Kaķi

28.jun
Līgo dienā tika ziņots, ka kaķītis, kurš mājās bija atstāts viens, mēģinot tikt pie svaiga gaisa malka, bija iesprūdis un nomiris vēdināšanas režīmā atstātā loga šķirbā.
23.jun
Kaķu koloniju sterilizācijas programma Daugavpilī gadā izmaksā līdz 25 000 eiro gadā, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.
5.jun
Par kaķu spēju atrast mājas pat simtiem kilometru attālumā, ir dzirdēts, bet izklausās neticami. Līdzīgu pieredzi piedzīvojusi kāda kaķa samniece - kaķenīte uz dažām dienām pazudusi, bet vēlāk mājās atnākusi ar saviem bērniem, kuri jau bija atdoti labiem cilvēkiem.
30.mai
Daži lolojumdzīvnieki saviem saimniekiem ir ne tikai prieka, bet arī ievērojams peļņas avots, jo ar savu apburošo izskatu spēj papildināt viņu bankas kontus pat ar vairākiem miljoniem, vēsta kanāls “National Geographic”.
24.apr
Izmaiņas Veterinārmedicīnas likumā paredz, ka ar mikroshēmu jāapzīmē un jāreģistrē ne tikai suņi, bet arī mājas seski un kaķi. Prasība stāsies spēkā šā gada 1. jūlijā.
17.apr
Neskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšana stāsies spēkā 1. jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauž Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.
4.apr
Franču pārim par desmitiem dzīvnieku turēšanu cietsirdīgos apstākļos piespriests viena gada nosacīts sods.
16.mar
Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina kaķu īpašniekus neatlikt kaķu apzīmēšanu ar mikroshēmu uz pēdējo brīdi, aģentūrai LETA atzīmēja organizācijā.
25.jan
Latvijas iedzīvotāju iecienītais ziemas atpūtas galamērķis Kipra slēpj sevī augstu risku Latvijā ievazāt kaķiem nāvējošā kaķu koronavīrusa Kipras paveidu. Kopš pērnā gada sākuma Kiprā tiek ziņots par kaķu infekciozā peritonīta plašu izplatību ar tā augstu letalitāti īpaši klaiņojošu kaķu populācijā. Ar šiem klainojošajiem kaķiem bieži saskaras tūristi, - vēsta kanāla 360TV raidījums “ZIŅneši”.
13.jan
Ja jums būtu istabas biedrs, kurš regulāri vemtu uz paklāja, jūs droši vien būtu noraizējies par viņa veselību. Tomēr daudzi kaķu īpašnieki uzskata, ka viņu mājdzīvnieka vemšana ir kaut kas pilnīgi normāls. Kāpēc kaķi tik bieži vemj un vai tas ir normāli? Par to raksta Live Science
26.sep 2023
"Saeimā tiek virzīti MK noteikumu grozījumi, ka ikvienam glābējam būs obligāti jāreģistrējas par dzīvnieku patversmi, kas, savukārt, uzliek milzu birokrātisko un finansiālo slogu biedrībām, kuras iztiek ar niecīgiem līdzekļiem un cilvēkresursiem", rakstīts paskaidrojuma tekstā "Mana balss".
12.aug 2023
Latvijā pēc statistikas vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Instagramā ir neskaitāmi kaķu dzīves ainiņu konti. Viņi ir īstas mājas dvēseles, protams, ar pamatīgu ego un asiem nadziņiem. Taisnības labad gan jāsaka, ka kaķis nav ne egoists, ne ļauns. Mēs, divkājainie, tos personificējam ar sevi vai citiem cilvēkiem, radot tam cilvēcīgus vaibstus. Dzīvnieks dzīvo pēc saviem dabas likumiem, ko veterinārijā sauc par uzvedības protokolu.
11.aug 2023
Jau ziņots, ka 10.augustā valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Liepāju, kur tikās arī ar pilsētas iedzīvotājiem. Tikšanās laikā kāda maza meitenīte uzdeva prezidentam viņasprāt ļoti svarīgu jautājumu, uz ko saņēma lakonisku atbildi: "Mjau"
11.aug 2023
Amizanta situācija izveidojies publicista un žurnālista Lato Lapsas vasaras mājās - kamēr piemājas ligzdā mazie putnēni vēl nav iemācījušies lidot, kaķiem noteikts mājas arests.
28.jun 2023
Klausoties rakstnieces un publicistes Gunas Rozes stāstījumā par viņas trim ģimenes mīluļiem – orientāļiem Klēru un Munku un bezšķirnes kaķīti Orvelu, šķiet, ka tas būtu labs materiāls grāmatai. Rakstnieces novērojumi par visiem trim un piedzīvojumi ar tiem ir tik neparasti, ka izsauc izbrīnu. Kaut vai apgalvojums, ka jaunākais no kaķiem Orvels pazīstot pulksteni. Kā tas iespējams? Izrādās, ir iespējams. Nemaz jau nerunājot par to, ka vecākā no mīluļu kompānijas – Klēra – rakstniecei asistē, kad top kāds literārs vai publicistiskas ievirzes darbs, it kā saprazdama, ka patlaban viņas saimniece ir aizņemta ar ko ļoti nopietnu. Rakstnieces ģimenē visi trīs minči tiek uztverti kā pilntiesīgi ģimenes locekļi.
24.jun 2023
Ar dīvainu stāstu savā "Twitter" kontā dalījies publicists Lato Lapsa. Pilnīgi negaidot, turpat vai nakts melnumā, publicists izgājis ārā vienās apakšbiksēs un atgriezies ar diviem melniem kaķēniem.
4.jun 2023
Nākamnedēļ notiks suņu un kaķu izstāde "Latvijas uzvarētājs 2023", aģentūrai LETA pavēstīja starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT1" pārstāve Inese Libere.
28.mai 2023
“Man ir svarīgi, lai grāmata, kas domāta bērniem, patīk ne tikai vecākiem, bet arī pašiem bērniem. Lai katram kaķim vai putnam ir raksturs, tērpam smalkas detaļas un personībai šarms. Man nepatīk didaktika bērnu grāmatās – labais kaķis, sliktais kaķis, tāpēc manējie ir ”bohēmieši”,” saka dizainere un ilustratore Inga Barkāne.
21.jan 2023
Kāpēc lai kaķim nebūtu savas ielas? Rīgā – ir. Neliela gan, tikai 0,41 kilometru gara, toties suņu vārdā nav nodēvēta neviena iela, pat ne visīsākā.
7.aug 2022
Valdība nākamnedēļ vērtēs Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumu piešķirt 97 028 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar atbalsta sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, nodrošinot no Ukrainas ievesto dzīvnieku reģistrāciju un obligāto veselības prasību izpildi.