Iespējamās izmaiņas izdienas pensijās būtu attiecināmas tikai uz jaunajiem darbiniekiem, intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).
Būtiski augošo izmaksu dēļ izdienas pensiju regulējums Latvijā ir jāpārskata, otrdien intervijā LTV "Rīta panorāmai" atzina labklājības ministrs Reinis Uzulnieks (ZZS).
Skatīšanās tikai un vienīgi uz izdienas pensijas vecuma palielināšanu būtu ļoti fragmentāra pieeja šim jautājumam, aģentūrai LETA sacīja partijas "Progresīvie" Saeimas frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs.
Izdienas pensijas saņēmējiem ir nozīmīgs potenciāls darba tirgū, jo viņi bieži ir pieredzējuši, motivēti un ar augstu disciplīnu, aģentūrai LETA norādīja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).
Izmaiņas izdienas pensiju sistēmā nevar būt straujas, aģentūrai LETA pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis.
Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) vadītā Stratēģiskās vadības tematiskā komiteja ceturtdien, 3.jūlijā, apspriedīs priekšlikumus izdienas pensijas reformai, liecina informācija Ministru kabineta mājaslapā.
Ir jārunā par izdienas pensiju sistēmas godīgumu pret pārējiem strādājošajiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Lai arī nepieciešamība pēc izdienas pensiju sistēmas sakārtošanas ir apzināta jau sen, politiskā rīcība nav sekojusi. Kā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, iespējamās izmaiņas varētu skatīt budžeta izstrādes gaitā šovasar. Daži no potenciālajiem scenārijiem paredz iespēju palielināt izdienas pensiju vecuma slieksni un izdienas stāžu, kā arī sašaurināt to saņēmēju loku.
"Progresīvie" vēlas izaicinājumu un ieguvumu analīzi par izdienu pensijas vecuma celšanu, aģentūra LETA pauda frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs.
Ministrijām sadarbojoties ar Valsts kanceleju, pašlaik tiek vērtēts jautājums par izdienas pensijas vecuma celšanu, žurnālistiem pirmdien pēc valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes teica finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).
Aizsardzības, Iekšlietu un Tieslietu ministrijas gatavos izmaiņas regulējumā, kas paredzēs izdienas pensijas vecumu sasniegušām iekšlietu dienestu amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi un karavīriem atļaut turpināt dienestu, vienlaikus saņemot pensiju.
Premjerministra Krišjāņa Kariņa sacītais par izdienas pensiju sistēmu vienā no pēdējām valdības sēdēm ir kaut kas līdzīgs “deja vu”, tiesa, te ir viena atšķirība – mums nešķiet, ka runa par izdienas pensiju ilgtspēju būtu nosapņota un nekad nebūtu bijusi.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) tuvāko divu gadu laikā izdienas pensijas vecumu sasniegs 217 dienesta amatpersonas, taču patlaban nav iespējams prognozēt, cik amatpersonas tiesības doties pensijā izmantos un atvaļināsies no dienesta.
Tuvākajos gados daudzi toreizējās Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) absolventi būs sasnieguši izdienas pensijas vecumu, tāpēc pastāv iespēja, ka viņi pametīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.
Pirms pilnvaru termiņa beigām izdienas pensijā nolēmusi doties Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Finanšu ministrija rosina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdņiem un operatīvajiem darbiniekiem paredzēt tiesības uz izdienas pensiju, izriet no saskaņošanai nodotā VID amatpersonu izdienas pensiju likumprojekta.
Latvijā jāpanāk izdienas pensiju apmēru pielīdzināšana atbilstoši amatam, taču par šādu ideju vēl nepieciešamas diskusijas, pastāstīja aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) padomnieks Emīls Dobrājs.
Izdienas pensijas saņēmējam, piešķirot vecuma pensiju, ja tās apmērs ir mazāks par iepriekš saņemto izdienas pensiju, ienākumu līmenis saglabāsies tādā pašā apmērā, kāds bija līdz vecuma pensijas piešķiršanai, paredz otrdienas valdības sēdē atbalstītie grozījumi.