Mjanma

17.sep
Mjanmā plašos plūdos, kurus izraisīja taifūns "Jagi", bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 226 cilvēkiem, pirmdienas vakarā apstiprināja valsts televīzija.
8.mai
Daļu Dienvidāzijas un Dienvidaustrumu Āzijas ir pārņēmis ārkārtējs karstums - tas jau ir nogalinājis desmitiem cilvēku, raksta The Guardian.
3.mai
Mjanmā valdošā hunta ir apturējusi atļauju izsniegšanu vīriešiem darbam ārvalstīs, sperot šādu soli vairākus mēnešus pēc karaklausības likuma ieviešanas.
3.mar
Zinātnieki ir atklājuši, ka viena no pasaulē mazākajām zivīm spēj radīt skaņas vairāk nekā 140 decibelu stiprumā, kas ir skaļāk nekā pneimatiskais urbis.
12.dec 2023
Mjanma kļuvusi par pasaulē lielāko opija ražotāju, pirmajā vietā nomainot Afganistānu, kur talibu režīms izvērsis apņēmīgus pasākumus pret opija tirdzniecību, teikts otrdien izplatītajā ANO ziņojumā.
15.mai 2023
Mjanmas rietumu piekrastē glābēji pirmdienas rītā evakuējuši ap 1000 cilvēku, kad pēc spēcīgas viesuļvētras zemākās teritorijās ieplūdušā ūdens līmenis sasniedza 3,6 metrus, dabas katastrofā ievainojot simtiem cilvēku un atslēdzot sakarus vienā no Āzijas mazattīstītākajām valstīm.
12.apr 2023
Mjanmas gaisa spēki otrdien bombardēja ciemu valsts vidienē, nogalinot desmitiem cilvēku un izpelnoties nosodījumu no ANO un Rietumvalstu puses.
22.dec 2022
ANO Drošības padome trešdien pieņēma pirmo rezolūciju par situāciju Mjanmā, aicinot tās huntu atbrīvot gāzto civilo līderi Aunu Sanu Su Či.
12.nov 2021
Mjanmā huntas vairākus mēnešus apcietinājumā turētais ASV žurnālists Denijs Fensters piektdien notiesāts uz 11 gadiem cietumā par kūdīšanu uz pretošanos armijai, nelikumīgu biedrošanos un imigrācijas likuma pārkāpumu, paziņojis Fenstera darba devējs žurnāls "Frontier Myanmar".
18.okt 2021
Mjanmas hunta atbrīvos vairāk nekā 5000 cilvēku, kas ieslodzīti cietumos par piedalīšanos protestos pret februārī notikušo valsts apvērsumu, kurā tika gāzta civilistu valdība, pirmdien pavēstīja huntas līderis.
8.apr 2021
Mjanmas huntai lojālie diplomāti pārņēmuši kontroli pār Mjanmas vēstniecību Londonā, liedzot misijas ēkā iekļūt vēstniekam Kjavam Zvaram Minnam, kas pieprasījis pučā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či atbrīvošanu. Kontroli pār vēstniecību, īstenojot "puča paveidu", sagrābis militārais atašejs, trešdien sacīja vēstnieks. Hunta pagājušajā mēnesī atsauca Kjavu Zvaru Minnu pēc tam, kad viņš pučistus bija aicinājis atbrīvot Aunu Sanu Su Či un prezidentu Vinu Mjintu. Kad vēstnieks pametis diplomātisko misiju, tajā iekļuvuši huntas atbalstītāji. "Viņi ir saņēmuši instrukcijas no galvaspilsētas, tāpēc viņi man neļaus iekļūt ēkā," laikrakstam "Daily Telegraph" sacīja diplomāts, aicinot Lielbritānijas valdību iejaukties. Vaicāts, kas pārņēmis kontroli pār vēstniecību, diplomāts sacīja: "Aizsardzības atašejs. Viņi okupē manu vēstniecību." Lielbritānija ceturtdien apstiprināja, ka vairs nevar atzīt Kjavu Zvaru Minnu par Mjanmas vēstnieku, jo Mjanmas hunta iesniegusi oficiālu paziņojumu. Lielbritānijas valdībai atbilstoši diplomātiskajai politikai bija jāpiekāpjas huntas lēmumam vēstnieka jautājumā, apliecināja vairāki avoti. Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs iepriekš tviterī pauda atbalstu līdzšinējam vēstniekam. "Mēs nosodām iebiedēšanas soļus, ko Mjanmas militārais režīms vakar īstenoja Londonā, un es apliecinu cieņu Kjavam Zvaram Minnam par viņa drosmi," norādīja ministrs. "Apvienotā Karaliste turpina aicināt, lai tiktu izbeigts apvērsums un šausminošā vardarbība, un ātri atjaunota demokrātija." Kopš militārā hunta februāra sākumā sagrāba varu Mjanmā, karavīri un policisti, apspiežot protestus, nogalinājuši simtiem cilvēku. Atbilstoši Politieslodzīto atbalsta apvienības aplēsēm nogalināti vismaz 598 civilisti un teju 2900 apcietināti. Tikai trešdien vien nogalināti 12 cilvēki. Avots: LETA
27.mar 2021
Mjanmā, kur militārā hunta sestdien plaši atzīmēja ikgadējo Bruņoto spēku dienu, drošības spēki nogalinājuši vairāk nekā 100 cilvēkus, tai skaitā bērnus, vēsta tīmekļa ziņu vietne "Myanmar Now".
14.mar 2021
Mjanmas drošības spēkiem apspiežot puča pretinieku protesta kustību, nogalināti vairāk nekā 15 demonstranti, svētdien vēsta vietējie un starptautiskie mediji.
28.feb 2021
Mjanmā svētdien policijai izklīdinot demonstrācijas pret valstī notikušo militāro apvērsumu, nogalināti 18 un ievainoti vairāk nekā 30 protestētāji, paziņojis ANO Cilvēktiesību birojs. Pēc tā rīcībā esošās informācijas, policija atklājusi uguni no šaujamieročiem uz protestētājiem Jangonā, Davei. Mandalajā, Mjeikā, Bago un Pokoku. Policisti izmantojuši arī aaru gāzi un apdullinošas granātas. "Mēs stingri nosodām pieaugošo vardarbību pret protestiem Mjanmā un aicinām armiju nekavējoties pārtraukt izmantot spēku pret mierīgajiem protestētājiem, uzsvērts ANO Cilvēktiesību biroja paziņojumā. Līdz svētdienai mēnesi ilgajos protestos pret puču Mjanmā pavisam bija gājuši bojā astoņi cilvēki. Iepriekš policija pret protestētājiem lietoja gumijas lodes, asaru gāzi, ūdens lielgabalus un trokšņa granātas, bet ziņas par šaujamieroču izmantošanu tika saņemtas reti.
12.feb 2021
Mjanmas militārais režīms piektdien amnestēja vairāk nekā 23 000 cietumnieku, atbrīvojot viņus pēc šomēnes veiktām jaunām aizturēšanām, kas bija vērstas pret 1.februāra militārajā apvērsumā gāztās valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či sabiedrotajiem un vēlēšanu ierēdņiem.
8.feb 2021
Mjanmas pilsētās pirmdien notiek nepieredzēti plaši protesti pret pagājušās nedēļās pučā varu sagrābušo militāro huntu, protestētājiem pieprasot atbrīvot aizturēto valdības vadītāju Aunu Sanu Su Či.
7.feb 2021
Tūkstošiem cilvēku svētdien Mjanmas galvenajā pilsētā Jangonā sapulcējušies uz protestiem pret armijas sarīkoto valsts apvērsumu un pieprasījuši valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či atbrīvošanu. Protestētāju plakāti vēstīja "Taisnīgumu Mjanmai" un "Mēs nevēlamies militāro diktatūru". Protesti Mjanmā notika arī sestdien, kad Jangonas ielās izgāja aptuveni 1000 cilvēku. Jau ziņots, ka Mjanmas armija pirmdien sarīkoja valsts apvērsumu un aizturēja galvenās valdības amatpersonas, tai skaitā faktisko valdības vadītāju Aunu Sanu Su Či un prezidentu Vinu Mjintu. Varu pārņēmusī armija no otrdienas ieviesa komandantstundu un sestdien Mjanmā tika nobloķēta piekļuve sociālajiem medijiem.
7.feb 2021
Desmitiem tūkstoši cilvēku svētdien Mjanmas galvenajā pilsētā Jangonā sapulcējušies uz protestiem pret armijas sarīkoto valsts apvērsumu un pieprasījuši valdības vadītājas Aunas Sanas Su Či atbrīvošanu.
6.feb 2021
Sociālā tīkla uzņēmums "Twitter" sestdien nosodīja Mjanmas rīkojumu bloķēt piekļuvi tā platformai, Mjanmas varas iestādēm pastiprinot vēršanos pret sociālajiem medijiem pēc pirmdien notikušā militārā apvērsuma. 
2.feb 2021
ASV un citu pasaules valstu valdības pirmdien nosodīja Mjanmā notikušo militāro apvērsumu un aicināja atjaunot demokrātiju.