Bieži vien tiek vispārīgi runāts par ātru vai lēnu internetu, bet ne vienmēr ir skaidrs, kāds ātrums ar to domāts. Tikmēr “Eiropa 2020” stratēģijā noteikts, ka 2020. gadā ikvienam Eiropas Savienības iedzīvotājam jābūt piekļuvei internetam ar ātrumu 30 megabiti sekundē, bet pusei mājsaimniecību jābūt pieejamam vismaz 100 megabiti sekundē ātram internetam. Turpinājumā aplūkosim, kā mēra interneta ātrumu, kādām ikdienišķām darbībām atbilst dažādi ātrumi un kā izvēlēties mājsaimniecībai piemērotāko pieslēgumu.
Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa vērš interneta lietotāju uzmanību dažādu interneta vietņu un pārlūku vārdā rīkotām iespējamām viltus akcijām, kurās interneta lietotāji aicināti piedalīties neeksistējošās loterijās, lai laimētu vērtīgas balvas – jaunākos viedtālruņus, datorus un citas vērtīgas lietas.
Gan iOS, gan Android lietotāji pagājušā gada nogalē un 2018. gada pirmajos mēnešos sākuši vairāk tērēt aplikāciju iegādei, izvēloties iztērēto summu iekļaut mobilo sakaru operatora “Tele2” ikmēneša rēķinā. iOS lietotāju vidējais mēneša rēķins par App Store pirkumiem veido 11,3 eiro, savukārt vidējais rēķins par Google Play iztērēto jau tradicionāli ir nedaudz zemāks – 9,60 eiro.
Latvija ierindojas otrajā vietā pasaulē pēc mobilā interneta izmantošanas rādītājiem ar vidēji 8,2 GB mēnesī, liecina OECD 2017. gada ziņojums “Digital Economy Outlook”. Visaktīvāk mobilo internetu izmanto Somijas iedzīvotāji. Tikmēr trešajā vietā ir Austrija, ceturtajā - Zviedrija, bet piecinieku noslēdz Dānija.
Laikā, kad internets ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, lēns Wi-Fi savienojums nereti izvēršas par nopietnu pacietības pārbaudi un aizkavē steidzamos darbus. Iemesli traucētai interneta darbībai var būt gan klienta iekšējā tīklā, gan interneta operatora sistēmā. Bieži vien problēmu cēlonis meklējams tieši gala ierīces pusē, tāpēc turpinājumā apkopoti seši izplatīti iemesli, kāpēc bezvadu vai optiskais internets ir lēns un kā to vienkārši novērst.
Tikai 23% bērnu un jauniešu izmanto internetu, lai meklētu informāciju mācībām, secināts pētījumā par deviņu līdz 16 gadus vecu bērnu un jauniešu medijpratības prasmēm.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apliecina, ka ir spējīgs uzraudzīt politisko aģitāciju sociālajos medijos, tomēr regulējums aģitācijas laikā attiecībā uz ierobežojumiem internetā nav pietiekams un neatbilst mūsdienu interneta attīstības tendencēm, norāda KNAB.
Izrādās, ka cilvēki, kas internetā izmisīgi meklēja saites uz Maira Brieža un Oleksandra Usika boksa maču un vēlāk ar tām draudzīgi dalījās sociālajos tīklos, ir zagļi.
Latvijas iedzīvotāji internetā visbiežāk pērk preces skaistumkopšanai un veselībai, kā arī modes preces, liecina DPD sadarbībā ar Kantar TNS veiktā ikgadējā aptauja par eiropiešu tiešsaistes iepirkšanās paradumiem.
Aptuveni puse no seksuālā rakstura noziegumiem, kas ir vērsti pret nepilngadīgajiem, tiek paveikta interneta vidē, ceturtdien preses konferencē par bērnu aizsardzību pret seksuālo vardarbību teica Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
Latvijas iedzīvotāji, kuri mēdz iepirkties internetā, visbiežāk to dara ar datora palīdzību, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" globālā pētījuma "Connected Consumer" dati.
Latvijā interneta lietotāji tiešsaistē vienlīdz bieži skatās gan īsus video, kas nav garāki par piecām minūtēm, gan arī tādus, kas ilgst līdz desmit minūtēm vai ilgāk, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" globālā pētījuma "Connected Consumer" dati.
Internetu personīgām vajadzībām, kas nav saistītas ar darbu, biznesu un tamlīdzīgi, izmanto 77% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" globālā pētījuma "Connected Consumer" dati.
Pēc vairāku Viļakas novada domes darbinieku iesnieguma Valsts policija (VP) sākusi krimināllietu par neslavas celšanu domei interneta komentāros, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Tikai trešdaļa jeb 28% iedzīvotāju Latvijā atzīst, ka paroles maina reizi trijos mēnešos, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas veiktajā pētījumā, kas šoruden īstenots sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS”.