Latvijā kliņģerītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai. Par to, kādas ārstnieciskās īpašības piemīt kliņģerītēm un kā tās izmantot, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Pirms diviem gadiem bija stāsts Āriju no Pārolaines brīdī, kad seniorei reiba galva un bija nepieciešama steidzama ārsta palīdzība. Kā kundzei klājas tagad, skaidroja raidījums "Bez Tabu".
Hronisku sāpju ārstēšana ir komplekss process, kurā liela nozīme ir vairāku komponentu apvienošanai, no kuriem svarīgākais ir pacienta līdzestība. Taču nereti hronisku sāpju ārstniecību un arī pacienta līdzestību apgrūtina dažādi mīti.
Sāpīgās injekcijas, ko veic ar šļirci, tuvāko gadu laikā var kļūt par pagātni - Oksfordas universitātes zinātnieku izstrādātā novatoriskā metode ļaus veikt vakcināciju, neizmantojot šļirces un adatas, raksta bbc.com.
Līdzīgi kā citus gadus arī šogad Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vasaras uzņemšanā visvairāk pieteikumu saņemts studiju programmā "Medicīna" - vairāk nekā 1400 pieteikumu no kopā saņemtajiem 8899, aģentūru LETA informēja universitāte.
Latvijas zinātnieki un ārsti, sadarbojoties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS), Rīgas Tehniskās universitātes un SIA "Hipnos" ekspertiem, radījuši ierīci, kas palīdzēs ārstiem un māsām kontrolēt pacienta elpošanas sistēmas stāvokli un laikus koriģēt skābekļa padevi pacientiem ar smagām plaušu un elpošanas slimībām, informē PSKUS pārstāve Evija Mileiko.
Medicīnas centrs SIA "Nucleo" sadarbībā ar "ARS Kodolmedicīnas klīniku" ir izveidojis medicīnas centru, kas nodrošinās kodolmedicīnā balstītus diagnostikas pakalpojumus, kā arī ražos un eksportēs radioaktīvos farmaceitiskos produktus, aģentūru LETA informē kompānijā.
Arī Lieldienu brīvdienās, no 7.aprīļa līdz 10.aprīlim, iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, informē Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Sintija Gulbe.
Lai gan Latvijā pieejami valsts apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi, tomēr nereti rindas, lai šos pakalpojumus saņemtu, ir ļoti garas. Ģimenes ārste Zane Berga TV24 raidījumā "Nacionālo interešu klubs" pastāstījusi, ka arī kādai viņas pacientei nepieciešamais izmeklējums jāgaida salīdzinoši ilgu laiku.
Jauno ārstu aptauja liecinot, ka 11% no viņiem ir sagatavojušies aizbraukt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece.
Ukrainas iedzīvotājiem ar maziem bērniem, no kara šausmām dzimtenē patveroties Latvijā, šeit lielas grūtības sagādā ģimenes ārstu vai pediatru atrašana savām atvasēm, ziņo ukrainiete Marina. Viņa arī norāda, ka daudzi ukraiņi ir bezizejā: bez sava ārsta aprūpes bērnus ar ielaistām kaitēm nākas nogādāt vai nu slimnīcā, vai atrādīt privātā medicīnas iestādē, kuras izrakstītie rēķini daudziem nav pa kabatai, vēsta "Bez Tabu".
Digitālā medicīna Latvijā stagnē, vērtējot 2022.gadu medicīnas nozarē, norāda uzņēmumu grupas AS "Repharm" padomes priekšsēdētāja vietnieks Dins Šmits.
Latvijā strādā brīnišķīgi mediķi, par to ik dienu pārliecināmies ne tikai mēs – vietējie iedzīvotāji, bet arī pacienti no ārvalstīm. Cilvēku, kurš nespēj vairs staigāt, Latvijas mediķi var atkal piecelt kājās un atdot kustību prieku. Runa ir par endoprotēžu ievietošanu. Tās tiek veiktas tik precīzi, ka to varam droši salīdzināt ar raķešu zinātni, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
Nereti publiskajā telpā izskanējis iedzīvotāju sašutums par to, cik ilgi jāgaida valsts apmaksātā rindā pie kāda konkrēta medicīnas jomas speciālista. Arī šoreiz diskusiju mikroblogošanas vietnē twitter raisījis kāds ieraksts, kurā tā autore norādījis, ka lai tiktu pie valsts apmaksāta speciālista rindā jāgaida vairāk nekā 6 mēneši.
Vairākās Eiropas valstīs iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja sagatavot iepriekš izteiktās gribas dokumentu par ārstniecību, aprūpi vai atteikšanos no tās gadījumā, ja persona vairs nespētu paust savu gribu, norādīts Saeimas Analītiskā dienesta apskatā "Tiesības atteikties no atdzīvināšanas un dzīvību uzturošas ārstniecības - Eiropas valstu prakse".
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Biķernieki" energoefektivitātes uzlabošanas projekts ļaus samazināt siltumenerģijas patēriņu 2,5 reizes, kas šobrīd ir "akūti" svarīgi uz kopējā energoresursu sadārdzinājuma fona, pirmdien slimnīcas rīkotajā pasākumā pavēstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
Pirms divām dienām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) miris 30 gadus vecs vīrietis, kurš avarēja, reibumā braucot ar elektrisko skrejriteni. Par viņa dzīvību ārsti cīnījās mēnesi, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pēc iepazīšanās ar Latvijas ziņojumu ANO par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu 2022.gadā iebilst pret dokumentu tālāku virzību, informē arodbiedrība.