Rīt Latvijā pasliktināsies gaisa kvalitāte

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Rīt, 13.maijā, piezemes slānī Latvijas teritorijā var būt novērotas nedaudz paaugstinātas CO diennakts maksimālās koncentrācijas ~0.25-0.3 mg/m3, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sekojot Krievijas ugunsgrēku piedūmojuma pārvietošanās prognozei, gaisa kvalitātes prognožu modelī Copernicus redzams, ka rīt, 13maijā, tas virzīsies pāri Latvijai, un 1,5 km augstumā no zemes virsmas CO koncentrācijas prognozētas ~0,34-0,46 mg/m3, iformē

CO koncentrācija pasliktināsies pavisam nedaudz, neradot riskus iedzīvotāju veselībai.

Pēc valsts tīklā vienīgās gaisa kvaliātes stacijas Liepājā statistikas datiem maijā diennakts vidējās koncentrācijas novērotas: 2019.gadā 0.24 mg/m3 un 2020.gadā 0.23 mg/m3.

Ministru kabineta noteikumos astoņu stundu robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai ir 10 mg/m3, kas ir identisks Pasaules veselības organizācijas noteiktajam vadlīniju robežlielumam. Pasaules veselības organizācijai ir arī vienas stundas robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai, un tas ir 30 mg/m3.

14. maijā piesārņojums ar gaisa masām kustēsies tālāk uz ziemeļiem un paaugstinājumus Latvijas teritorijā vairs netiek prognozēts.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!