku laiks būs priecīgāks vairāk nekā 17 000 cilvēku. Tāpat kā iepriekšējā akcijā, visvairāk paku – vairāk nekā 2000 – piepildījuši rīdzinieki, un īpaši lielu aktivitāti izrādījuši arī vidzemnieki, piepildot vairāk nekā 1300 paku.
Latvijā ik mēnesi pārtikas pakas saņem vismaz divdesmit tūkstoši iedzīvotāju. Tomēr straujais pārtikas cenu kāpums sagādā problēmas nodrošināt savas ģimenes ar ēdienu ne tikai trūcīgajiem, bet arī cilvēkiem ar ienākumiem virs trūcīgā un maznodrošinātā statusa.
Katrai personai zemu ienākumu mājsaimniecībā laikā no šodienas līdz 2023.gada 30.aprīlim būs iespēja saņemt papildu pārtikas komplektu par trīs mēnešu periodu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) atbalsta sniegšanas vietā, paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi, ko otrdien atbalstīja valdībā.
Katrai personai zemu ienākumu mājsaimniecībā laika periodā no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim būs iespēja saņemt papildu pārtikas komplektu par trīs mēnešu periodu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta sniegšanas vietā, informē Labklājības ministrija.
Pārtikas produktu un dažādu citu sadzīves preču cenas turpina augt. Daļa sabiedrības ar dārdzību sadzīvo savelkot grožus un mainot iepirkšanās paradumus, taču, kā norāda vairākas labdarības organizācijas, arvien vairāk cilvēku vēršas pēc palīdzības, raksta portāls "ReTV".
Pēc pagarinātā skolēnu rudens brīvlaika beigām Jelgavas novadā brīvpusdienu saņēmējiem attālināto mācību laikā tiks izsniegtas pārtikas pakas, paredz novada domes lēmums.
Covid-19 infekcijas uzliesmojuma laikā, kad valstī bija izsludināta pirmā ārkārtējā situācija, par desmit procentiem palielinājās bērnu skaits no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm starp nabadzīgajiem iedzīvotājiem Latvijā.
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) atbalsta to, ka skolēniem, kuriem Covid 19 pandēmijas laikā ir jāmācās attālinātajā režīmā, pašvaldības skolas pusdienu vietā nodrošina dažādu pārtikas produktu pakas. Tomēr paciņu saturs neatbilst krīzes situācijai, jo tajās dominē citu valstu, nevis vietējo ražotāju un pārstrādātāju produkcija.
Rīgas skolēnu pārtikas pakās iekļauts Polijā ražots augstā temperatūrā apstrādāts piens, kuru nepiedāvā Latvijas ražotāji, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
Fonds "Make Room" aicina sabiedrību ziedot pārtikas paku iegādei krīzes situācijā nonākušo ārzemnieku, tostarp bēgļu, patvēruma meklētāju, cilvēku ar alternatīvo statusu un ārzemju studentu atbalstam, informēja fondā.