neandertālieši

1.aug
Kāpēc pirms aptuveni 40 000 gadiem izmira neandertālieši? Ar jaunu paņēmienu palīdzību beidzot zinātniekiem ir radies skaidrāks priekšstats. Ar stāstu dalās “CNN”.
14.aug 2021
Neandertālieši, iespējams, bija tuvāki mūsdienu cilvēku sugām, nekā tika uzskatīts, jo Spānijā atrastās alu gleznas liecina, ka viņiem patika mākslas radīšana, svētdien paziņoja viens no jaunā zinātniskā ziņojuma autoriem.
26.feb 2016
Pirms aptuveni 40 000 gadu izmirušos neandertāliešus (Homo neanderthalensis) pieņemts uzskatīt par mūsdienu cilvēku (Homo sapiens) mazāk attīstītiem attāliem radiniekiem, tādiem kā brālēniem, diezgan strikti nodalot abas sugas, kas katra pa savu attīstības ceļu devušās pirms 430 000–765 000 gadu. Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka šo traktējumu varētu būt nepieciešams pārskatīt, jo noskaidrojies, ka cilvēki un neandertālieši nereti krustojušies, radot pēcnācējus, kuri nav zaudējuši spēju vairoties. Piemēram, daudzu mūsdienu eiropiešu un aziātu genomos ir no 1 līdz 4 procentiem neandertāliešu DNS.
6.mai 2014
Divi zinātnieki apstrīdējuši hipotēzi, ka neandertālieši izmira tāpēc, ka intelektuāli bija mazāk attīstīti par "homo sapiens".
14.aug 2012
Neandertālieši, izmirstot pirms 40 000 gadu, neatstāja savus gēnus mantojumā modernā cilvēka senčiem, atsaucoties uz jaunu pētījumu, vēsta britu laikraksts "The Independent".
6.mai 2010
Daudzos mūsdienu cilvēkos joprojām ir atrodams kaut kas no neandertāliešu mantojuma — šāds secinājums izdarīts Leipcigas Maksa Planka institūta zinātnieku pētījumā.