Krievija

Vakar, 21:28
Krievijas pilsoņu skaits, kas valsti pametuši kopš pilna mēroga kara sākuma un kas dzimtenē nav atgriezušies, ir aptuveni 666 tūkstoši, konstatēts izdevuma "The Bell" pētījumā.
Vakar, 20:13
Baltijas valstu elektroenerģijas pārvades sistēmas operatori – Igaunijas "Elering", Latvijas AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) un Lietuvas "Litgrid" nosūtījuši paziņojumu Krievijas un Baltkrievijas pārvades sistēmu operatoriem par BRELL līguma nepagarināšanu.
15.jūl
Uz Igaunijas Ārlietu ministriju pirmdien tika izsaukts Krievijas vēstniecības pārstāvis, kuram tika iesniegta diplomātiskā nota ar ierosinājumu Krievijai veikt kopīgus ūdensceļa mērījumus abu valstu robežupē Narvā.
15.jūl
Maskavas tiesa pirmdien aizmuguriski piespriedusi astoņu gadu cietumsodu Krievijas un ASV žurnālistei Mašai Gesenai, kas rakstījusi par Krievijas armijas pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā.
12.jūl
Austrālijas policija apsūdzējusi Krievijā dzimušu laulātu pāri par spiegošanu Maskavas labā, piektdien pavēstīja amatpersonas, apsūdzot viņus piekļuvē ar valsts drošību saistītiem materiāliem no armijas.
12.jūl
ANO Ģenerālā asambleja ceturtdien pieņēma rezolūciju, kura aicina Krieviju "steidzami atvilkt" savu militāro un citu personālu no Zaporižjas AES, kas atrodas Ukrainā un ir lielākā atomelektrostacija Eiropā.
12.jūl
Krievija ir bijusī lielvalsts, kas vēl nav apradusi ar šo domu un jebkādiem līdzekļiem cenšas no šāda statusa izvairīties, intervijā aģentūrai LETA norādīja Londonas "King’s College" Kara pētījumu departamenta starptautisko attiecību profesors Mervins Frosts.
12.jūl
ASV ir izjaukušas Krievijas plānu šogad noslepkavot Vācijas ieroču ražošanas uzņēmuma vadītāju, kura uzņēmums piegādā ieročus Ukrainai, ceturtdien ziņoja ASV telekanāls CNN.
11.jūl
Krievija neplāno piedalīties otrajā Ukrainas miera samitā, ja tāds tiktu organizēts, ceturtdien paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.
10.jūl
Polija pastiprinās savu militāro klātbūtni un aizsardzības nocietinājumus pie robežām ar Krieviju un Baltkrieviju.
10.jūl
Krievija trešdien pasludināja izdevumu "The Moscow Times" par "nevēlamu organizāciju", aizliedzot tā darbību Krievijā un paredzot, ka ikviens, kas ar to sadarbojas, var tikt saukts pie kriminālatbildības.
10.jūl
Ideoloģizācijas pastiprināšana Krievijā var liecināt par režīma centieniem nodrošināt papildu sabiedrības mobilizācijas un leģitimizācijas resursus sastopoties ar pakāpenisku sociālekonomisko lejupslīdi, savā jaunākajā rakstā secinājis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).
10.jūl
Jaunākie dati liecina, ka, neskatoties uz Rietumu sankcijām, Krievija kļūst bagātāka. Kopš iebrukuma Ukrainā, ASV un tās sabiedrotie ir noteikuši sankcijas un embargo pret Krieviju, lai gan ierobežotu tās militāro spēku, gan ekonomiski izdarītu spiedienu uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārtraukt karu. Tomēr šķiet, ka karš Ukrainā varētu būt stiprinājis Krievijas ekonomiku, vēsta "Newsweek".
10.jūl
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) tiesībsargājošās iestādes ir apturējušas Krievijas dezinformācijas kampaņu, ko atbalstīja Kremlis un kuru vadīja valsts kontrolētie mediji, otrdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija (DOJ).
10.jūl
Jūnija beigās ASV militārajās bāzēs Eiropā izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis, jo saņemta informācija, ka Krievijas atbalstītas personas varētu veikt sabotāžas aktus pret ASV militāro kontingentu, atsaucoties uz informētiem avotiem, otrdien pavēstījis televīzijas kanāls CNN.
9.jūl
Latvijā šogad pirmajā pusgadā no Krievijas importēja 214 800 tonnu graudaugu produktu, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā, kad importēja 209 129 tonnas, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
8.jūl
Krievija turpmākajos gados būs lielākais drauds Zviedrijas un tās sabiedroto drošībai, teikts jaunajā valsts drošības stratēģijā.
8.jūl
Krievijas karatiesa pirmdien piespriedusi režisorei Jevgēņijai Berkovičai un dramaturģei Svetlanai Petrijčukai sešu gadu cietumsodu, atzīstot abas mākslinieces par vainīgām "terorisma attaisnošanā".
7.jūl
Nopludināta Krievijas ārējā izlūkdienesta sarakste devusi dziļāku ieskatu informatīvajā karā, ko Krievija ved pret Rietumiem un kura mērķis ir sēt paniku, bailes un šausmas Rietumos.
7.jūl
Maskavas Meščanska tiesa apmierināja Krievijas Federācijas Ģenerālprokuratūras prasību un nolēma par labu valstij konfiscēt naudu no bijušā "Jukos" vadītāja Mihaila Hodorkovska un bijušā "Menatep" grupas vadītāja Platona Ļebedeva kontiem. Kopējā nacionalizētā summa sastāda 1,4 miljardi rubļu. Par to no tiesas zāles ziņoja "Interfax" korespondents, raksta "The Insider".