ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa aģentūra (NASA) publiskojusi ļoti interesantu video un fotogrāfijas, kurās aplūkojams Mēness uz Saules apspīdētas Zemes fona. Šajos attēlos redzama tā dēvētā Mēness neredzamā puse, kuru no mūsu planētas nekad nav iespējams vērot.
Pieaugot savstarpējai valstu spriedzei, ar visai interesantu lūgumu nākusi klajā Krievija. Šoreiz tā lūdz pārbaudīt, vai amerikāņi patiesi kādreiz nolaidušies uz mēness, ziņo independent.co.uk.
Reāli ir samaksāt naudu un saņemt trīs dokumentus – darījuma dokumentu, karti un konstitūciju un tiesību priekšrakstu. Dokumentā ir norādītas pat zemesgabala koordinātas. Nezinu gan, kā pareizāk būtu teikt – zemesgabals vai mēnessgabals, ja mazdārziņa lieluma pleķītis ir noskatīts, piemēram, uz Mēness. Tas esot vispopulārākais objekts, kuru ļaudis gribot iepirkt.
4.aprīļa naktī bija vērojams šī gadsimta īsākais pilnais Mēness aptumsums, kas ilga vien 4 minūtes un 43 sekundes. Šādus aptumsumus dēvē par "asiņainiem", jo tumši sarkano krāsu uz Mēness rada lauzto Saules staru optiskais efekts. Diemžēl šo skaisto parādību bija iespējams vērot tikai Āzijā, ASV un Austrālijā.
Naktī no 7. uz 8.oktobri gaidāms otrais un pēdējais šī gada Mēness aptumsums, kas gan diemžēl lielākoties Eiropā nebūs vērojams. Pilns Mēness aptumsums Amerikā vislabāk būs redzams pirms saullēkta, savukārt Āzijā, Krievijā un Austrālijā- pēc saulrieta.
Senās tautas mēness fāzēm piešķīra lielu nozīmi un arī mūsdienu sabiedrībā tiek plaši pārstāvēts uzskats, ka pilnmēness ietekmē cilvēka uzvedība un izjūtas mainās. Tieši šobrīd mēs atrodamies šādā kalendārajā periodā, tādēļ, lai noskaidrotu vairāk par šo jautājumu, portāls nra.lv sazinājās ar lietpratēju, žurnāla Praktiskā Astroloģija galveno redaktori un sertificētu astroloģi Gunu Kārkliņu.
9. septembra naktī bija redzams trešais superpilnmēness šogad. Iepriekš superpilnmēness šogad bija skatāms 12. jūlijā un 10. augustā.
Par superpilnmēnesi sauc astronomisku parādību, kad pilnmēness periods sakrīt ar brīdi, kad ir perigejs jeb Mēness ir vistuvāk Zemei. Mēness izskatās ir par 14% lielāks un par 30% košāks kā parasti.
Tokijā, Japānā, diendienā redzams kāds neierasts supervaronis "Misters Pilnmēness", kurš savas spējas pielieto pilsētas satīrīšanai. Viņa "ieroči" ir slota un šaufele, bet lielākais ienaidnieks- atkritumi. "Misters Pilnmēness" savu cīņu sāka pagājušajā gadā bez jebkādiem paziņojumiem sabiedrībai vai medijiem. Viņš lielākoties uzturas pie Nihonbashi tilta un ir piesaistījis arī vairākus sekotājus, kas palīdz uzkopt.
Naktī no svētdienas uz pirmdienu mēness kļuva par aptuveni 14% lielāks un 30% spožāks. Šo reto parādību var novērot tad, kad sakrīt pilnmēness laiks un brīdis, kad mēness ir vistuvāk Zemei.
Kopš brīža, kad kompānija "Google" paziņoja par lidojuma sponsorēšanu uz Mēnesi, arī ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) plāno dot savu artavu Mēness apguvē.