Gaisa kvalitātes uzlabošanai Rīgā tiek meklētas iespējas izveidot zemo emisiju zonas, intervijā aģentūrai LETA teica Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps (LA).
Miegainība, koncentrēšanās spēju zudums, nogurums – tie ir pirmie simptomi, kas liecina, ka atrodamies slikti vēdinātā telpā, taču sekas var būt arī nopietnākas.
Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) saņemtas trīs sūdzības par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkoto gaisa kvalitātes mērītāju iegādes iepirkumu, liecina paziņojumi IUB.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi paātrinātu atklātu konkursu par gaisa kvalitātes mērītāju iegādi, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā.
Rīt, 13.maijā, piezemes slānī Latvijas teritorijā var būt novērotas nedaudz paaugstinātas CO diennakts maksimālās koncentrācijas ~0.25-0.3 mg/m3, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Šī brīža RigaAirText, Copernicus Atmosfēras Monitoringa servisa un ECMWF prognozes liecina, ka paaugstināts PM2,5 piesārņojums Rīgā un Latvijas centrālā un rietumdaļā saglabāsies vēl arī šodien un gaisa kvalitātes indekss (GKI) būs slikts.
Jau vēstīts, ka patlaban Eiropas lielākajā daļā ir pasliktināta gaisa kvalitāte, tās būtiska uzlabošanās Latvijā gaidāma no piektdienas, kad vējš atnesīs tīrāku gaisu no ziemeļrietumiem, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra informācija. Tikmēr metereologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter atklājis, kur patiesībā ikdienā ir lielākais gaisa piesārņojums.
Šī brīža RigaAirText, Copernicus Atmosfēras Monitoringa servisa un ECMWF prognozes liecina, ka paaugstināts PM2,5 piesārņojums Latvijā saglabāsies arī šodien un gaisa kvalitātes indekss (GKI) būs slikts, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Laika apstākļu dēļ Rīgā un visā Latvijā būtiski pasliktinājusies gaisa kvalitāte, tāpēc iedzīvotāji aicināti iespēju robežās ierobežot uzturēšanos ārpus telpām, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Gaisa piesārņojums Eiropas pilsētās izmaksā to iedzīvotājiem vairāk nekā 160 miljardus eiro gadā, novērtējot naudas izteiksmē tā ilgtermiņa un īstermiņa ietekmi uz veselību, teikts trešdien publicētā pētījumā.
Pirmdien Latvijā turpināja samazināties gaisā izkliedēto sīko putekļu koncentrācija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.
Gaisā izkliedēto sīko putekļu daudzums svētdien Latvijā turpināja samazināties, un operatīvā informācija no Lietuvas liecina, ka pirmdien gaiss varētu kļūt vēl nedaudz tīrāks.
Gaisa kvalitātes mērījumu stacijās veiktie mērījumi parāda, ka lielākās gaisa kvalitātes problēmas un Pasaules Veselības organizācijas standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte konstatēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā "Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāna 2019.-2030.gadam".
Sauss un piesārņots gaiss mājoklī, īpaši rudens un ziemas sezonā, rada dažādas veselības problēmas un sliktu pašsajūtu. Ar to saskaras gan bērni, gan pieaugušie un, protams, īpaši cilvēki ar alerģiskām reakcijām. Lai cīnītos ar sausu un piesārņotu gaisu, vidēji 50% baltiešu piekopj dažādas “tautas metodes”, savukārt 30% nepievērš uzmanību gaisa kvalitātei, liecina Philips veiktajā aptaujā Baltijas valstīs.
Latvijas meteodienesta nule publiskotais pārskats par gaisa kvalitāti pagājušajā gadā tuvina valsti tiesvedībai ar Eiropas Komisiju, jo valdība ilgstoši nepilda Eiropas Savienības uzlikto pienākumu sargāt savu pilsoņu plaušu veselību. Gaiss, ko elpojam, ir pārāk piesārņots, bet iespēja, ka līdz 2020. gadam tas pēkšņi kļūs ievērojami tīrāks, līdzinās nullei.
Sausuma, vēja, ugunsgrēku un citu faktoru dēļ daudzviet Eiropā, arī Latvijā, ievērojami pasliktinājusies gaisa kvalitāte, liecina meteoroloģiskā informācija.