Tukuma un Engures novados applūdušas Slocenes palienes, un ūdens stāv Lauktehnikas mazdārziņu rajonā Tukumā. Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis norāda, ka Slocenes palienēs atrodas mazdārziņu rajons, kur izbūvētas arī dažādas mājas. Lai arī mikrorajons ir applūdis, cilvēkiem palīdzība pašlaik nav bijusi nepieciešama, arī no pagasta pārvaldēm nav saņemta informācija par kritiskām situācijām.
2017. gada rudenī Latvijā bija ilgstoši un intensīvi nokrišņi, tādēļ ziemas sākumā upēs bija augsts ūdens līmenis un notece pārsniedza normu. Ilgstošs sals sākās janvāra pirmās dekādes beigās, kad Latvijas upēs intensīvi veidojās ledus. Janvāra vidējā gaisa temperatūra bija no -1,4 rietumos līdz -2,6°C austrumos. Tomēr sals nebija pietiekami bargs, lai paaugstinātas noteces apstākļos upes vienmērīgi aizsaltu, ziņo, meteo.lv.
"Vidzemes televīzija" informē, ka Amatas, kas parasti laivojama vien pavasara plūdu laikā, šogad izbraucama arī rudenī. Laivotāju iecienīto posmu iespējams veikt aptuveni 3 stundās.
Pēdējo lietavu rezultātā Kārsavas novadā ūdens līmenis Šņitkā un Rītupē ir sasniedzis pavasara palu līmeni, pastāstīja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS).
Līdz ar ūdens līmeņa pazemināšanos Pļaviņās situācija visā Daugavas garumā ir mierīga, un var teikt, ka pali beigušies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Šogad pali lielas problēmas nesagādās, šodien žurnālistiem sacīja VSIA “Latvijas vides, ģeoloģijas, meteoroloģijas centrs” Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna.
Dienas otrajā pusē ūdens līmenis Daugavā Daugavpils apkaimē atkal sācis celties, dažās stundās no 5,77 metriem paaugstinoties līdz 5,89 metriem, pastāstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.
Naktī uz otrdienu ūdens līmenis novērojumu stacijās Daugavā nav strauji mainījies un daudzviet saglabājas virs palieņu applūšanas robežas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
Saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanās draudiem Daugavā atbildīgie dienesti Daugavpils novadā gatavojas nemierīgai naktij, pastāstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.
Turpinoties pavasarīgam laikam, daudzviet Latvijā upes ir brīvas no ledus, vien vietām ir saglabājusies ledus sega ar lāsmeņiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Šī pavasara plūdi valstij kopumā radījuši apmēram 2,63 miljonu latu lielus zaudējumus, liecina Krīzes vadības padomes (KVP) sekretariātā saņemtie izvērtējumi no ministrijām.
Kaut arī ūdens līmenis Latvijas austrumdaļas upēs lēnām turpina kristies, tomēr to tuvumā esošajos ceļos var būt apgrūtināta vai pat slēgta satiksme, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Latviju pāris nedēļas mocījušie milzu plūdi beidzot atkāpušies. Cietušie ķērušies pie brūču apkopšanas – ārstē saaukstēšanos, dzer nervu drapes, labo mājas. Taču stihija nodarīja pāri ne tikai cilvēkiem.
Vakar Pļaviņās talkas laikā vecāko klašu skolēni palīdzējuši sakopt mājas tiem pilsētas iedzīvotājiem, kuru īpašumus skāra šī pavasara spēcīgie plūdi un kas bija lūguši palīdzību, aģentūrai LETA pastāstīja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Arnītis (Vidzemes partija).
Carnikavas novadā palu ūdeņi turpina appludināt arvien jaunas teritorijas, aģentūrai LETA pastāstīja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.
Pagājušajā diennaktī Daugavā ūdens līmenis samazinājies, arī Gaujas augštecē ūdens līmenis pazeminājies, bet pie Carnikavas tas cēlies par vienu centimetru un saglabājas augsts, aģentūras LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Kaut arī ūdens līmenis Gaujā turpina paaugstināties, Ādažu novada pašvaldības sagatavotie smilšu maisi pagaidām nav likti lietā, aģentūrai LETA pastāstīja Ādažu mērs Pēteris Balzāns.
Ūdens līmenim Gaujā pie Carnikavas sasniedzot 2,17 metrus, Siguļu ciemā applūdušas ap 90% māju, aģentūrai LETA pastāstīja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.