ASV vēršas pret Ķīnas un Krievijas uzņēmumiem par cilvēktiesību pārkāpumiem

© Pixabay

Savienotās Valstis otrdien noteikušas tirdzniecības ierobežojumus astoņiem uzņēmumiem, tai skaitā diviem Ķīnas un vairākiem Krievijas uzņēmumiem, par cilvēktiesību pārkāpumiem.

Ierobežojumi piemēroti Ķīnas uzņēmumiem "Zhejiang Uniview Technologies", ko ASV apsūdz par uiguru un citu etnisko un reliģisko minoritāšu novērošanu, un "Beijing Zhongdun Security Technology Group", kas izstrādā un pārdod produktus, kas ļauj valsts drošības iestādēm pastrādāt tiesību pārkāpumus.

Turpmāk ASV uzņēmumiem būs jāsaņem licence pirms eksporta darījumiem ar šiem uzņēmumiem.

"Cilvēktiesību pārkāpumi ir pretrunā ar ASV ārpolitikas interesēm," norādīja tirdzniecības ministra vietnieks rūpniecības un drošības jautājumos Alans Estevess. Mērķis ir "nodrošināt, lai ASV tehnoloģijas netiek pielietotas cilvēktiesību pārkāpumus veicināšanai un ļaunprātīgai izmantošanai", viņš piebilda.

ASV valdība un vairāku citu rietumvalstu likumdevēji ir kritizējuši Ķīnas izturēšanos pret uiguru minoritāti Siņdzjanas rajonā. Tiesību aizsardzības grupas noskaidrojušas, ka vismaz miljons cilvēku, galvenokārt musulmaņi, šajā reģionā atrodas ieslodzījumā un saskaras ar dažādiem pārkāpumiem, bet Pekina šīs apsūdzības kategoriski noliedz.

ASV noteikušas tirdzniecības ierobežojumus arī diviem uzņēmumiem Mjanmā un diviem uzņēmumiem Krievijā. Šie uzņēmumi piegādājuši Mjanmas militārajiem spēkiem komponentus, kas ļāvuši tiem veikt gaisa uzbrukumus civiliedzīvotājiem.

Vēl divi Krievijas uzņēmumi iekļauti "melnajā sarakstā" par sejas atpazīšanas tehnoloģiju piegādi Maskavai, lai tā varētu vērstie pret miermīlīgiem protestētājiem.

Politika

Vācijas sociāldemokrāti (SPD) sestdien notikušajā kongresā pirms 23.februārī gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām oficiāli apstiprinājuši līdzšinējā kanclera Olafa Šolca kandidatūru uz vēl vienu pilnvaru termiņu.