ASV enerģētikas ministre Dženifera Granholma trešdien izteica brīdinājumu par gāzes cenu manipulēšanu Eiropā, ņemot vērā Eiropas Parlamenta (EP) locekļu paustās apsūdzības, ka Krievija vainojama cenu kāpumā.
Ar Covid-19 miris agrākais Krievijas valsts kontrolētā dabasgāzes koncerna "Gazprom" pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jevgēņijs Roldugins, kuram pakaļ uz Latviju bijusi atsūtīta Krievijas ārkārtējo situāciju ministrijas par "lidojošo hospitāli" dēvētā "Sukhoi SuperJet" tipa lidmašīna, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
Izsolē, kas pirmdien notika Krievijas valsts kontrolētā dabasgāzes koncerna "Gazprom" elektroniskajā tirdzniecības platformā, noskaidrots uzņēmumam piederošo Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akciju paketes pircējs, paziņojusi Krievijas kompānija.
Krievijas enerģētikas uzņēmums "Gazprom" piekritis maksāt 2,9 miljardus dolāru Ukrainas uzņēmumam "Naftogaz", lai noregulētu ieilgušo strīdu par tranzīta izmaksām gāzes transportēšanai uz Eiropu, sestdien vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
Polijas valsts kontrolētā naftas un gāzes kompānija "PGNiG" informējusi Krievijas gāzes koncernu "Gazprom", ka tā nepagarinās ilgtermiņa līgumu par gāzes importu, kad pēc trīs gadiem beigsies tā termiņš.
AS "Latvijas gāze" valde, pamatojoties uz akcionāra "Gazprom" pieprasījumu, 9.oktobrī sasaukusi ārkārtas akcionāru sapulci, kurā tiks lemts par padomes locekļu atsaukšanu, teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
Polijas valsts kontrolētā naftas un gāzes kompānija "PGNiG" trešdien paziņoja, ka tā parakstījusi līgumu par sašķidrinātās dabasgāzes piegādēm no ASV nākamajos 20 gados nolūkā mazināt atkarību no Krievijas gāzes koncerna "Gazprom".
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien paziņoja, ka panākusi vienošanos ar Krievijas valsts dabasgāzes kompāniju "Gazprom", kas tikusi apsūdzēta dominējošā stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs Centrālajā un Austrumeiropā, tādējādi uzņēmumam izvairoties no naudassoda piemērošanas.
Neskatoties uz to, ka dabasgāzes pārvades sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akcionāru vidū joprojām ir Krievijas dabasgāzes koncerns "Gazprom", "Conexus" šodien iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) pieteikumu uzņēmuma sertificēšanai, informēja uzņēmumā.
Pieci Eiropas uzņēmumi piekrituši piešķirt ilgtermiņa aizdevumu, sedzot 50% finansējuma, kas nepieciešams Krievijas dabasgāzes gāzesvada būvniecībai pa Baltijas jūras gultni, pirmdien paziņojis Krievijas enerģētikas monopols "Gazprom".
Krievijas gāzes koncerns "Gazprom" oficiāli gan izpārdevis Lietuvas un Igaunijas gāzes tirdzniecības un gāzes infrastruktūras uzņēmumu akcijas, taču tā menedžeri Baltijas valstīs atvēruši jaunus uzņēmumus, kas cenšas darboties tirgus apstākļos, atzinis Krievijas konsultāciju firmas "Rusenergy" eksperts Mihails Krutihins.
Eiropas Savienība (ES) vēlas pārbaudīt līgumus, kurus "Gazprom" slēdzis ar Eiropas uzņēmumiem, pastāvot aizdomām, ka Krievijas enerģētikas gigants, pārkāpjot bloka noteikumus, uzspiedis negodīgas cenas, ziņo vācu laikraksts "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ).
Krievijas dabasgāzes koncerns "Gazprom" paziņojis, ka atsāks gāzes piegādi Ukrainai, jo saņemta 234 miljonu ASV dolāru liela priekšapmaksa no Ukrainas valsts gāzes un naftas uzņēmuma.
Eiropas Savienība ar vienu roku skauj Ukrainu, solot tai mūžīgas rūpes un līdzjūtību konfliktā ar Krieviju, bet ar otru peļņas vārdā gatava ne tikai sarokoties ar Krieviju, bet arī piešķirt tai jaunu ieroci Austrumeiropas šantāžai – gāzes cauruļvada Nord Stream otro kārtu.
Krievijas gāzes giganta "Gazprom" tīrā peļņa šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies līdz 159 miljardiem rubļu (2,8 miljardiem eiro), salīdzinot ar 1,14 triljoniem rubļu (19,9 miljardiem eiro) attiecīgajā laika periodā pērn, teikts trešdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.
Vairāk nekā gads pagājis kopš Krimas aneksijas un Krievijas agresijas Ukrainā. Eiropas Savienība viennozīmīgi traktē Krieviju un Kremli kā agresoru un nupat pat ir devusi Krievijas darbībām novērtējumu ne vien politiskā līmenī, bet Eiropas Parlamenta personā ir atļāvusies aizskart pat Krievijas ekonomiskās varenības garantu – Gazprom, vainojot to negodīgā konkurencē.
Rezumējot vairāk nekā trīs gadus ilgušās izmeklēšanas rezultātus, Eiropas Komisija vakar oficiāli izteikusi pretenzijas Krievijas gāzes monopolistam Gazprom par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu astoņās Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs, arī Latvijā. Sliktākajā gadījumā Gazprom var nākties maksāt pat vairāku miljardu eiro lielu naudas sodu, tomēr liela daļa ekspertu Eiropas biznesa laikrakstu slejās pauž pārliecību, ka puses atradīs kompromisu, jo nedz gāzes eksportētāji, nedz importētāji nav ieinteresēti pavisam sabojāt attiecības.
Eiropas Komisija (EK) ir nosūtījusi iebildumus Krievijas gāzes koncernam "Gazprom", kuros pauž nostāju, ka koncerna uzņēmējdarbības prakse Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgos uzskatāma par dominējošā stāvokļa tirgū ļaunprātīgu izmantošanu, kas ir pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) pretmonopola noteikumiem.
Krievijas gāzes koncerns "Gazprom" varētu iesniegt Stokholmas arbitrāžas tiesā vēl vienu prasību pret Ukrainas valsts enerģētikas kompāniju "Naftogaz", šoreiz par 18 miljardiem dolāru (13,3 miljardiem eiro), intervijā telekanālam "Rossija 24" paziņojis "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers.