Karš Ukrainā

13.jūl
Ukraina atsakās kapitulēt un nodot savas teritorijas Krievijai tikai tāpēc, ka tad būtu jāatceļ karastāvoklis un tiktu rīkotas vēlēšanas. Ar šādu paziņojumu brīfingā pēc tikšanās ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu nācis klajā Krievijas diktators Vladimirs Putins, raksta UNIAN.
11.jūl
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 11. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
10.jūl
Jaunākie dati liecina, ka, neskatoties uz Rietumu sankcijām, Krievija kļūst bagātāka. Kopš iebrukuma Ukrainā, ASV un tās sabiedrotie ir noteikuši sankcijas un embargo pret Krieviju, lai gan ierobežotu tās militāro spēku, gan ekonomiski izdarītu spiedienu uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārtraukt karu. Tomēr šķiet, ka karš Ukrainā varētu būt stiprinājis Krievijas ekonomiku, vēsta "Newsweek".
9.jūl
Nezināmi noziedznieki saindējuši vairākus brīvprātīgos, kuri strādā pie Kijivas bērnu slimnīcas glābšanas darbiem, vēsta dialog.ua.
9.jūl
Estrādes dīva Alla Pugačova, izlasot ziņas par Krievijas armijas sabombardēto bērnu slimnīcu Kijivā, nespēja klusēt.
8.jūl
Rīgā pirmdienas vakarā plkst.19 notiks protesta akcija pie Krievijas vēstniecības, lai nosodītu Krievijas raķešu triecienu bērnu slimnīcai "Ohmatdet" Kijivā, liecina ieraksti mikroblogošanas vietnē "X".
8.jūl
Iepriekš ziņots, ka Krievijas armija šodien veikusi uzbrukumus civilajai infrastruktūrai Kijivā, Dņipro un Krivijrihā. Īpaši nežēlīgs ir trieciens pa bērnu slimnīcu Kijivā.
8.jūl
Labdarības organizācija "Ziedot.lv" aicina iedzīvotājus ziedot palīdzībai "Okhmatdyt" bērnu slimnīcai Kijivā, aģentūru LETA informēja labdarības organizācijas komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.
8.jūl
Pirmdien visu pasauli pāršalkušas ziņas par Krievijas kārtējo pastrādāto noziegumu Ukrainā - vienā no Kijivas rajoniem trāpīts bērnu slimnīcai, kā rezultātā sagrauts slimnīcas divstāvu korpuss.
8.jūl
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 8. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
7.jūl
Nopludināta Krievijas ārējā izlūkdienesta sarakste devusi dziļāku ieskatu informatīvajā karā, ko Krievija ved pret Rietumiem un kura mērķis ir sēt paniku, bailes un šausmas Rietumos.
7.jūl
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 7. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
6.jūl
Krievija pastiprina virtuālo privāto tīklu (VPN) pakalpojumu bloķēšanu un cenšas slēgt interneta telefoniju, lai ierobežotu iedzīvotāju piekļuvi patiesai informācijai un pastiprinātu viņu uzraudzību, teikts britu militārā izlūkdienesta jaunākajā ziņojumā.
6.jūl
Krievijas diktatora Vladimira Putina paziņojumi un prasības izbeigt karu liecina, ka viņš nevēlas piekrist nekam citam kā vien Ukrainas valstiskuma un identitātes iznīcināšanai, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).
6.jūl
Pazudis Krievijas līguma karavīrs Artjoms Šaripovs, kurš kopā ar citām Maskavas apgabala militārpersonām ierakstīja videoziņu, kurā stāstīja, ka kaujas misijās tiek sūtīti dienestam nederīgi kareivji, kā arī viņiem tiek atteikta ārstēšana un netiek samaksāts. Par to ziņo "Telegram" kanāls “Uzmanību, ziņas”, atsaucoties uz Šaripova māti, raksta "The Insider".
6.jūl
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 6. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
5.jūl
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns vizītē Maskavā pēc tikšanās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu paziņoja, ka būtu nepieciešami daudzi soļi Ukrainas kara izbeigšanai.
4.jūl
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nesniegs interviju skandalozajam amerikāņu komentētājam Takeram Karlsonam, ceturtdien paziņojis Zelenska preses sekretārs Serhijs Nikiforovs.
4.jūl
Mazāk nekā ceturtā daļa ukraiņu ir gatavi samierināties ar okupēto teritoriju zaudēšanu, lai pievienotos NATO un Eiropas Savienībai - tā liecina maijā veiktās Eiropadomes Ārlietu padomes publicētās socioloģiskās aptaujas rezultāti, raksta unian.net.
4.jūl
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 4. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.