Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) samaksājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) viņam piemēroto 70 eiro sodu par viņam piederošā uzņēmuma "Innocent PRO" dalību publiskā iepirkumā, informēja Rīgas mērs.
Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atpūtas brauciens uz Kamčatku bija organizēts nolūkā palielināt Krievijas naudas apjomu Latvijas bankās un biznesa vidē. Tā šīs nedēļas intervijā laikrakstam “Diena” apgalvo eksbaņķiera Igora Buimistera juridiskā konsultante. Kādreizējo centrālas bankas vadītāju Rimšēviču apsūdz par kukuļu, tai skaitā apmaksāta atpūtas brauciena pieņemšanu. Viens no centrālajiem lieciniekiem gada sākumā mainīja savas liecības pret Rimšēviču, bet otrs liecinieks Buimisters pirms divām nedēļām miris pāragrā nāvē, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro administratīvo sodu bijušajam Saeimas deputātam, patreizējam Rīgas mēram Mārtiņam Staķim (PP), aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem, kas iestādes vārdā pa pastu izsūtījuši nepatiesus izsaukumus ierasties KNAB. Ja iedzīvotāji š.g. augustā saņēmuši izsaukumu ierasties KNAB, iestāde aicina par to pārliecināties, individuāli sazinoties ar KNAB.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publiskajā telpā saskatījis, kā arī saņēmis vairākus signālus, kas norāda uz iespējamu vakcinēšanās fakta vai sertifikāta viltošanu apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodījis Valsts izglītības attīstības aģentūras direktori Ditu Traidās par likumpārkāpumu ar valsts piešķirto degvielas karti, liecina paziņojums KNAB mājaslapā.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs gadījumu, kurā nu jau bijušais Viļakas novada pašvaldības policists izmantojis dienesta laivu un spiningu brīvajā laikā, informēja KNAB.
Latvijā apsver iespēju ieviest ģimenes ienākumu deklarācijas sistēmu attiecībā uz valsts amatpersonām un potenciālu finansiālas atlīdzības piešķiršanu trauksmes cēlējam, norāda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Pirms 20 gadiem pateicība ārstam aploksnes vai dārga dzēriena veidā Latvijā bija drīzāk norma nekā izņēmums. Lai gan joprojām Latvijā korupcijas līmenis medicīnas un izglītības jomā Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), tas divdesmit gadu laikā ir samazinājies.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs iesniegumu par iespējamu balsu pirkšanu vēlēšanās Krāslavas novadā par labu pašvaldībā līdz šim valdošajai un vēlēšanās uzvarējušajai Latvijas Zemnieku savienībai (LZS), noskaidroja aģentūra LETA.
5. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, vairāk nekā puse no Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) adresētajiem iedzīvotāju ziņojumiem bija saistīti ar deputātu kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos, tostarp apmaksātiem, aģitāciju saturošiem ierakstiem.
Kopš 2019.gada rudens Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 70 gadījumos aizrādījis vai administratīvi sodījis pašvaldību deputātus par nonākšanu interešu konflikta situācijā, liecina aģentūras LETA apkopotā KNAB informācija.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vēlēšanu dienas pirmo daļu vērtē kā mierīgu, lai gan iedzīvotāji vērsuši iestādes uzmanību uz deputātu kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.
Tieši Zatlera 28. maija uzrunas tautai desmitās gadadienas priekšvakarā ar klusu paukšķi izbeidzās skaļi pieteiktā “Būvnieku lieta”. Kā intervijā laikraksta “Diena” žurnālistei Agnesei Margēvičai skaidroja virsprokurors Māris Leja, savākto pierādījumu bāze esot bijusi nepietiekama. Ar plikām telefonsarunām, kurās figuranti atklāti runā par to, cik “štukas” kam maksātas un kas ko ņēmis; kāpēc “Solvita” skrējusi pie “Kvadrāta” uz viņa biroju, esot par īsu.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušā gada nogalē izbeidza kriminālprocesu, kurā tika pētīts, vai par Krievijas miljardierim Pjotram Avenam 2016.gadā piešķirto Latvijas pilsonības tika dots kukulis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniekam Vilnim Jēkabsonam. Latvijas Televīzijas raidījums “De Facto” vēsta, ka sākotnējās aizdomas radās pēc KNAB fiksētajām būvuzņēmēja Gunta Rāvja sarunām ar politiķi Edgaru Jaunupu, kurš tālāk komunicēja ar Jēkabsonu. KNAB kukuļošanu nekonstatēja, taču lūdza Iekšlietu ministrijai (IeM) dienesta pārbaudē vērtēt iespējamos pārkāpumus procedūrā, kādā Avenam piešķirta pilsonība.
2019. gada vasarā plašsaziņas līdzekļos parādījās skaļi skandalozas ziņas, ka Konkurences padome (KP) kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) veikusi inspekcijas desmit vadošajos Latvijas būvniecības uzņēmumos uz aizdomu pamata par aizliegtu vienošanos publiskajos un arī privātajos iepirkumos.
Tā sauktā būvnieku karteļa lieta publiskas aprises ieguva 2019. gada vasaras nogalē, kad Konkurences padome (KP) kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) veica inspekcijas desmit vadošajos būvniecības uzņēmumos uz aizdomu pamata par aizliegtu vienošanos publiskajos un arī privātajos iepirkumos. Kā tobrīd uzvēra KP, uz ļoti pamatotu aizdomu pamata.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidzis 2018.gadā sākto tā dēvēto būvnieku karteļa krimināllietu, kurā aizdomās par kukuļošanu figurēja uzņēmēji un valsts amatpersonas, bet izmeklēšanu par karteļa darbību turpina Konkurences padome.