ASV

Vakar, 18:18
ASV Iekšzemes drošības departamenta ģenerālinspektora birojs izmeklē ASV Slepenā dienesta darbību mītiņā, kur notika atentāts pret bijušo prezidentu Donaldu Trampu.
16.jūl
Vakar Milvoki pilsētā Viskonsinas pavalstī sākās republikāņu partijas kongress, kura galvenais uzdevums būs nominēt priekšvēlēšanu sacensībā (“primaries”) uzvarējušo Donaldu Trampu par oficiālo partijas kandidātu šā gada 5. novembrī paredzētajās ASV prezidenta vēlēšanās. Tā kā šajā jautājumā nav ne mazāko neskaidrību, tad galvenais kongresa notikums būs Trampa izvēle – kuru ņemt par viceprezidentu.
15.jūl
Armēnijā pirmdien sākas Armēnijas un ASV karavīru kopīgie militārie manevri, kas ir jauns apliecinājums Erevānas arvien tuvākajām attiecībām ar Rietumiem.
13.jūl
Saskaņā ar ASV valdības trauksmes cēlāju teikto, kas šonedēļ sniedza liecības Senātā, vairāk nekā 85 000 bērnu, kas šķērsoja ASV robežu, ir mistiskā veidā pazudusi. Tiek apgalvots, ka bērni bieži tiek vesti pie pedofiliem un ir lērums citu pierādījumu par vardarbību un cilvēktirdzniecību.
11.jūl
Savienotās Valstis izvietos Vācijā raķetes "Tomahawk", lai stiprinātu NATO draudu atvairīšanas spējas Eiropā, trešdien paziņojušas ASV un Vācijas valdības.
10.jūl
Jūnija beigās ASV militārajās bāzēs Eiropā izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis, jo saņemta informācija, ka Krievijas atbalstītas personas varētu veikt sabotāžas aktus pret ASV militāro kontingentu, atsaucoties uz informētiem avotiem, otrdien pavēstījis televīzijas kanāls CNN.
10.jūl
Viesuļvētra "Berila" ("Beryl") ir prasījusi vismaz astoņu cilvēku dzīvības ASV dienvidos, kur tā nogāza kokus un izraisīja plūdus, pirms otrdien tika degradēta par posttropisko ciklonu.
9.jūl
ASV piešķirs Polijai divu miljardu dolāru aizdevumu, lai tā iegādātos iznīcinātājus F-35, pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" un tankus "Abrams".
9.jūl
Latvija un ASV noslēgs jaunu divpusējās sadarbības starpvaldību līgumu par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību, paredz noteikumu projekts, ko otrdien pieņēma valdība.
8.jūl
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pirmdien noslēdzis vizīti Pekinā, kur tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, un devies uz Vašingtonu, kur šonedēļ notiks NATO samits.
6.jūl
ASV prezidents Džo Baidens piektdien televīzijas intervijā noraidīja aicinājumus izstāties no pārvēlēšanas kampaņas, kurus izprovocēja viņa katastrofālais sniegums pagājušās nedēļas debatēs ar republikāņu kandidātu Donaldu Trampu.
4.jūl
Kalifornijas ziemeļos vairāk nekā 25 000 cilvēku trešdien saņēmuši rīkojumu evakuēties, jo tikusi zaudēta kontrole pār savvaļas ugunsgrēkiem.
3.jūl
Kāds vientuļais vilks Anglijā bija nogādājis slimnīcā spridzekli, lai nogalinātu pēc iespējas vairāk medmāsu. Tiesa viņu atzinusi par vainīgu terorismā.
3.jūl
ASV ieguldījums Latvijas aizsardzībā paver iespējas stiprināt ekonomisko sadarbību, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), kura trešdien Ministru kabinetā tikās ar ASV Kongresa pārstāvju palātas Apropriāciju komitejas delegāciju kongresmeņa Toma Koula vadībā.
1.jūl
Vairākās ASV militārajās bāzēs Eiropā, arī Vācijā, aizvadītajā nedēļas nogalē izsludināta paaugstināta trauksme saistībā ar bažām par iespējamu teroristu uzbrukumu.
24.jun
ASV prokurori ieteikuši Tieslietu ministrijai izvirzīt kriminālapsūdzības pret aviobūves gigantu „Boeing”, ziņo raidsabiedrības BBC partneris ASV, medijs CBS.
24.jun
Losandželosas apgabala vienotā skolu padome šonedēļ nobalsoja par aizliegumu skolēniem izmantot mobilos tālruņus, atrodoties skolā, ziņo raidsabiedrība CNN.
23.jun
Tramps ierosina automātiski piešķirt "zaļās kartes" ārvalstu studentiem, kuri absolvē ASV augstskolas. "Zaļā karte" ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja, kas tās turētājam garantē tiesības legāli uzturēties un strādāt Amerikas Savienotajās Valstīs, raksta UNIAN
21.jun
ASV ceturtdien aizliedza Krievijas uzņēmumam "Kaspersky Lab" izplatīt Savienotajās Valstīs savus pretvīrusu programmatūras produktus, pavēstīja ASV Tirdzniecības ministrija.
19.jun
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija otrdien apstiprināja bruņojuma pārdošanu Taivānai 360 miljonu dolāru (336 miljoni eiro) vērtībā, teikts Valsts departamenta paziņojumā.