Ar alkoholu saistītu aknu slimību nāves gadījumu skaits pieaug, un dažās grupās, tostarp starp sievietēm un jauniešiem, tas pieaug straujāk, vēsta medicalexpress.com.
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pašlaik ir izvērtējusi 22 ziņojumus par cilvēku nāvi neilgi pēc vakcinēšanās pret Covid-19, un 21 gadījumā nav apstiprināta saistība ar vakcināciju, bet viens letāls gadījums Latvijā ir "ticami saistāms" ar "AstraZeneca" vakcīnas lietošanu, informē ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.
No izpētītajiem 137 ar Covid-19 saslimušo nāves gadījumiem 88% konstatētas blakus saslimšanas, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Ilze Dzerkale.
Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pasaulē ir pārsniedzis 5 miljonus, liecina ziņu aģentūras "Agence France Presse" (AFP) dati, kas apkopoti pēc oficiāliem avotiem.
Pandēmijas dēļ mirušo cilvēku skaits ir līdz pat trim reizēm lielāks nekā oficiālais ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) aplēses.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir apkopojis provizoriskos mirstības datus par 2020.gadu. Kopumā 2020.gadā ir vērojams neliels mirstības pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo piecu gadu vidējiem mirstības rādītājiem.
Aptuveni trešdaļa aptaujāto respondentu statistiku par Covid-19 izraisītajiem nāves gadījumiem uzskata par maldinošu, prezentējot pētījuma "Dzīves ar Covid-19" rezultātus, atzina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes dekāne, profesore Anda Rožukalne.
Covid-19 patlaban ir trešais biežākais nāves cēlonis Latvijā, apsteidzot tādus ārējos nāves cēloņus kā satiksmes negadījumi, traumas un pašnāvības, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atklāja pētījuma vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docente Anda Ķīvīte-Urtāne.
Latvijā apstiprināti vēl septiņi nāves gadījumi ar pandēmisko gripu A H1N1 – divi Rīgā (51 un 32 gadus vecas sievietes) un pieci ārpus Rīgas (46 gadus veca sieviete; 51, 58, 50 un 41 gadu veci vīrieši), nra.lv uzzināja Latvijas Infektoloģijas centrā.
Galvenie pusaudžu un jaunu cilvēku, vecumā no 10 – 24 gadiem, nāves iemesli ir ceļu satiksmes negadījumi, sarežģījumi grūtniecības un dzemdību laikā, pašnāvības, vardarbība, HIV/AIDS un tuberkuloze, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pētījums.