Invazīvās sugas

23.jūl
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Valdemārpils bibliotēku trešdien, 30.jūlijā, plkst.16 aicina ikvienu interesentu uz izzinošu pasākumu "Svešinieki Latvijas dabā", A informēja DAP Slīteres Nacionālā parka vecākā dabas izglītības speciāliste Baiba Ralle.
15.jūl
Spānijas kailgliemezis, invazīva un agresīvi izplatīga suga, šovasar pārņēmusi teju visu Latviju. Mitrie laika apstākļi un cilvēku pasivitāte ir radījuši ideālus apstākļus šī kaitēkļa vairošanai, kas šobrīd notiek ģeometriskā progresijā, brīdina vides eksperti. 360TV Ziņas skaidro, kāpēc situācija kļūst aizvien nopietnāka un ko ikviens var darīt, lai cīnītos pret šo sugu.
5.jūl
Ir pienākusi kārtējā vasara, kad Latviju pārņēmuši Spānijas kailgliemeži. Paršķirstot sociālo vietni “Facebook”, var secināt, ka katrs piektais ieraksts ir saistīts ar cīņu pret šiem spāņu izcelsmes invazīvajiem dzīvniekiem, kuri iznīcina Latvijas iedzīvotāju dārzus, aiz sevis neatstādami neko.
6.mar
Āzijas sirseņi var radīt lielākus draudus, nekā tika uzskatīts iepriekš, jo ​​ir atklāts, ka viņiem patīk uzkost simtiem citu kukaiņu, tostarp svarīgus apputeksnētājus, vēsta “Metro News”.
8.dec 2024
Zinātnieki Spānijā cenšas atrast pazemes pūzni, kas pieder pirmajiem dienvidu milzu sirseņiem, kas pamanīti Eiropā, vēsta portāls “Sky News”.
3.okt 2024
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Augu aizsardzības likumā un Sugu un biotopu aizsardzības likumā, kas paredz izveidot Latvijas invazīvo sugu sarakstu.
12.jun 2024
Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) publiskotajiem datiem, klimata pārmaiņas veicina invazīvu moskītu sugu izplatību Eiropā, izraisot odu pārnēsātu slimību pieaugumu.
30.mai 2024
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augu aizsardzības likumā un Sugu un biotopu aizsardzības likumā, kas paredz izveidot Latvijas invazīvo sugu sarakstu.
2.apr 2024
Veicot "LIFE REEF" projektā plānoto izpēti, Rīgas līcī konstatēts liels daudzums invazīvo Atlantijas maktrgliemeņu, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) "LIFE REEF" projekta koordinatore Gunta Gabrāne.
26.jun 2023
Sešas reizes palielinājies iedzīvotāju ziņojumu skaits par bīstamajām invazīvajām sugām Latvijas dabā, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Anda Zakenfelde.
15.mai 2023
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīkojot akciju "Ķeram svešos Latvijas dabā!", aicina ziņot par bīstamajām invazīvajām sugām, informē DAP.
18.nov 2019
Invazīvo svešzemju sugu (ISS) problemātika Latvijā un Eiropā nav sveša, turklāt tā kļūst arvien aktuālāka, uzsver Valsts augu aizsardzības dienesta augu karantīnas departamenta vecākā inspektore Astra Garkāje. Lai arī Latvijā zināmākā ISS ir Sosnovska latvānis, tomēr bez tā sastopamas arī desmitiem citu invazīvo sugu - augi, koki, kukaiņi, vēži, zivis un arī dzīvnieki.