Ķīna

24.jūl
Ķīnas saites ar Krieviju tagad ir noteicošais faktors Eiropas Savienības (ES) attiecībās ar Pekinu, ceturtdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
24.jūl
Par godu Ķīnā, Pekinā, notiekošajam 25. Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas samitam, Ķīnas Tautas republikas vēstnieks Latvijā Tangs Songgens tikšanās laikā ar Latvijas žurnālistiem atklāja Ķīnas un ES attiecību nianses, nevairījās runāt par Krievijas izraisīto karu Ukrainā un Ķīnas attiecībām ar Ukrainu. Vēstnieks detalizēti skaidroja par Ķīnas ekonomisko attiecību veidošanos ar ES.
24.jūl
Ķīna ar fiktīvu uzņēmumu starpniecību slepeni piegādā dzinējus valstij piederošam dronu ražotājam Krievijā, uzdodot tos par "rūpnieciskās saldēšanas iekārtām", lai izvairītos no Rietumu sankcijām atklāšanas gadījumā, ziņo aģentūra "Reuters", atsaucoties uz trīs Eiropas drošības amatpersonu sniegto informāciju un dokumentiem.
21.jūl
Ķīna pirmdien brīdināja par pretpasākumiem pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) jaunākajā sankciju kārtā pret Krieviju iekļāva Ķīnas kompānijas un bankas.
8.jūl
Ķīnas karakuģis nomērķējis lāzeri uz Vācijas lidmašīnu, kas piedalījās Eiropas Savienības (ES) vadītajā misijā, kuras mērķis ir aizsargāt jūras satiksmi Sarkanajā jūrā, otrdien paziņojusi Berlīne.
2.jūl
Šī gada 26. jūnijā tika atzīmēta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Statūtu parakstīšanas 80. gadadiena. ANO Statūtu parakstīšana un pašas ANO dibināšana apliecināja starptautiskās sabiedrības nelokāmo apņemšanos izbeigt kara šausmas un veicināt sadarbību, iezīmējot jaunu vēsturisku laikmetu, kurā valstis vienojas miera un attīstības vārdā.
25.jun
Ķīnas zinātnieki publikai ir atklājuši odu lieluma dronu, kas paredzēts slepenām militārām operācijām un spiegošanas vajadzībām, kas rada bažas par iespējamām sekām, ja tehnoloģija nonāktu nepareizajās rokās, vēsta “New York Post”.
25.jun
Spēcīgi plūdi Ķīnas dienvidrietumu provincē Guidžou piespieduši vairāk nekā 80 000 cilvēku pamest savas mājas, trešdien ziņo valsts mediji.
25.jun
Neskatoties uz publiskiem paziņojumiem par vēlmi ar dialogu ar Amerikas Savienotajām Valstīm, Kremlis patiesībā paplašina militāro sadarbību ar Ķīnu. Kā ziņo laikraksts "Kyiv Post", atsaucoties Ukrainas Aizsardzības izlūkošanas aģentūras avotiem, Maskava līdz 2025. gadam plāno uzņemt aptuveni 600 Ķīnas militārpersonas, kuras piedalīsies mācībās Krievijas bruņoto spēku bāzēs un militārajos centros.
20.jun
Eiropas Savienība (ES) piektdien ieviesa aizliegumu Ķīnas uzņēmumiem piedalīties valsts medicīnisko ierīču iepirkumos, kuru vērtība pārsniedz piecus miljonus eiro, šādi reaģējot uz ierobežojumiem, ko Pekina nosaka attiecībā uz piekļuvi savam tirgum.
18.jun
"Tagad es varu kontrolēt datoru ar savām domām. Man ir sajūta, ka es varu kustēties pēc savas gribas," sacīja paralizēts pacients, kas piedalījās Ķīnas pirmajā invazīvās smadzeņu-datora saskarnes (BCI) ierīces klīniskajā pētījumā ar cilvēkiem.
16.jun
Lietuva un Ķīna nespēj vienoties par to, kā atjaunot savstarpējo diplomātisko pārstāvniecību, tādēļ kopš maija vidus Viļņā nav Pekinas diplomātu.
7.jun
Šanhajā, izmantojot staigājošus robotus, tika pārvietots viss arhitektūras komplekss, kas celts 20. gadsimta 20.–30. gados,atsaucoties uz laikrakstu "China Daily", vēsta medijs "Nexta".
7.jun
Jaunas iekārtas ļauj lietotājiem apmainīt zelta rotaslietas pret juaņām: ierīce nosver priekšmetu, izkausē to 1200°C temperatūrā un nekavējoties ieskaita atbilstošo summu īpašnieka bankas kontā, vēsta Nexta.
4.jun
ASV divi zinātnieki no Ķīnas apsūdzēti par toksiskas sēnes ievešanu Savienotajās Valstīs, otrdien paziņojusi Tieslietu ministrija.
29.mai
Savienotās Valstis sāks anulēt vīzas studentiem no Ķīnas, trešdien paziņojis ASV valsts sekretārs Marko Rubio.
28.mai
Nākamajā mēnesī Ķīna palaidīs kosmosā savu pirmo gaisa dronu pārvadātāju — "Jiutian SS-UAV", vēsta "NEXTA".
27.mai
Sprādzienā ķīmiskajā rūpnīcā Ķīnas Šaņdunas provincē otrdien gājuši bojā vismaz pieci cilvēki un 19 ievainoti, ziņo raidorganizācija CCTV.
24.mai
Eiropas Savienība (ES) gatavojas noteikt fiksētu 2 eiro maksu miljardiem mazvērtīgu paku, kas katru gadu ieplūst blokā, lielākā daļa no kurām nāk no Ķīnas, vēsta Īrijas medijs thejournal.ie.
22.mai
Ķīna ir palaidusi pirmos 12 satelītus no sava revolucionārā kosmosa superdatoru tīkla, kam dots futūristisks nosaukums "Trīs ķermeņu skaitļošanas zvaigznājs". Šī iniciatīva, kuras mērķis ir apstrādāt datus tieši orbītā, varētu krasi mainīt mūsu priekšstatu par datu pārraidi un enerģijas patēriņu kosmosā, vēsta portāls opentools.ai.