Pēc trīs gadus ilgušas sadarbības ar Izraēlu un Gazas joslas blokādes Ēģipte nolēmusi atteikties no Rafahas kontrolpunkta slēgšanas, un tas būs atvērts gan humānās palīdzības kravām, gan ierobežotam ceļotāju lokam. Ēģipte atvēra kontrolpunktu pagājušonedēļ, pēc Izraēlas jūras kara spēku uzbrukuma kuģiem, kas centās Gazas joslā nogādāt humāno palīdzību.
Izraēlas Nacionālā studentu apvienība tuvāko divu nedēļu laikā organizēs jahtu flotili, lai dotos pretim Gazas joslas palīdzības flotilēm, otrdien vēsta laikraksts "Haaretz".
Amerikāņu grupa Pixies paziņojusi, ka atsauc savu dalību Telavivas mūzikas festivālā. Domājams, tas saistīts ar Izraēlas karavīru brutālo uzbrukumu Gazas joslas humānās palīdzības konvojam.
Izraēla vakar no valsts izraidījusi kārtējo aktīvistu grupu, kas ar kuģi mēģināja šķērsot slēgto Gazas joslas robežu. Gazas joslas iedzīvotāji, kam nav iespējams atstāt šo teritoriju, palīdzību nesaņem ne tikai tāpēc, ka preču plūsmu kontrolē Izraēla, bet arī tāpēc, ka joslā valdošā grupējuma HAMĀS režīms ārvalstu sūtījumus izdala pēc saviem ieskatiem.
Turcija ir brīdinājusi, ka pārskatīt savas ekonomiskās un aizsardzības attiecības ar Izraēlu, tādējādi paužot neapmierinātību ar to, ka Izraēla neļāva Gazas joslā iebraukt humānās palīdzības flotili, un sadursmēs ar cilvēkiem uz kuģiem dzīvību zaudēja deviņi cilvēki.
Šodien Turcijā notiek bēres cilvēkiem, kuri pirmdien tika nogalināti sadursmēs ar Izraēlas spēkiem, kad mēģināja ar humānās palīdzības flotili iekļūt bloķētajā Gazas joslā.
Ārlietu ministrija uzskata, ka Izraēlas specvienības starptautiskajos ūdeņos veiktās militārās operācijas laikā ir lietojušas neproporcionālu spēku, kā rezultātā dzīvību zaudējis un ievainojumus guvis liels skaits flotiles aktīvistu.
Izraēlas jūras kara spēku uzbrukums kuģiem, ar kuriem starptautiskās humānās palīdzības organizācijas centās nogādāt palīdzību kravas Gazas joslā, varētu būt prasījis 19 cilvēku dzīvības un izraisījis plašu starptautisku neizpratni. Visvairāk ir sašutusi Turcija, kuras pilsoņi bija aktīvi iesaistījušies Brīvības flotiles izveidošanā, kurā pavisam piedalījušies 32 valstu pārstāvji.
Sešiem kuģiem, uz kuriem atradās ap 10 000 tonnu humānās palīdzības, tā arī nav izdevies nokļūt līdz Gazas joslas krastiem. Šorīt Izraēlas jūras spēku karavīri triecienuzbrukumā ieņēma kuģus un tiek vēstīts, ka sadursmēs gājuši bojā vairāk nekā 15 cilvēku.
Saistībā ar Austrālijas pasu izmantošanu palestīniešu grupējuma "Hamas" militārā komandiera Mahmuda al Mabhuha slepkavības lietā Austrālija izdevusi rīkojumu par Izraēlas diplomāta izraidīšanu, ziņo pasaules mediju aģentūras.
ASV prezidents Baraks Obama lūgs Kongresu piešķirt papildus militāro palīdzību Izraēlai 200 miljonu dolāru apmērā, lai palīdzētu tai izvietot tuvas darbības rādiusa raķešu aizsardzības sistēmu.
ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Jukija Amano ir aicinājis pasaules valstis sniegt savu ieguldījumu, lai mudinātu Izraēlu parakstīt Kodolieroču neizplatīšanas līgumu (KNL). Šī ir daļa no mēģinājumiem panākt, ka Izraēla atzīst, ka tai ir kodolieroči, un sniedz par tiem ziņas.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņojis, ka pretēji ASV pieprasījumam jaunu apmetņu būvniecība Austrumjeruzālemē netiks ierobežota, tomēr solījis paplašināt palestīniešiem svarīgo jautājumu loku abpusējās sarunās.
Tuvo Austrumu četrinieks - ASV, Krievija, Eiropas Savienība un ANO - pēc tikšanās Maskavā vakar aicināja Izraēlu un palestīniešus atsākt Tuvo Austrumu miera sarunas, bet Izraēlai pieprasīja pārtraukt apmetņu celšanu Rietumkrastā.
ASV viceprezidenta Dž. Baidena vizīti Tuvajos Austrumos aptumšojis Izraēlas valdības lēmums tieši šajās dienās paziņot par 1600 jaunu ēku būvi okupētajā Austrumjeruzālemē, kas ievērojami samazina izredzes panākt kādu vienošanos starp Izraēlu un palestīniešiem.