Padomi labai veselībai

5.feb 2024
Cukura diabēts viennozīmīgi ir slimība, kas mūsdienās cilvēkus skar arvien vairāk. Iemesli augošajai statistikai ir dažādi, tomēr liela ietekme ir cilvēka dzīvesveidam – jo mazkustīgāks tas ir, jo lielāka iespēja saslimt ar cukura diabētu, norāda farmaceite Zane Melberga. Lai mazinātu aizspriedumus par cukura diabēta pacientu ikdienu, farmaceite atspēko mītus un maldīgus priekšstatus par cukura diabētu.
29.jan 2024
Izrādās, ka vien retais zina, kā pareizi tīrīt zobus. Lasi tālāk un uzzini, vai tu to dari pareizi!
28.jan 2024
Par nagiem, kā par jebkuru citu ķermeņa vietu, ir nepieciešams parūpēties. Arī nagus var piemeklēt dažādas slimības un infekcijas. Noskaidrojiet, ko nozīmē kāju nagu iekrāsošanās dzeltenā krāsā!
27.jan 2024
Vai esat pamanījis, ka aukstajās ziemas dienās, izejot no mājas, jūs piemeklē klepus? Bet tas nav saaukstēšanās vai kādas slimības ierosināts. Kāpēc tā notiek?
23.jan 2024
Ir sākusies gripas epidēmija, turklāt arī saslimstība ar citiem vīrusiem un saaukstēšanos ir augsta! Kā šajā laikā stiprināt organismu, ko darīt pie pirmajiem gripas un saaukstēšanās simptomiem un kā atgūt spēkus un uzlabot pašsajūtu pēc gripas un citu vīrusu izslimošanas, skaidro farmaceite Ilze Priedniece.
22.jan 2024
Silts dzēriens pret klepu var palīdzēt remdēt iekaisušu kaklu, liekot vairāk izstrādāt siekalas un tādējādi mitrinot elpceļus. Farmaceite Juta Namsone iesaka recepti, kas var noderēt par pamatu mājās gatavotam pretklepus līdzeklim!
22.jan 2024
Klepus ir īsts daudzveidis, turklāt šis simptoms var būt pazīme lielam slimību kopumam. Tāpēc klepus ārstēšana ir sarežģīta, un ar pašārstēšanos jāuzmanās – ne velti speciālisti stingri piesaka: “Ja klepus nepāriet, steigšus pie ārsta!”
21.jan 2024
Silta tēja ir pirmā palīdzība, kas nāk prātā, sajūtot saaukstēšanās simptomus. Katram saaukstēšanās gadījumam ir svarīgi izvēlēties piemērotāko līdzekli, kas palīdzēs mazināt simptomus un neizraisīs nevēlamas blakusparādības. Šādam nolūkam aptiekās ir arī krietni plašs pulverīšu piedāvājums. Tie  paredzēti karsto dzērienu pagatavošanai, turklāt –  dažādu simptomu mazināšanai un atšķirīgām situācijām. Kā nekļūdīties izvēlē un, tos lietojot, nekaitēt veselībai?
17.jan 2024
Jaunais gads daudziem sākas ar apņemšanos pievērst uzmanību uzturam un veselībai, un tieši janvārī iedzīvotāji uzturā arvien vairāk cenšas uzņemt augu valsts produktus. Lai katra maltīte būtu sabalansēta, nepieciešamajām uzturvielām un vitamīniem bagāta, “Maxima Latvija” kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu dalās ieteikumos, ko ņemt vērā, ja izvairies no dzīvnieku izcelsmes produktiem. Turklāt ir  būtiski pievērst uzmanību piecām uzturvielām, kuras noteikti jāatceras iekļaut maltītēs.
16.jan 2024
Doma vien par svara zaudēšanu daudziem var izraisīt galvassāpes, jo tas nav ne ātrs, ne viegls process. Ja doma par došanos uz sporta zāli jūs nemaz neiepriecina, tad mums jums ir laba ziņa. Sāciet ar pavisam vienkāršu fizisko aktivitāti, kuras veikšanai nevajadzēs ne ekipējumu, ne papildus finanses. Eksperti norāda, ka lielisks veids, kā sākt savu svara zaudēšanas procesu, ja jums nepatīk sportot, ir doties pastaigās. Ko labu mūsu veselībai un tieši svara zaudēšanai dod vienkāršas pastaigas?
15.jan 2024
Vismaz reizi dzīvē ikviens ir saskāries ar krampjiem. Tas ir pavisam nepatīkams un sāpīgs brīdis. Bet vai zināt, kāpēc krampji veidojas? Atbildi uz šo jautājumu sniedz arodslimību ārste Kortnija Robertsa.
15.jan 2024
Iespējams, jūsu mutes higiēnas paradumi nav mainījušies gadiem ilgi un tiem pilnībā uzticaties. Vai tie patiešām ir ideāli? Kas būtu noteikti jādara un no kā vajadzētu izvairīties?
14.jan 2024
Sāpes ir sajūta, ko pazīst ikviens – traumas, iekaisuma vai citu faktoru rezultātā organismā norisinās izmaiņas, par ko ķermenis ziņo, radot sāpju sajūtu. Sāpēm mēdz būt dažādi veidi un atšķirīgas intensitātes pakāpes, kas palīdz diagnosticēt sāpju cēloni un ļauj noteikt atbilstošāko ārstēšanas metodi. Kāpēc ir svarīgi laikus atpazīt sāpju veidu un zināt, kādus pretsāpju līdzekļus lietot, piedzīvojot sāpes, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
13.jan 2024
Par to, kādi ir pneimonijas galvenie cēloņi, kā to atpazīt un kādas sekas uz organismu var atstāt pneimonija, stāsta eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
12.jan 2024
Ne vienmēr vēdera kurkstēšana ir saistāma ar izsalkumu. Daudziem cilvēkiem nemitīgi mēdz kurkstēt vēders un tas nav nekas ārkārtējs, norāda arodslimību ārste Kortnija Robertsa.
11.jan 2024
Ir daudz un dažādu padomu un ieteikumu, kā stiprināt savu imunitāti ziemas laikā, lai nesaslimstu. Tomēr, ko darīt, ja ir sanācis saaukstēties, kā ātrāk tikt atpakaļ "uz kājām"? Izrādās, ka daži produkti var paātrināt atveseļošanās procesu!
10.jan 2024
Kā zināms, tad alkohola lietošai ir negatīva ietekme uz veselību. Lai arī šāds uzraksts rotā ne tikai grādīgo dzērienu pudeles, bet redzams arī to reklāmās, mēs to bieži neievērojam. Neliels alkohola patēriņš uzreiz nenodarīs ļauna, svarīgi ir ievērot mēru un lietot to retos brīžos. Vai zināt, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad pārstājat lietot alkoholu? Piemēram, pēc stundas, četrām stundām, dienas vai mēneša? Lasiet tālāk rakstu un uzziniet!
9.jan 2024
Vai esat ievērojis to, ka tieši aukstajās ziemas dienās dažādas ķermeņa vietas niez tā, ka nezināt kur likties? Izrādās, ka daudzi cilvēki ziemas laikā, kad aiz loga valda aukstums, izjūt pastiprinātu niezi. Ārste Kortnija Robertsa skaidro, kāpēc tā ir!
3.jan 2024
Farmaceite Juta Namsone un neiroloģe Dace Bērziņa nosauc septiņus iemeslus, kāpēc ziemā salst kājas!
30.dec 2023
Kāju pēdu salšanu var izraisīt zema temperatūra, taču ne tikai. Arī, piemēram, ilgstoša stresa vai vairogdziedzera slimības viena no izpausmēm var būt salstošas kāju pēdas. Pamata slimība, protams, ir jāārstē, bet, ko var darīt tūlīt, lai salstošu kāju simptomu mazinātu?