Jaunieši sociālos medijus izmanto saziņai, izklaidei un informācijas iegūšanai, vienlaikus lielākā daļa reti izsaka komentārus vai publicē savu saturu, secinājuši biznesa augstskolas "Turība" pētnieki.
Latvijā 36% jauniešu ir saskārušies ar diskrimināciju sava vecuma, izskata, seksuālās orientācijas vai citu iemeslu dēļ, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
Jauniešus savās pašvaldībās galvenokārt neapmierina infrastruktūras, izklaides un nodarbinātības iespējas, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
Mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģiju straujā attīstība sniedz arvien vairāk iespēju un ievērojami atvieglo ikdienas dzīvi – 68% aptaujāto jauniešu* atzīst, ka MI risinājumi ir ne tikai noderīgi, bet arī palīdz ietaupīt laiku. Interesanti, ka 13% aptaujāto ir atklājuši, ka viņi ikdienā komunicē ar MI ģenerētu draugu, liecina iniciatīvas “Solve for Tomorrow" ietvaros veiktā aptauja
Latvijā 51% jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem jau ir savs auto, bet katrs sestais to nevēlas vispār, aģentūru LETA informēja "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
Lai gan jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem vēlētos dzīvot privātmājās vai dzīvokļos jaunajos projektos, 66% respondentu norāda, ka viņiem šobrīd vēl nav finansiālu iespēju iegādāties pašiem savu mājokli, aģentūru LETA informēja "SEB bankas" pārstāvji atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šī gada deviņos mēnešos saņēmusi ap 200 zvanu no jauniešiem, kuri apsver vai ir mēģinājuši izdarīt pašnāvību, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja inspekcijas vadītāja Gunita Kovaļevska.