Kā iepriekš ziņojām, gandrīz pēc pusgadu ilga konflikta, kašķiem un strīdiem, arī policijas iesaisti par pāragri mūžībā aizgājušā farmācijas kompānijas "Olainfarm" vadītāja un līdzīpašnieka Valērija Maligina atstātā mantojuma pārdali, kas tiek lēsts 70 miljonu apmērā, ir panākta vienošanās. Beidzot ir apmierinātas visas iesaistītās puses – gan māksliniece un atraitne Elīna Maligina, gan Valērija trīs meitas – Nika, Irina un Anna Emīlija, kuru pārstāv mamma Signe Baldere-Sildedze.
Pagājušajā nedēļā ziņojām par kārtējo pavērsienu Valērija Maligina mantojuma lietā, kad viņa atraitne Elīna un abas vecākās meitas vērsās pie medijiem. Tagad atklātībā nākušas vēl vairākas detaļas.
Austrāliete Brodija Bonda deviņu mēnešu laikā iztērējusi mantojumu, ko viņai bija atstājis tēvs. Kā raksta "Metro", lielākā daļa naudas iztērēta narkotikām.
6.aprīlī pirmo reizi pasniegs apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtību iekļaušanu Latvijas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
Cīniņi ap negaidīti mirušā farmācijas uzņēmuma "Olainfarm" kontrolpaketes īpašnieka Valērija Maligina mantojumu turpinās. Portāls Pietiek.com informē, ka publicēts tiesas lēmums, kas datēts ar 16. martu, ka viena no Maligina meitām pat neveiksmīgi mēģinājusi cīnīties pret darbībām, kas bijušas uz mantojuma saglabāšanu un apsardzību.
Lai arī Valērija Maligina mantojuma procesā pārsvarā dzirdams vien par atraitnes Elīnas un abu vecāku meitu domstarpībām, izrādās, ka tas nebūt nav vienīgās iesaistītās puses.
Laikā, kad Valērija Maligina tuvinieki skandalozi nespēj sadalīt atstāto, cita pērnā gada nogalē miruša Latvijā dzimušā tuviniekiem par materiālajām lietām vispār vienalga.
Jūrmalas pilsētas Bāriņtiesa nolēmusi par lielākā zāļu ražotāja AS "Olainfarm" īpašnieka Valērija Maligina mantojuma aizgādni iecelt viņa vecāko meitu Irinu Maliginu.
Izskatīšanā Saeimas Prezidijā nonākusi sabiedrības portālā "Manabalss.lv" publicētā iedzīvotāju iniciatīva par iespēju mantot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus, kuras atbalstam savākti vairāk nekā 10 000 parakstu.
Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju savu pēdējo gribu izvēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā. Pie Latvijas notāriem sastādīto testamentu skaits katru gadu pieaug vidēji par 20%, mantojuma līgumus cilvēki slēdz vidēji 100 gadījumos gadā.
Ātri vien pēc "Olainfarm" līdzīpašnieka Valērija Maligina nāves sākas runas par viņa mantojumu. Latvijas bagātāko cilvēku simtniekā Maligins ieņēma augsto 7. vietu ar 70 miljoniem eiro lielu turību. Žurnāls "Kas Jauns" skaidro, kuri dalīs Maligina miljonus.
Nemainīgi visaktuālākie juridiskie jautājumi, ar kuriem cilvēki Latvijā vēršas pie notāriem, ir saistīti ar nekustamo īpašumu, īpaši – tā mantošanu. Tajā pašā laikā mantojuma lieta bieži netiek nokārtota līdz galam vai netiek ierosināta vispār. Kā liecina zvērinātu notāru pieredze, mantojuma lietās cilvēki visbiežāk kavē termiņus. Termiņu ievērošana ir temats, ko iedzīvotāji izprot vismazāk, – to apstiprina Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece.
Mantojuma pieņemšana ne vienmēr nozīmē tikai ieguvumus. Dažkārt mantojumu pieņemt var būt pat neizdevīgi, ja aizgājēja parādi ir lielāki nekā mantojamā īpašuma vērtība, jo aizņēmums bankā vai kādas citas parādsaistības pēcnācējiem paliek kopā ar atstāto mantu, norāda Latvijas Zvērinātu notāru padome.
Vēlos dēlam norakstīt savu privatizēto dzīvokli, kā to izdevīgāk darīt – dāvināt vai pārdot? Kā labāk noformēt nekustamo īpašumu uz bērnu vārda – kā dāvinājumu vai citādi? Ja es gribu norakstīt savu īpašumu uz meitas vārda, kā labāk to noformēt, lai neviens cits uz to nevarētu pretendēt? Šie ir tikai daži no jautājumiem, ar kuriem cilvēki Latvijā vēršas pie notāriem, un nekustamā īpašuma nodošana pēcnācējiem ir notāru birojos visbiežāk apspriestais temats, norāda "Latvijas Notārs".