Kriptovalūtu vērtība ir strauji kritusies pēc pēkšņā milzīga kāpuma, kas notika pēc Donalda Trampa uzvaras ASV vēlēšanās - “Bitcoin” cena nokrita līdz aptuveni 90 tūkstošiem dolāru par monētu, ziņo “Forbes”.
Ziemeļkorejas hakeri kopš 2017. gada ir nozaguši kriptovalūtu aptuveni trīs miljardu dolāru vērtībā, un tā izmantota Phenjanas kodolprogrammas finansēšanai, teiks uzņēmuma "Microsoft" ziņojumā "Kiberdrošība 2024".
Latvijā tā sauktā Z paaudze (18-27 gadi) savos ieguldījumos vairāk sliecas izvēlēties riskantākus finanšu instrumentus - akcijas vai kriptovalūtu, aģentūru LETA informēja "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
Jūnijā visai spēcīgu cenu kritumu piedzīvoja viss kriptovalūtu tirgus, tostarp saudzētas netika arī lielākās brīvi tirgotās kriptovalūtas - Bitcoin, Ethereum un BNB. Savukārt jūlijs tiek sagaidīts ar pozitīvām cerībām, prognozējot tirgū paaugstinātu cenu svārstīgumu, aktuālo kriptovalūtu tirgus situāciju komentē Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.
Saeima šodien pieņēma grozījumus Kriptoaktīvu pakalpojumu likumā, kā arī saistītus grozījumus vēl septiņos likumos, kuru mērķis ir noteikt regulējumu kriptoaktīvu tirgus darbībai, lai veicinātu šīs jomas attīstību Latvijā.
Finanšu nākotne arvien vairāk ir saistīta ar digitālo jomu, ko būtiski ietekmē kriptovalūtu parādīšanās un ieviešana. Šie digitālie aktīvi maina globālo darījumu veikšanas veidu, piedāvājot jaunu finanšu mijiedarbības paradigmu, kas ir decentralizēta, droša un bieži vien darbojas ārpus tradicionālo banku sistēmu darbības jomas. Kriptovalūtu ietekme uz globālajiem darījumiem ir dziļa, vēstot par pāreju uz iekļaujošāku un pieejamāku finanšu ekosistēmu.
"Bitcoin" vērtība šonedēļ pirmo reizi vairāk nekā divu gadu laikā pieauga virs 50 000 ASV dolāru, pateicoties investoru optimismam saistībā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) varas iestāžu atļauju plašākai naudas vienības tirdzniecībai.
Runas par Krievijas aktīvu konfiskāciju dažādiem šīs un citu kriminogēnā ziņā līdzīgu valstu darboņiem varētu likt savus skatus vairāk vērst kriptovalūtu tirgus virzienā. Tomēr investēt šajā finanšu tirgus segmentā tāpēc, ka tur ienāk Krievijas vai kādas citas apšaubāmas valsts nauda, ir ārkārtīgi bīstami, un gaidītās peļņas vietā visai ātri var iedzīvoties zaudējumos.
Politiskās un ekonomiskās nestabilitātes atnākšana daudziem ar jaunu sparu liek meklēt dažādas ieguldījumu alternatīvas, uzvirmojot bažām par to, ka līdz šim izmantotie naudas uzkrājuma līdzekļi nav droši. Par vienu no šādām alternatīvām nereti tiek uzskatītas kriptovalūtas, kurās ļaudis iegulda, bieži vien neapzinoties, ka šī finanšu produkta vērtība var kardināli mainīties pat vienas dienas laikā un jauniegūtais uzkrājuma veids stabilitātes ziņā var atpalikt pat no dziļās finansiālās problēmās slīkstošu jaunattīstības valstu nacionālajām valūtām.
Attīstoties mākslīgā intelekta piedāvātajām iespējām un finanšu krāpniekiem paplašinot savu darba lauku, arvien vairāk iedzīvotāju tiek apkrāpti saistībā ar ieguldījumiem kriptovalūtās, turklāt datu izkrāpšanas tendences liecina, ka digitālos aktīvus izkrāpj ne tikai attālināti, bet arī klātienes pasākumos. Latvijas Blokķēdes attīstības asociācija apkopojusi padomus, lai izvairītos no iekļūšanas kriptovalūtu krāpnieku lamatās.
Neuzticība pasaules finanšu sistēmai jau pagājušajā desmitgadē pavēra visai plašas iespējas kripotovalūtu uznācienam finanšu tirgū un pat cerībām, ka kādreiz tās varēs kalpot kā nopietna alternatīva parastajām valūtām dažādos norēķinos. Laikam ejot, pierādījās, ka tā vairāk ir entuziastu izprieca nekā reāla ekonomiskā revolūcija. Šobrīd, kad kārtējo reizi dzirdams par jūtamāku globālā banku sektora sašūpošanos, interese par kriptovalūtām pieaug, palielinoties arī to cenai.
Otrās lielākās kriptovalūtu biržas sabrukums un pašu šo valūtu vērtību krišanās par divām trešdaļām vai trijām ceturtdaļām aptuveni gada laikā varētu radīt likumsakarīgu jautājumu – vai vēl viena ēra pasaules finanšu tirgū ir beigusies? Speciālistiem par šo tēmu, visticamāk, galvas būs jālauza vēl ilgi, tomēr jau patlaban var nonākt pie atsevišķām atziņām. Vismaz tik tālu, kāpēc vēl aizvien ir kāds, kas vērtību pamatīgi zaudējušās kriptovalūtas pērk, un vai to tiešām būtu vērts vai vēlams darīt.
Kriptovalūtu birža FTX iesniegusi bankrota pieteikumu ASV, bet tās izpilddirektors Sems Benkmens-Frīds atkāpies no amata, piektdien pavēstīja "FTX Group".
Latvijā šogad februārī 8% iedzīvotāju bija ieguvuši vai iegādājušies kriptovalūtas īpašumā, kamēr pusgadu iepriekš šādu iedzīvotāju īpatsvars veidoja 4%, teikts jaunākajā 2022.gada pavasara Latvijas Bankas "Maksājumu radarā".
ASV uzņēmums "Poly Network", kas specializējies kriptovalūtu pārskaitīšanā, otrdien paziņoja, ka hakeri uzlauzuši tā drošību un nozaguši rekordlielu kriptovalūtu daudzumu potenciālā 600 miljonu ASV dolāru vērtībā.
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa augusta beigās turpinās izskatīt krimināllietu pret Vjačeslavu Golovenu par plāniem kriptovalūtas dēļ nolaupīt un nogalināt citas personas, liecina ieraksts tiesu kalendārā.
Kopš 2018. gada gandrīz divkāršojies to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri par vienu no labākajiem ieguldījumiem uzskata kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin vai Ethereum, – no 5% 2018. gadā līdz 9% šogad, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja.