Ziemeļkorejas hakeri kopš 2017. gada ir nozaguši kriptovalūtu aptuveni trīs miljardu dolāru vērtībā, un tā izmantota Phenjanas kodolprogrammas finansēšanai, teiks uzņēmuma "Microsoft" ziņojumā "Kiberdrošība 2024".
Irānas augstais līderis ajatolla Ali Hamenei izvirzījis Eiropai septiņus nosacījumus, kuru ievērošana ļaus Irānai turpināt pildīt kodolvienošanos, citādā gadījumā Teherāna saglabā tiesības atjaunot kodolprogrammu.
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs otrdien apliecināja, ka ir "ļoti satrauks" par ASV lēmumu izstāties no Irānas kodolvienošanās un atjaunot sankcijas.
Irāna varētu atsākt urāna bagātināšanu "bez ierobežojumiem", atbildot uz ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu par ASV izstāšanos no 2015.gadā noslēgtā Irānas kodollīguma, otrdien paziņoja Irānas prezidents Hasans Ruhani.
Irānai būs "lielākas problēmas, nekā tai jelkad līdz šim ir bijušas", ja tā atsāks savu kodolprogrammu, otrdien brīdināja ASV prezidents Donalds Tramps.
Par saistību ar Ziemeļkorejas īstenoto kodolprogrammu un politisko režīmu Latvija noteikusi finanšu ierobežojumus pret kādu Ziemeļkorejas pilsoni un ar viņu saistītu kompāniju, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētā informācija.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu otrdien paziņojis, ka Vīnē panāktā vienošanās starp Irānu un sešām pasaules lielvarām esot "vēsturiska kļūda", kas vairos Teherānas ietekmi un nostiprinās islāmistu grupējumus.
Irāna un pasaules lielvaras ceturtdien panākušas vienošanos galvenajos punktos jautājumā par Teherānas kodolprogrammu, tviterī paziņojusi Vācijas Ārlietu ministrija un Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs.
Izraēla divus gadus savās laboratorijās ir testējusi kaitniecisko datorprogrammu jeb tārpu Stuxnet, kas traucējusi Irānas kodolmateriālu bagātināšanas centrifūgu darbu un bremzējusi tās kodolprogrammas attīstību, — tā ziņo laikraksts New York Times.
Irānas aicinājums atsevišķu valstu pārstāvjiem, kuri ir sūtņi ANO Starptautiskajā atomenerģijas aģentūrā, apmeklēt divus tās kodolobjektus, lai pārliecinātos par valsts atomenerģijas programmas miermīlīgo raksturu, nav guvis atsaucību.
Irāna ir paudusi gatavību pieņemt ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) piedāvāto darījumu saistībā ar Irānas kodolprogrammu, tomēr tas būs iespējams vien tajā gadījumā, ja programmā tiks veiktas būtiskas izmaiņas.
Irāna ir noraidījusi ANO izstrādāto plānu Irānas rīcībā esošo kodolmateriālu apjoma samazināšanai, tā vietā aicinot Rietumvalstis pieņemt pašas Irānas piedāvājumu.
Starptautiskās atomenerģijas aģentūras vadītājs Mohammads ElBaradejs paziņojis, ka Irānas otrajā urāna bagātināšanas kompleksā ANO inspektori ieradīsies 25. oktobrī.
Sarunu laikā ar ASV un citām lielvarām Irāna piekritusi nākamo divu nedēļu atvērt savu jauno urāna bagātināšanas rūpnīcu starptautiskajiem ekspertiem, kā arī lielāko daļu no savā rīcībā esošā bagātinātā urāna nosūtīt uz Krieviju un Franciju, kur tas tiks pārvērts kodoldegvielā, ko izmantot reaktorā.