Līdz ar Valsts kontroles (VK) ziņojumu par speciālajiem avioreisiem bijušā Ministru prezidenta un ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) politiskā karjera ir beigusies, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politologs Jānis Ikstens.
Bijušā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) kādreizējais biroja vadītājs, tagadējais Saeimas deputāts Jānis Patmalnieks (JV) uzstāj, ka nav pieņēmis lēmumus par finanšu līdzekļu izlietošanu, attiecīgi neuzņemas atbildību par Valsts kontroles konstatētajiem nepamatotajiem tēriņiem Kariņa komandējumu lidojumu organizēšanā.
Kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) komandējumos tiks vērtētas Kariņa, Ministru prezidenta biroja, Valsts kancelejas (VK) amatpersonu un tūrisma aģentūras darbības, šodien žurnālistiem atzina ģenerālprokurors Juris Stukāns.
Valsts kontrole uzskata, ka izmantojot speciālos lidojumus arī gadījumos, kad valstī nebija izsludināta ārkārtējā situācija un kad samērojamā laikā bija pieejamas regulāro komercreisu alternatīvas, ir veikta nelikumīga rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem, kas pēc Valsts kontroles veiktajām aplēsēm veido papildu vismaz 221 566 eiro valsts budžeta izdevumus.
Valsts kontrole (VK) šodien, 10. aprīlī, publicēs Krišjāņa Kariņa (JV) speciālo lidojumu revīzijā konstatētos rezultātus. VK padomes lockle Inga Vilka LTV raidījumam "Rīta panorāma" atzina, ka tikai viens no kopumā 32 Kariņa komandējumiem bija steidzams, pārējie jau laicīgi tika ieplānoti.
"Šodien pēdējā Ministru Kabineta sēde ārlietu ministra amatā," ar šādu ierakstu mikroblogošanas vietnē "X" dalījies Krišjānis Kariņš. Rītdiena, 10. aprīlis, ir viņa pēdējā darba diena šajā amatā.
Bijušā premjera un ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa pozīcijas partijā "Jaunā vienotība" vairs nav tik stabilas, iespējama pat Kariņa demisija, ziņo "Panorāma".
Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu par dienesta pārbaudi saistībā ar ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) lidojumu lietas apstākļu izvērtēšanu, šim mērķim sasaucot īpašu komisiju.
Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas pats Kariņš, kurš gandrīz piecus gadus bija vadījis Latvijas valdību un vēl nesen pretendēja uz augstākajiem ES amatiem.
Maz ticams, ka līdz ar Krišjāņa Kariņa (JV) atkāpšanos no ārlietu ministra posteņa koalīcijā sāksies viļņošanās, tādu viedokli pauž Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, politologs Jānis Ikstens.
Partija "Jaunā vienotība" (JV) cenšas ar Krišjāņa Kariņa atkāpšanos no ārlietu ministra amata atrisināt visas problēmas, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
"Jaunās vienotības" (JV) politiķa Krišjāņa Kariņa atkāpšanās no ārlietu ministra amata ir "cienīgs un atbildīgs valstsvīra lēmums", lai neļautu oponentiem šo situāciju izmantot uzbrukumiem Evikas Siliņas (JV) vadītajai valdībai un JV kopumā, uzskata JV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics.
Par ārlietu ministra Krišjāņa Kariņu iespējamo demisiju kuluāros sprieda jau vairākas dienas, līdz šodien pulksten 13 Krišjānis Kariņš paziņoja, ka pieņēmis lēmumu atkāpties no amata.
Ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) demisija būtisku iespaidu uz valdības darbu neatstās, tādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda valdošās koalīcijas partneri.
Līdz ar Krišjāņa Kariņa (JV) atkāpšanos no ārlietu ministra amata ir dots starts "Jaunās vienotības" (JV) iekšējai cīņai par šo posteni, aģentūrai LETA uzsvēra politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.
Atkāpjoties no ārlietu ministra amata, Krišjānis Kariņš (JV) rīkojies kā kārtīgs Rietumu politiķis, ceturtdien pēc sarunas ar politiķi paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).