pamošanās

12:03
Tumšajos ziemas rītos piecelties no gultas var būt īpaši grūti - ir pat zinātnisks izskaidrojums tam, kāpēc tumšajā gaida laikā ir grūtāk piecelties. Gaisma ietekmē mūsu diennakts ritmu, ko mūsu ķermenis ievēro 24 stundu ciklā un ko bieži sauc par mūsu iekšējo pulksteni. Mums ir jāguļ, kad ir tumšs, un jābūt modriem, kad ir gaišs, savukārt pamošanās, kad ārā ir piķa melnums, ir cīņa pret dabu. Par to, kā atvieglot celšanos gada tumšajā laikā, raksta “RealSimple".
20.dec 2024
Daudziem cilvēkiem ir pazīstama sajūta, kad pamostas tikai dažas minūtes pirms modinātāja atskanēšanas – izrādās, ka tam ir zinātnisks izskaidrojums. Tas ir stāsts par īpašu smadzeņu daļu, ko sauc par suprahiasmatisko kodolu. Tas kontrolē svarīgas ķermeņa funkcijas, piemēram, asinsspiedienu, ķermeņa temperatūru un laika izjūtu.
13.okt 2024
Kuram patīk celties no rītiem? Ja nevarat agri piecelties, tad šeit būs 6 lieliski padomi, lai pamostoties justos moži.
10.aug 2024
“Bieži vien tas, kā jūs jūtaties no rītiem, ietekmē visu atlikušo dienas gaitu. No rītiem varat justies noguris, ja esat nepietiekami gulējis. Tas var attiekties arī uz jūsu garīgo vai fizisko veselību,” raksta healthline.com.
11.mai 2024
Lai gan dažiem cilvēkiem nav problēmu agri pamosties, citiem ir grūti piecelties no gultas.
28.aug 2022
Lielai daļai cilvēku pamošanās sagādā grūtības. Daudzi uzreiz steidzas kafijas tases virzienā. Bet ko darīt tiem, kuriem kafija negaršo? Noskaidrojiet, kā no rīta pamosties bez kafijas palīdzības!
15.jun 2022
Vai arī jums mēdz būt tā, ka īsi pēc pamošanās jūtaties jau noguruši? Eksperti izceļ, ka pie tā var būt vainojami dažādi rīta rituāli jeb ieradumi.